Close

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 102
  1. #61

    Domyślnie

    https://drive.google.com/drive/folde...Ws?usp=sharing

    No to ciekaw jestem opinii, które ze stwierdzeń jest bliższe rzeczywistości:

    1) w praktyce oba zdjęcia są do siebie podobne;
    2) oba te zdjęcia dzieli przepaść i jedno z nich będzie cudownie wyglądać na wydruku lub w necie, a drugie to od razu byłoby widać, że kaszana i żaden szanujący się ahrtysta fotoghrafik z poznańskich salonów w życiu nie wywiesiłby wydruku z takiego aparatu na swoim whernisażu

    Proszę wziąć poprawkę na ostrość obiektywu, która prawdopodobnie byłaby inna w przypadku spacerzooma na pełnej dziurze, niż jest w przypadku przymkniętej o dwie działki stałki. I poprawkę na to, że siedzę teraz w pracy i jedyne zdjęcie, jakie mogę zrobić, to pstryk przez okno biura.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    DXO ONE ma przyspawaną dobrą stałkę.
    I chyba nieprzyspawanego smartfona? Absurdalne rozwiązanie.

  3. #63
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa jest bardziej niż wyraźna - zdjęcie A wygląda koszmarnie... widać typową dla małych matryc strukturę obrazu.
    A to bardzo łatwe warunki były i bardzo mało wartościowe zdjęcia jeśli chodzi o pokazanie możliwości matryc. Żeby na prawdę pokazać skalę przepaści, trzeba by sfotografować bardzo kontrastową scenę, tak żeby trzeba było ciągnąć ze świateł i głębokich cieni (częsta sytuacja np. w słoneczny dzień) i do tego podlinkować rawy żeby wszyscy mogli sobie sami sprawdzić. Wtedy z jednocalówki nie byłoby już czego zbierać.
    Dla typowego amatora może nie być różnicy, do internetu np 1000 pix różnicę można pominąć, na większym wydruku zdjęcie A kompletnie nie dałoby rady...

  4. #64

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że to JPEGi, a wiadomo jaka jest różnica między silnikiem Canona i Fuji. W RAWach różnica będzie jeszcze mniejsza.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #65
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że to JPEGi, a wiadomo jaka jest różnica między silnikiem Canona i Fuji. W RAWach różnica będzie jeszcze mniejsza.
    O czy Ty piszesz? W wyciąganiu z cieni i świateł? próbowałeś?
    Jeszcze mniejsza? Ta jest przytłaczająca, a nie mała...

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez explorexxx Zobacz posta
    Cześć,
    Chciałbym zakupić zestaw pozwalający robić optycznie takie same zdjęcia jakie daje x100f ale z szerszym kątem. Czy lepiej dokupić konwerter x 0,8 (WCL-X100) czy lepiej x-t20 (xpro2 i x-t2 za drogie) i do tego 23mm f2 i 14mm f2.8? Zestaw droższy o ok. 2.5k., ale bardziej uniwersalny. Czy ten konwerter 0,8x pogarsza jakość zdjęć?
    Hmmm, nie wiem jaki jest Twój próg estetycznego bólu i co masz na myśli pisząc optycznie takie same. Miałem w tym roku dylemat podróżny, daleko od domu i z ograniczonym bagażem oraz dostępem do prądu wybrałem x70 z konwerterem otrzymując zestaw 21/28 mm. W praktyce niewiele było powodów dla których te 21 było mi potrzebne i chociaż w podróży taki zestaw był bardzo wygodny to gdybym rozważał aparat jako jedyny raczej wymienność szkieł byłaby istotnym argumentem. Chociaż, wszystko zależy od tego jaki rodzaj fotografii uprawiasz, bo może się okazać że te 35mm w zupełności wystarczy. Tak jak i lekki aparat z 1" matrycą*i zoomem.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W każdych warunkach zdjęcia będą podobne. A takiego testu przeprowadzić się nie da, bo Witek.K wspomniał o hipotetycznym obiektywie 16-55 f/4 do Fuji, który nie istnieje.
    Podobne moga byc ale zdjecia w 1:1 nie beda tej samej jakosci
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 12-09-2017 o 22:25
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  8. #68

    Domyślnie

    Sorry, nie przeczytałem nawet ćwiartki tej przepychanki ale wtrącę swoje 0.03 PLN - posiadam zarówno aparat 1" w postaci rx100III, fufu z apsc i twierdzenie, że obie matryce mogą oddać nam podobne obrazki jest delikatnie mówiąc sporym nadużyciem Jakość jednak na tyle dobra, że niejednokrotnie przekonałem się na własnej skórze, że czymś pięknym jest podróżowanie z mikroskopijnym aparatem z jasnym zoomem, którego mam faktycznie pod ręką (a nie gdzieś tam w futerale w plecaku) mieszczącego się w kieszonce pasa biodrowego plecaka. Ten komfort i wygoda rekompensuje mniej lub bardziej widoczne niedociągnięcia w jakości obrazka.
    Ale to moja subiektywna opinia i już nie wcinam się w dalszą bójkę

    Co zaś do tytułowego pytania - jako posiadacz x100t uważam, że nie jest on wcale na tyle mały, żeby być kieszonkowym aparatem zatem biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości wybrałbym o niebo uniwersalniejszy zestaw xt20 z wybranym szkłem.
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 12-09-2017 o 22:27
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Podobne moga byc ale zdjecia w 1:1 nie beda tej samej jakosci
    Ale nikt nie mówi, że zdjęcia będą tej samej jakości - to raz. A dwa, to że w 1:1 fotki oglądają ludzie, którzy mają takie "zboczenie" - czyli tacy, jak my Każdy normalny sposób prezentacji zdjęć nie wymaga takiego powiększenia.

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    ...posiadam zarówno aparat 1" w postaci rx100III, fufu z apsc i twierdzenie, że obie matryce mogą oddać nam podobne obrazki jest delikatnie mówiąc sporym nadużyciem
    I byłoby to nadużyciem, gdyby faktycznie takie twierdzenie padło. Podobieństwo nie dotyczy jednak osiągów samych matryc, tylko hipotetycznej sytuacji, gdy pod APS-C mamy podpięty obiektyw ciemniejszy o ponad 2 działki. Wtedy jasność obiektywu 1-calowca w dużej mierze równoważy niedostatki jego matrycy.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #70
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Sorry, nie przeczytałem nawet ćwiartki tej przepychanki ale wtrącę swoje 0.03 PLN - posiadam zarówno aparat 1" w postaci rx100III, fufu z apsc i twierdzenie, że obie matryce mogą oddać nam podobne obrazki jest delikatnie mówiąc sporym nadużyciem Jakość jednak na tyle dobra, że niejednokrotnie przekonałem się na własnej skórze, że czymś pięknym jest podróżowanie z mikroskopijnym aparatem z jasnym zoomem, którego mam faktycznie pod ręką (a nie gdzieś tam w futerale w plecaku) mieszczącego się w kieszonce pasa biodrowego plecaka. Ten komfort i wygoda rekompensuje mniej lub bardziej widoczne niedociągnięcia w jakości obrazka.
    Ale to moja subiektywna opinia i już nie wcinam się w dalszą bójkę
    Jak widać można w wyważony i rozsądny sposób podejść do sprawy. Nie byłoby żadnej przepychanki, gdybym przeczytał coś takiego


    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ale nikt nie mówi, że zdjęcia będą tej samej jakości - to raz. A dwa, to że w 1:1 fotki oglądają ludzie, którzy mają takie "zboczenie" - czyli tacy, jak my Każdy normalny sposób prezentacji zdjęć nie wymaga takiego powiększenia.
    Wydruki, na które tak lubisz się powoływać przeważnie wymagają "pompowania" plików, czyli finalnie ogląda się je w rozdzielczości ponad 100%, choć w innej gęstości pikseli niż na ekranie co robi pewną różnicę.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    I byłoby to nadużyciem, gdyby faktycznie takie twierdzenie padło. Podobieństwo nie dotyczy jednak osiągów samych matryc, tylko hipotetycznej sytuacji, gdy pod APS-C mamy podpięty obiektyw ciemniejszy o ponad 2 działki. Wtedy jasność obiektywu 1-calowca w dużej mierze równoważy niedostatki jego matrycy.
    A ten zamieszczony przykład to miał właśnie ilustrować taką sytuację (gdy jasność obiektywu 1-calowca w dużej mierze równoważy niedostatki jego matrycy), bo jakoś nie zauważyłem tego na zdjęciach

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fuji X-20 czy Fuji XA-1
    By tol2di in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 14:36
  2. zasilacz z Fuji s2 do Fuji s3...?
    By hondac in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 08:50
  3. Fuji S5 = D200+fuji sensor.
    By Rave in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-09-2006, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •