Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Z odpowiedzi na twoje pytania:

    co po kolei robicie
    1. Kupujemy program Lightroom lub pobieamy bezpłatny Raw Therapee
    2. jak kto chce, to może wczesniej przebrać zdjęcia
    3. Zgrywamy RAWy i importujemy do programu
    4. Obrabiamy jeden po drugim przez 30 godzin
    5. Eksportujemy
    6. Retuszujemy wybrane w PS przez 8 godzin
    7. Nagrywamy i oddajemy parze za darmo.

    używacie akcji?
    Nie, do najwyżej można się wspomóc presetami, ale na wsadową obróbkę nie ma co liczyć.

    jak najlepiej uzyskać idealną biel sukni?
    stawiając pierwszy i drugi suwak w taki sposób aby suknia była biała - na każdym zdjęciu z osobna

    może podzielicie się trikami, które ułatwiają życie?
    Poprzez naciśnięcie guzika Previous (LR), można skopiować ustawienia z poprzedniego, podobnego zdjęcia.

    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  2. #22

    Domyślnie

    Ja myślę, że autor wątku nie potrzebuje adwokata, szczególnie takiego zbulwersowanego naszym forum, więc proponuję wrócić do tematu.
    Odpowiadając trochę na pytanie jak obrabiać zdjęcia... To trochę tak, jakby przed kursem na prawko zapytać - jak się jeździ... Każdy ma swój styl, który jakoś wypracowuje, w moim odczuciu, cały czas i nie da się tego streścić w jednym poście. Zrób rawy, zainstaluj PS, LR czy coś do obróbki rawów, odpal youtuba, znajdź tutoriale dotyczące efektów, które Ci się podobają... Nie da się inaczej. Nie ma złotej metody. Co Ci da informacja, że użytkownik x wczytuje wszystkie zdjęcia do LR, ustawia korekcję szkła, kolory puszki, parametry na takie czy inne...? Masz okazję na trening na żywo i wykorzystaj go w pełni

  3. #23

    Domyślnie

    I znowu cztery moje posty w temacie wątku, jak również merytoryczne posty innych kolegów zostały tutaj wykasowane. Nie otrzymałem nawet słowa wyjaśnienia i zostałem potraktowany, jak byle gówniarz. Czy to jest docelowa formuła i tak to forum ma wyglądać?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    I znowu cztery moje posty w temacie wątku, jak również merytoryczne posty innych kolegów zostały tutaj wykasowane. Nie otrzymałem nawet słowa wyjaśnienia i zostałem potraktowany, jak byle gówniarz. Czy to jest docelowa formuła i tak to forum ma wyglądać?
    Jak odkurzam w pokoju synów to też czasem parę klocków Lego wciągnę.
    Nie ma się czym przejmować
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #25
    marya
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja myślę, że autor wątku nie potrzebuje adwokata, szczególnie takiego zbulwersowanego naszym forum, więc proponuję wrócić do tematu.
    Odpowiadając trochę na pytanie jak obrabiać zdjęcia... To trochę tak, jakby przed kursem na prawko zapytać - jak się jeździ... Każdy ma swój styl, który jakoś wypracowuje, w moim odczuciu, cały czas i nie da się tego streścić w jednym poście. Zrób rawy, zainstaluj PS, LR czy coś do obróbki rawów, odpal youtuba, znajdź tutoriale dotyczące efektów, które Ci się podobają... Nie da się inaczej. Nie ma złotej metody. Co Ci da informacja, że użytkownik x wczytuje wszystkie zdjęcia do LR, ustawia korekcję szkła, kolory puszki, parametry na takie czy inne...? Masz okazję na trening na żywo i wykorzystaj go w pełni
    Porównanie głupie, bo z technicznej strony każdy jeździ tak samo. A zbulwersowanie nie jest bez powodu, bo nadal nie dostałam odpowiedzi, dlaczego ktoś zamknął mój wątek (a nie, przepraszam- powodem było to, że ktoś chciał się popisać i zaczął w nim robić burdel- tylko dlaczego ukarana zostałam ja?).

  6. #26

    Domyślnie

    Kup sobie szara karte, to powinno rozwiazac problem balansu bieli. Biala suknia to... odpowiedni pomiar swiatla ewentualnie pozniejsza obrobka. Duzo tego na youtubie wiec good luck.

    Edycja, z tym jest masakra ale majac LR mozna przez to jakos przebrnac. Zaznaczasz zdjecia z jednej lokacji, globalnie ustawiasz tak jak Ci sie podoba, a potem powoli mozesz tweakowac kazde kolejne. Marzeniem byloby robienie wszystkiego na manualu, poniewaz przy globalnej korekcie masz z gorki.

    Nie daj sie wciagnac w wybielanie zebow etc, jak chca miec biale niech wybiela sobie przed slubem.

    Aha koniecznie ich uprzedz, ze nie jestes expertem i nigdy tego nie robilas, bedziesz chciala pomoc a na koncu Tobie sie oberwie najbardziej z nawet, fochem na lata.

    Przy problemach z WB czy szumem rob to co kotlety robia, czyli konwersja do BW i wciskaj kit, ze usuwajac kolor stawialas na emocje i kadry.

    Ostatni tip, wysokie iso. Co z dobrej jakosci przy iso 100 jak zdjecie jest poruszone.

    GL&HF

  7. #27

    Domyślnie

    Ja dopiero uczę sie obróbki. Ciezko bedzie uzyskac jednoznaczna odpowiedz na forum bo nie ma jednego, "uniwersalnego przepisu obróbkowego" na zdjecie. Ze slubu bedziesz miec ich kilkaset prawdopodobnie i nie obrobisz kazdego w tem sam sposob raczej.. Cwicz sobie na RAWACH.. zapisuj sobie akcje. Uzywam LR i PS6 a na YT jest cała masa tutoriali. Wpisujejsz wedding photos post-production in Lightroom i tysiace tutoriali wyskakuje. Gdy stworzysz sobie wlasne presety czy tez akcje ,stosujesz je pozniej na zdjeciach ( tak jak nakładanie gotowych filtrów) .

  8. #28
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    I znowu cztery moje posty w temacie wątku, jak również merytoryczne posty innych kolegów zostały tutaj wykasowane. Nie otrzymałem nawet słowa wyjaśnienia i zostałem potraktowany, jak byle gówniarz. Czy to jest docelowa formuła i tak to forum ma wyglądać?
    Ligo, ale z perspektywy czasu i otrzymanych banów i ostrzeżeń muszę powiedzieć, że to mała niedogodność w porównaniu do sytuacji gdy ktoś ci cztery litery obrabia za plecami i oskarża o własne przewinienia (co i Tobie się aktualnie dzieje). Tak że tego - tak i tak lepiej. I piszę to ja, wróg numer 1 mojego blaszanego przyjaciela.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Zdjęcia Ślubne
    By monika.te in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 23:51
  2. P300 - w czym obrabiacie filmiki
    By basia707 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 22:09
  3. Zdjęcia Ślubne
    By broniu in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 23:05
  4. zdjecia ślubne
    By KADAR in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 13:31
  5. [ Reportaż ] Zdjęcia ślubne.
    By bugdi in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-03-2007, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •