Close

Strona 77 z 208 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 2075
  1. #761
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    mtu - dzięki.
    A jak poruszenia z ręki? Masz porównanie do czego? (co miałeś przedtem, a może masz nadal?)
    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Zarówno w D4 jak i w D750 nie miałem żadnych problemów ze skrajnymi bocznymi punktami AF, trafiały tak jak i centralny.
    Gratuluję. Ale już z samej specyfikacji podanej przez nikona wynika, że one sa gorsze. Widać niektórzy mają gorsze/bardziej wymagające sytuacje zdjęciowe niż ty.

  2. #762

    Domyślnie

    Miałem D800 i mnie wk.. denerwował mnie z tymi poruszeniami.
    Zmieniłem na D810 i było ok.
    Teraz mam wrażenie że jest trochę gorzej, ale nie robiłem jakichś testów. Niewiele gorzej, ale jednak.
    W weekend postaram się znaleźć chwilę czasu to się pobawię, bo mam jeszcze D810, choć zaraz sprzedaję.
    Spróbuję porobić na jednakowych czasach trochę zdjęć i porównam, choć ja akurat należę do osób, które delikatnie mówiąc nie mają zbyt stabilnej ręki , więc nie wiem na ile będzie to miarodajne.

  3. #763
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mtu Zobacz posta
    choć ja akurat należę do osób, które delikatnie mówiąc nie mają zbyt stabilnej ręki , więc nie wiem na ile będzie to miarodajne.
    Dla mnie super, bo ja też nie mam żelaznego chwytu. Używasz bez gripa? D810 tak samo?

  4. #764

    Domyślnie

    Ja również potwierdzam brak problemów działania bocznych punktów AF w D750. Wszystko hula należycie i to w dodatku na Sigmach.

    Ale już z samej specyfikacji podanej przez nikona wynika, że one sa gorsze.
    W specyfikacji wynika że to AF z D5, ale jednak jak już się dowiedzieliśmy w praktyce działa inaczej.

    Brak możliwości ustawień dla S-M Rawów, w tym ustawienia 14 bit to ograniczenie i proszę nie mówcie że w reportece to nie jest przydatne - chyba że ktoś robi do jakiejś lokalnej gazety, ale tam to nawet telefonami strzelają zdjęcia. Dobrze mieć te 14 bitów, kiedy się dużo grzebie przy rawie i robi na wysokich czułościach. Więc pozostaje robienie reporterki w 45mpx i się robi właśnie lipa z tymi S i M Rawami (kurde dlaczego oni tak to ograniczają?) jeśli komuś nie zależy na mpx a zależy na najlepszej jakości.

  5. #765

    Domyślnie

    Co do Rawów, małe rawy są kompresowane i 12 bit więc jest strata w porównaniu z 14 bit bez kompresji, dlatego mówiłem, że ta opcja z małymi rawami jest trochę na siłę.
    Bardzo czekam na bezpośrednie porównania z d810 i d750. Po samych rawach można jedynie stwierdzić, że jest spora różnica w ostrości między pełnym rawem a zmniejszonymi no i na dużym pełnym Rawie ten szum na 1600 nie jest najprzyjemniejszy, d750 chyba radzi sobie jednak lepiej ale mówię, trzeba poczekać na porównania bezpośrednie. Jestem po prostu bardzo ciekaw czy faktycznie te body nadaje się do reporterki tak jak niektórzy piszą albo chcą w to wierzyć. Małe rawy dają gorszą jakość no i ISO jest wątpliwe.
    Podejrzewam jednak, że przy iso 64 i bez żadnego zmniejszania rozdzielki te body zjada wszystko dookoła, dlatego nadal uważam, że to najlepsze studyjne body FX jak i do krajobrazów czy też packshotów ale do reporterki d750 albo nawet d500 nie mówiąc o d5 może być lepsze. Wszystko okaże, się kilka miesięcy po testach, porównaniach i jak głowa ochłonie z super nowości
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  6. #766
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Co do Rawów, małe rawy są kompresowane i 12 bit
    I super, że tak jest. Mam nadzieję, że to kompresja bezstratna, choć nawet jeśli stratna, to tragedii nie ma.
    Małe Rawy mają mało ważyć. Bez sensu gdyby małe rawy były bez kompresji i były wielkości skompresowanych dużych rawów. Jaki wtedy by był z nich pożytek??? One mają sens tylko wtedy gdy sa kompresowane.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ja również potwierdzam brak problemów działania bocznych punktów AF w D750. Wszystko hula należycie i to w dodatku na Sigmach.

    W specyfikacji wynika że to AF z D5, ale jednak jak już się dowiedzieliśmy w praktyce działa inaczej.

    ..brak ... ustawienia 14 bit to ograniczenie .... zależy na najlepszej jakości.
    1. AF - jak masz coś w miarę kontrastowego - OK. Ale jak masz coś delikatnego i ustawionego równolegle do czujnika AF - to kicha.
    2. Gorzej niż w D5 nie oznacza, że nie jest lepiej niż w D4, D810 czy w D750. Na pewno jest.
    3. Jasne. W repo musi być najwyższa jakość. Tylko dlaczego sporo repo robi w jpg, który ma 8 bit?
    4. Kupisz D850 to będziesz nagle widział różnicę między aparatami. Tak jak przy poprzednich twoich przesiadkach się działo.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-09-2017 o 00:24

  7. #767

    Domyślnie

    Bo to idealny aparat studyjny i do krajobrazów. Jak ktoś robi reporterkę i dużo zdjęć a jednocześnie zależy mu na dobrej jakości i nie za dużych plikach to D850 nie będzie jednak dobrym wyborem. Nikon specjalnie ograniczył małe RAW'y w d D850, zabieg marketingowy, w innym przypadku D850 zaszkodziłoby większości dostępnych innych modeli aparatu. A teraz wyselekcjonował ładnie półkę. Ewentualnie brać do reportażu, przykładowo ślubnego i walić w 45mpx Liczę na to że dużo osób nakręci się na D850 i pojawi się więcej używanych D4 w dobrych cenach, chociaż wielkość D4 mnie troszkę odstrasza, dlatego często się kłaniam w stronę drugiego D750.

    1. AF - jak masz coś w miarę kontrastowego - OK. Ale jak masz coś delikatnego i ustawionego równolegle do czujnika AF - to kicha.
    Jacek nie chcę się z Tobą przekomarzać, bo zapewne cokolwiek napiszę to i tak Ty będziesz wiedział lepiej, mimo tego ze ani nie masz D750 ani D850. Nie mam D850 więc nie jestem wstanie nakreślić jak sobie w nim radzi AF, za to pracuję 3 lata na D750 i AF radzi sobie wyśmienicie, w mojej kategorii zdjęć w niczym nie zawodzi AF, nie miałem jeszcze sytuacji w której miałbym jakieś większe problemy z AF'em. W ciemnościach trafia dobrze, w dynamicznych scenach trafia dobrze, w statycznych scenach trafia dobrze. Nawet jeśli ten AF z D850 będzie lepszy, to tak czy siak AF z takiego D750 w 99% jest wystarczający praktycznie do wszystkiego. W D750 AF jest masakrycznie dobry, jeśli w D850 będzie lepszy, to w ogóle masakrator, ale to chyba już do robienia zdjęć w schronach w totalnych ciemnościach.

    3. Jasne. W repo musi być najwyższa jakość. Tylko dlaczego sporo repo robi w jpg, który ma 8 bit?
    Proszę Cie, kto tak jeszcze robi, ja nie znam ani jednej osoby która robi w JPG, a we Wrocławiu znam osobiście wiele osób które się bawią fotografią, w tym canonierów i nikt nie robi w JPG'ach
    W Gazecie Wrocławskiej, robią zdjęcia telefonami i też to jest repo. Ale chyba nie kupujemy aparatu za 16,000zł żeby robić zdjęcia jak z telefonu ?!

    4. Kupisz D850 to będziesz nagle widział różnicę między aparatami. Tak jak przy poprzednich twoich przesiadkach się działo.
    Tylko w poprzednich sprzętach czułem braki. Z D750 nie czuje braków, bo spełnia wszystkie moje oczekiwania i na obecną chwile radzi sobie wyśmienicie w kategorii zdjęć którą robię, a nawet bardziej niż wyśmienicie, uznałbym że perfekcyjnie ten aparat mi pasuję do tego co robię.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 22-09-2017 o 00:45

  8. #768

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jacek nie chcę się z Tobą przekomarzać, bo zapewne cokolwiek napiszę to i tak Ty będziesz wiedział lepiej, mimo tego ze ani nie masz D750 ani D850. Nie mam D850 więc nie jestem wstanie nakreślić jak sobie w nim radzi AF, za to pracuję 3 lata na D750 i AF radzi sobie wyśmienicie, w mojej kategorii zdjęć w niczym nie zawodzi AF, nie miałem jeszcze sytuacji w której miałbym jakieś większe problemy z AF'em. W ciemnościach trafia dobrze, w dynamicznych scenach trafia dobrze, w statycznych scenach trafia dobrze. Nawet jeśli ten AF z D850 będzie lepszy, to tak czy siak AF z takiego D750 w 99% jest wystarczający praktycznie do wszystkiego. W D750 AF jest masakrycznie dobry, jeśli w D850 będzie lepszy, to w ogóle masakrator, ale to chyba już do robienia zdjęć w schronach w totalnych ciemnościach.
    Fociłem wszystkimi puchami nikona, nie licząc nowych serii 3xxxx i 5xxxx. I każda, ale to każda misowała z af. Te z niższej półki szczególnie. Ten procent misów zmniejsza się wraz z klasą aparatu.
    Można tego nie zauważyć mając dużą tolerancję na "nieostre" focisze, można też nie zauważyć gdy robi się na F2,2 ,2,8, 3,5, itp. Ja przejrzałem twoje wybrane foty na stronie i większość to jest F2,2, na dodatek nawet na tej przysłonie masz trochę zdjeć z bf, ff.
    Czy to źle? a skąd, sam mam sporo takich zdjęć, ale ja nie piszę tak kategorycznie że działa wyśmienicie, bo z mojego doświadczenia tak nie jest.

    Twierdzisz że na bocznych działa tak samo jak na środkowym, otóż nie jest to prawda. Zrób sobie test, daj skrajny i przysłonę 1,4 i strzel 10 fociszy, powiedz mi ile masz trafionych w punkt a ile z przesunięciem (bf, ff). Zrób to bez wspomagania i na ciągłym. I bez spinania się że ma trafić, na luzie. I zrób to proszę bez jakichś super warunków oświetleniowych.

    D5 i D850 misują, a jakże, ale stanowczo mniej niż np. D4, D810, czy D750. Mają krzyżowe boczne a to daję im przewagę sporą.

    Dementuję to co twierdzi nikon pr i inni youtuberzy, D500 i D850 nie mają takiego samego afu co D5. Różnią się algorytmem pracy (to info z serwisu). Wielkościami punktów jak i funkcjami, jak np grupowy pion lub poziom. Tych opcji nie ma 850, zresztą focąc w ciemnym klubie owszem radzi sobie ale nie jest to prędkość D5, opisywałem różnice które widać gołym okiem w wizjerze we wcześniejszym poście.

    Piszę to z własnego doświadczenia więc każdy może to zinterpretować jak chce, nigdy nie twierdziłem że potrafię dobrze trafić z af. Może są jacyś magicy którzy trafiają 100/100, zazdroszczę im. Tobie też Łukasz.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 22-09-2017 o 01:35

  9. #769

    Domyślnie

    Strony nie aktualizuje, dopiero zacznę po nowym roku wrzucać wiecej ciekawszego materiału. Teraz szkła mam skalibrowane z body i generalnie wiecej wszystkiego robione na 1.4-1.8 D750 Owszem że pudłuje czasami, misuje też na środkowym, ale ciężko stwierdzić przy takim pudlowaniu kogo to wina, czy szkła, czy moja, czy body. Nigdzie tego nie powiedziałem ze nie pudłuje. Natomiast
    twierdzę że AF w d750 jest bardzo dobry. Boczne krzyżowe fajna sprawa, ale nie na tyle fajna żebym dopłacał 8,000zł do tego bo większość i tak ostrzone w okolicach środka. Fakt jest taki że D850 oprócz tego że ma boczne pkt Af to dla mnie nie ma jakiegoś ogromnego skoku w porównaniu do d810.

    Nawet wolałbym żeby nie było tych bocznych punktów, a za to dobrej jakości S i M Rawy. Zaznaczę że piszę o swoich oczekiwaniach. Dla mnie DLA MNIE D850 to puszka jednak z dużym naciskiem na studio i krajobraz, next gen po d810 a nie żaden uniwersalny aparat.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 22-09-2017 o 01:58

  10. #770

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Strony nie aktualizuje, dopiero zacznę po nowym roku wrzucać wiecej ciekawszego materiału. Teraz szkła mam skalibrowane z body i generalnie wiecej wszystkiego robione na 1.4-1.8 D750 Owszem że pudłuje czasami, misuje też na środkowym, ale ciężko stwierdzić przy takim pudlowaniu kogo to wina, czy szkła, czy moja, czy body. Nigdzie tego nie powiedziałem ze nie pudłuje. Natomiast
    twierdzę że AF w d750 jest bardzo dobry. Boczne krzyżowe fajna sprawa, ale nie na tyle fajna żebym dopłacał 8,000zł do tego bo większość i tak ostrzone w okolicach środka. Fakt jest taki że D850 oprócz tego że ma boczne pkt Af to dla mnie nie ma jakiegoś ogromnego skoku w porównaniu do d810.

    Wolałbym żeby nie było tych bocznych punktów, a za to dobrej jakości Materiałów Rawy.
    Naprawdę nie czujesz potrzeby posiadania dobrych bocznych w portrecie np. pion?
    Ja po prostu "odżyłem" że mogę w końcu przestać przekadrowywać, lub ustawiać kadr pod af w repo.
    Rawy przecież od dawna są dobre z każdej pełnej klatki.

Strona 77 z 208 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127177 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •