Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Lampa Błyskowa Nikon SB-26

    Witam szukam instrukcji po polsku do lampy błyskowej Nikon SB-26, oraz mam pytanie czy taka lampa współpracuje z D3100

  2. #2

    Domyślnie

    Nie współpracuje... To znaczy w manualnym trybie i nie pamiętam, jak ma A, to po zadaniu przysłony i iso coś dobierze, ale w manualu efekty będą najlepsze. Instrukcja po polsku nie będzie zbyt łatwa do znalezienia... Po angielsku gdzieś pewnie się trafi...

  3. #3

    Domyślnie

    Po angielsku mogę ci podesłać, na polską wersję raczej nie ma szans. Nawet papierową mam tylko po angielsku.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  4. #4

    Domyślnie

    a już myślałem że mama lamę. Po angielsku instrukcję znalazłem Dzięki.
    Gdzie znajdę jakieś informację jakie lampy współpracują z D3100 ?

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wspolpracuje.
    To lampa do analogowych Nikonow.
    Miales podane juz wyzej !

    mama lamę
    Mama Lama tez tak mowi, ze nie
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  7. #7

    Domyślnie

    Może warto doprecyzować. Nikon SB-26 to odpowiednik SB-900 sprzed dwóch dekad, ale to nadal doskonała lampa, tyle że ze współczesnymi cyfrakami już niekompatybilna. Nie przenosi informacji z korpusu o zadanej czułości, przysłonie i ustawieniu ogniskowej. Nie współpracuje też z sensorem TTL-u. Ale jest to lampa autonomiczna i nadal można z powodzeniem używać ją z różnymi aparatami, nie tylko Nikona, bowiem własny sensor daje precyzję naświetlania porównywalną z układem TTL.

  8. #8

    Domyślnie

    Moze nie warto nic juz doprecyzowac ??
    Nie dziala (na manualu, jak kazda lampa) i juz cala precyzja - a raczej jej brak

  9. #9

    Domyślnie

    Kolego Nikomacie drogi. Ależ lampa działa i to doskonale, nie na żadnym tam manualu, bywającym wkurzającym, lecz na własnej automatyce, o czym przed chwilą wspominałem. Oprócz tego posiada wbudowaną fotocelę, co było rzadkością w tamtym czasie.
    Natomiast automatyka chrakteryzuje się tym, że wystarczy wprowadzić paluchem czułość i przysłonę, no może jeszcze założoną ogniskową i lampa nie będzie w naświetlaniu gorsza od tych współczesnych wynalazków.

  10. #10

    Domyślnie

    Mialem takie ze 2 czy 3.
    Przez wiele lat.
    Nawet nie mam zamiaru robic z nia testow ani z D90 ani D5.
    Tym bardziej, ze nie mam ani D90 ani D5 ani SB-26

    P.S. Ja jeszcze wiem, jak robic kamera Druh Synchro i jak ja ustawiac z lampa Czajka Pro !
    I uzyskac zawodowe efekty

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon d3100 lampa błyskowa
    By ekozlowska in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 12:03
  2. Nikon d40 + lampa błyskowa
    By studiofocus in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 14:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •