Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Podstawowe oświetlenie do sesji z dzieciakami

    Ave

    Na co dzień zajmuję się zupełnie inną formą fotografii (głównie reportaż). Ale w najbliższym czasie czeka mnie kilka sesji z niemowlakami. Niestety, nie mam doświadczenia z tego typu fotografią (pomijając własne dzieci i pociechy w rodzinie). Tematy rekwizytów, układania dzieci, aranżacji ujęć itp. już w pewnej mierze rozgryzłem korzystając z pomocy doświadczonej koleżanki. Niestety, ona pracuje głównie przy świetle zastanym więc nie ma specjalnego rozeznania w kwestii oświetlenia. Ja niestety, nie będę miał komfortu pracy z samym światłem zastanym. Przynajmniej w części ujęć będę musiał posiłkować się dodatkowym oświetleniem. I tu własnie pojawia się mój problem - jakie oświetlenie wybrać ? Podkreślam, to jest raptem kilka sesji więc nie zamierzam inwestować dużych pieniędzy. Potrzebuję zestawu "CCC" (cena czyni cuda), oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli pojawią się później kolejne zlecenia to przemyślę od nowa zakup sprzętu. Ale na tą chwilę nie będę inwestował na zapas bo te kilka zleceń może okazać się epizodem. Chodzi mi o najtańszy zestaw, który pomoże mi wykonać 3-4 może 5 takich sesji. Punktem wyjścia jest dla mnie lampa z softboxem i blenda. Myślę, że więcej na początek nie trzeba. Zdjęcia będę robił na wyjazdach, tam gdzie mieszkają dzieciaki.
    Więc jakie oświetlenie wybrać ? Błyskowe czy ciągłe ? Jeśli softbox to jak duży ? Jakiej mocy lampa ? Jeśli błyskowa to z jakim wyzwalaczem ? Liczę na podpowiedź od osób, które mają doświadczenie z tego typu fotografią. Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe uwagi.
    D750 / D7200 + N50 1.4G + N24-70mm 2.8G + N35 1.8G + N85 1.8G + Sigma 17-50 2.8 DC OS + Tamron SP 70-300 mm 4-5.6 + Sigma 150-600 + YN50 1.8 + YN35 2.0 + SB-910

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Weź białą parasolkę, bo ona sieje światłem na boki i będziesz miał w miarę miękko. Tym bardziej że chcesz po taniości. Softbox będzie dawał bardziej kierunkowe światło (głębsze cienie) i jest droższy.
    Parasolkę możesz napędzać wszystkim - także lampami reporterskimi. Szczególnie jesli chcesz mieć małą GO. Lampę studyjną kup jeśli chcesz mieć wszystko ostre.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-08-2017 o 13:52

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobilbym jak radzi Jacek, ale na fill tez dalbym parasol. Do tego dwa speedlighty wyzwalane radiowo. Przydadza sie stojaki i uchwyty na parasolki.

  4. #4

    Domyślnie

    Rzeczywiście, wolałbym bardziej miękkie światło, ale nie sądziłem, że parasolki sprawdzą się w tym lepiej niż softbox. No... ale tak jak pisałem, doświadczenia mi w tym brakuje. Co do budżetu, to mówiłem, że chce go ograniczyć do minimum. Uściślę - tak do ok. 1000 PLN.
    D750 / D7200 + N50 1.4G + N24-70mm 2.8G + N35 1.8G + N85 1.8G + Sigma 17-50 2.8 DC OS + Tamron SP 70-300 mm 4-5.6 + Sigma 150-600 + YN50 1.8 + YN35 2.0 + SB-910

Podobne wątki

  1. Oświetlenie w sesji studyjnej
    By Franky in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 02:28
  2. Podstawowe filtry
    By kewlas in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 20:42
  3. [ Sport ] Gortat gra z dzieciakami
    By jasiu102 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 00:31
  4. sesja z dzieciakami
    By alpine in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •