Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Eksperymenty i pierwsze kroki z makro

    Cześć, witam wszystkich. Do tej pory nie zajmowałem się praktycznie w ogóle makrofotografią, głównym tematem moich "prac" (choć może to słowo to zbyt wiele) byli ludzie. Ostatnio jednak, trochę z nudów, trochę z chęci zrobienia czegoś nowego, postanowiłem poeksperymentować ze wszystkim chyba dobrze znanym tematem - tj. fotografowaniem kropli wody. Niestety warunki miałem dość spartańskie, ale mimo że za naczynie z wodą posłużyła mi ostatecznie patelnia grillowa, to jestem jednak szczerze powiedziawszy zadowolony

    Chciałbym poznać jednak waszą opinię na temat tej serii zdjęć, bo ja niestety nie jestem obiektywny. Natomiast konstruktywną krytykę, choć każdego na pewno potrafi zakłuć, traktuję jako lekcję i motywację do dalszej pracy nad swoim "warsztatem".
    Także... chętnie przeczytam co o tym myślicie i czy może macie jakieś rady? Ew. kamienie? :P

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.
    Ostatnio edytowane przez Elleandier ; 24-08-2017 o 23:33
    Nie ma banalnych tematów, są tylko banalni fotografowie...

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcia niezłe lecz jak dla mnie to trochę za ciemne.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  3. #3

    Domyślnie

    Możliwe, że jest to wina mojego monitora - nie jest skalibrowany jeszcze :/ . Zamysł był taki, aby były dosyć ciemne, ale może na skalibrowanym sprzęcie faktycznie wygląda to ciemniej niż u mnie. Dziękuję
    Nie ma banalnych tematów, są tylko banalni fotografowie...

  4. #4

    Domyślnie

    Jak dla mnie to jedynie zdjęcie nr 1 i 2 są do przyjęcia , może jeszcze nr 9.Na pozostałych panuje po prostu chaos. Zbyt dużo kropel i rozbryzgów powoduje, że wzrok błądzi nie
    znajdując punktu zaczepienia. W fotografowaniu spadających kropel wody zrobiłeś pierwszy krok. Żeby pójść dalej w tym kierunku będziesz musiał zaopatrzyć cię w elektroniczne
    sterowniki dawkowania kropel, wyzwalania aparatu i lampy błyskowej.tu masz trochę informacji o takich sterownikach http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...zowniok+kropel

  5. #5

    Domyślnie

    1 i 2 super a potem to już tylko chaos.
    A7III + T 28-75/2,8 +sony 85/1,8 samyang 35/2,8
    http://zientas.pl

Podobne wątki

  1. [ Makro ] Pierwsze makro kroki
    By troglodite in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-08-2013, 21:54
  2. [ Makro ] pierwsze kroki w Makro - grzybki...
    By mosq in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 10:07
  3. [ Makro ] pierwsze kroki z makro
    By cfaniak in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 19:40
  4. [ Makro ] pierwsze kroki w makro
    By photoholic in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •