Close

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 113
  1. #91

    Domyślnie

    Gdy jeszcze Samsung nie ogłosił i niewiele zapowiadało porzucenie systemu NX, kupiłem Samsunga NX1000 z 20-50, za jakieś 1200zł. Do tej pory ta matryca jest lepsza niż jakakolwiek APS-C Canona. Aparat i obiektyw jest znacznie mniejszy niż jakikolwiek canon APS-C z lustrem. Obiektyw mniejszy niż jakikolwiek kitowy canon. A optycznie całkiem przyzwoity. Wolny AF tego obiektywu. Kupiłem wówczas obiektyw 45/1.8 z 3D za jakieś 500-600zł. Także - imho niedrogo. Nic innego w tych pieniądzach nie dawało i dalej nie daje takiej jakości.

    Czy w Fuji jest jakiś kit niewielkich rozmiarów? Jak np 14-42pz Panasonica, 20-50 czy 16-50pz Samsunga, czy 16-50pz Sony? Canon do swoich bezluster ma coś takiego?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #92

    Domyślnie

    Samsung bardzo długo nie przyznawał się do tego, że planuje wycofanie się z rynku. Robił to po cichu wycofując dostawy, zmniejszając nakłady na reklamę i dystrybucję, likwidując biura itd. To było widać na długo przed tym zanim ktoś oficjalnie to potwierdził. Co do wielkości to eosy m (oprócz najwyższych serii) są podobnych rozmiarów co NX1000. 20-50 jest mały to prawda, używałem, ale nie jest zbyt szeroki i nie ma stabilizacji co jest w tej chwili standardem w tego typu obiektywach i przez to zmniejsza się jego uniwersalność. Optycznie przyzwoity to trzeba czytać, że taki sobie Wiem, bo miałem. Pięćdziesiątkę f/1.8 można w tej chwili kupić bardzo tanio w niemal każdym systemie. W Canonie masz dodatkowo malutki 22/2, stosunkowo niedrogi 11-22 oraz całą serię malutkich i tanich STMów, które bez problemu podłączysz przez często gratisowo dokładaną do aparatów przejściówkę. Oczywiście STMy możesz też używać na natywnym bagnecie. Większość PZów, które podałeś to niestety słabe konstrukcje, zadowolą tylko mało wybrednych. Nie wiem jak 16-50 od Samsunga, Sonowy jest znośny. Canon do bezlustra ma tylko 15-45, niezbyt kompaktowy. A co do matrycy to oczywiście Samsung ma lepszą od Canona tyle, że na zdjęciach niemal tego nie widać Robiłem w dokładnie tym samym czasie na D7100 i 80D na który tak się tu narzeka i jestem pewny, że oboma aparatami da się uzyskać świetne rezultaty.

  3. #93

    Domyślnie

    Samsung wycofał się z rynku, ten system umarł. Polecanie go dziś ambitnym początkującym to gigantyczne nieporozumienie.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  4. #94
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale kupujący zaczyna wybierać sprzęt gorszy niż posiada, więc ma to uzasadnienie, a samsung NX nadal robi świetne zdjęcia i nie ogranicza nikomu ambicji, dodatkowo pozwala zaoszczędzić troszkę kasy jeśli się wybiera używane bezlustra.

  5. #95

    Domyślnie

    Gorszy dla jednych, a dla innych lepszy. Raczej kolega się zastanawia i rozważa różne opcje. Samsung na pewno jest najgorszy jeśli chodzi o dostępność, obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną, ewentualne koszty odsprzedaży itd. Np taki 20-50, który tu polecano to bardzo kruche stworzenie. Mój brat chyba po 3 latach ma w tej chwili już drugi taki obiektyw i ten też zaczyna szwankować. Po tym jak padł pierwszy (wystarczyła jedna wizyta na plaży) szło to jeszcze naprawić. Gdy padnie mu drugi pewnie nie będzie już ani dostępnych części do naprawy ani komu tego naprawić.

  6. #96

    Domyślnie

    Wydawanie kasy na system który umarł, oznacza ze za kilka lat nie będzie na co wymienić aparatu, czyli wszystkie wydane pieniądze są z miejsca utopione

    Nie róbcie ludziom wody z mózgu

  7. #97

    Domyślnie

    Nie no ja samsunga i tak nie biorę pod uwagę. Cały czas bitwa w mojej głowie toczy się między d5300 a E-M 10 II lub III jak już będzie. Zacząłem się również zastanawiać nad manualnymi obiektywami z którymi podobno bezlusterkowce lepiej sobie radzą ( użytkowanie jest łatwiejsze/przyjemniejsze )
    Ostatnio edytowane przez JureXXX ; 04-09-2017 o 19:22

  8. #98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JureXXX Zobacz posta
    Nie no ja samsunga i tak nie biorę pod uwagę. Cały czas bitwa w mojej głowie toczy się między d5300 a E-M 10 II lub III jak już będzie. Zacząłem się również zastanawiać nad manualnymi obiektywami z którymi podobno bezlusterkowce lepiej sobie radzą ( użytkowanie jest łatwiejsze/przyjemniejsze )
    OM-D E-M10 Mark III ma podobno plastikowy korpus. Jeśli to prawda, to jest to znaczący minus w stosunku do poprzednich wersji. Producent jest zmuszony mocno oszczędzać.
    Podobno bezlusterkowce lepiej sobie radzą z manualnymi szkłami. Z własnych doświadczeń z m4/3 dałbym nacisk na słowo podobno.

    Powiem krótko i dosadnie, na świecie liczą się dziś: canon, nikon, sony. Te trzy firmy mają w swych rękach 90% rynku. Czy stać Cię na eksperymenty finansowo-fotograficzne, czy wolisz zastanowić się dlaczego tak jest ?

    Jest tak ostra konkurencja, że każda z pozostałych firm w każdej chwili może zrezygnować z segmentu foto. Olympus już raz wywinął numer swym klientom zostawiając ich na lodzie z martwym systemem. Liczyli, że jak wprowadzą innowację polegającą na mutacji lustrzanki z kompaktem, to zdobędą lepszą pozycję rynkową, nie wyszło. Dziś cała produkcja m4/3 jest na poziomie sprzedaży lustrzanek pentax'a.

  9. #99

    Domyślnie

    merkator dobrze pisze,
    i pamiętaj, że aparat to nie tylko matryca, ergonomia jest też bardzo ważna, aby cieszyć się z korzystania z aparatu.
    Seria 5xxx to :
    - nie można korzystać z obiektywów bez silnika,
    - mały ciemny wizjer,
    - LV praktycznie tylko do statycznych fotek,
    - LV nie symuluje zmian ekspozycji,
    - nie ma histogramu w LV
    - nie ma bezpośrednich przycisków do najważniejszych parametrów ISO, WB itp,
    - chwyt dobry od d5500,
    - tylko jedno koło sterujące
    - af rewelacji nie ma.
    To tak w skrócie.
    Rozważ canona np. 760d.
    A matryce canona może są słabe, ale bez przesady, dają też dobry obrazek, a amatorzy i tak nie dostrzegą tego.
    A samsunga to już nie polecajcie nikomu, bo to już historia.
    Ostatnio edytowane przez koberek ; 04-09-2017 o 20:53

  10. #100

    Domyślnie

    A co do manualnych obiektywów, to Sony A6000 radzi sobie z nimi świetnie. Do tego bardzo dobra (wg mnie) ergonomia (ustawiłem sobie wszystkie potrzebne opcje pod guziki i właściwie nie zaglądam do menu). Adapter do m42 kosztował kilkadziesiąt PLN, a obiektywy m42 można jeszcze kupić dośc tanio. Olympusa nie znam, nie korzystałem, to nie doradzę. Korzystałem z Nikona i to z serii D5XXX i byłem zadowolony (z serii D7XXX zresztą też). W D5XXX brakowało mi ergonomii (a dokładnie możliwośći zaprogramowania trybu pomiaru światła pod guzik).
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7200 + wybor obiektywow
    By vegan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 16:01
  2. Zestaw obiektywów do D5300
    By lpt69 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 00:12
  3. Daleki wyjazd - wybór obiektywów ?
    By 124miko in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 19:56
  4. Torba do nikon d5300 i 3 obiektywów
    By voodoos78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 12:36
  5. Wybór obiektywów do D300
    By Bolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •