Close

Strona 86 z 208 PierwszyPierwszy ... 3676848586878896136186 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 2075
  1. #851

    Domyślnie

    Gdy słyszę te argumenty o psuciu rynku foto to zaraz mi się przypominają lincze taksówkarzy na drajwerach Ubera. Ci przecież też "psują", bo mają taniej. Co to jest psucie rynku? Ktoś kto wchodzi na rynek ma się oglądać na starych wyjadaczy by im przypadkiem nie zabrakło na masełko? To jest konkurencja w dodatku zdrowa dla portfela klienta, którymi sami jesteśmy i chyba mało kto nazywa psuciem rynku tańszą kaszankę z Biedry. Nielegalne to chyba też nie jest, w przeciwieństwie np do zmowy cenowej. To co napisał Jacek, że kiedyś się brało tyle a tyle, że człowiek mógł pracować pół godziny w tygodniu klepiąc, nazwijmy to po imieniu, mało angażującą pracę w namiocie bezcieniowym, i zarabiać tyle co miesięcznie górnik w przodku nie jest psuciem rynku, tyle, że w drugą stronę? Wezmę tyle a tyle, bo po drugiej stronie miasta jedyny konkurent weźmie tyle samo. Brzmi jak oskarżenie, choć nim nie jest, ale chodzi mi tylko o to, że są dwie strony medalu. A stwierdzenie, że sprzęt pro tylko w rękach pro to moim zdaniem gruba przesada. Do EVO też mają wsiadać jedynie kierowcy rajdowi, dobre słuchawki mają być zarezerwowane dla inżynierów dźwięku a myszki Razera dla licencjonowanych e-sportowców? No i dylemat z kamerkami GoPro

  2. #852

    Domyślnie

    Wolny rynek to teoria. Skoro tak pięknie odwołujesz się do niego, to proszę wytłumacz jego prawidłami choćby wspomniane rozdawnictwo pieniędzy przez UP połączone z ulgą ZUS ?
    Ja mam taką smutną obserwację, że najczęściej zasady wolnorynkowe przywołują osoby całkowicie od tego wolnego rynku oderwane.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #853

    Domyślnie

    @MstrG @Jacek_Z
    Panowie Moderatorzy
    Rozumiem, że ten temat ma nazwę
    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Niestety znam osoby co robiły reportaż ze ślubu za 600zł. To jest psucie rynku. Niestety.
    Cena reportaży ślubnych i dlaczego psucie rynku jest złe
    albo
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Złe słowo. Ja nie jestem oburzony.
    Co oburza w dzisiejszym internecie
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #854

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Wolny rynek to teoria. Skoro tak pięknie odwołujesz się do niego, to proszę wytłumacz jego prawidłami choćby wspomniane rozdawnictwo pieniędzy przez UP połączone z ulgą ZUS ?
    Ja mam taką smutną obserwację, że najczęściej zasady wolnorynkowe przywołują osoby całkowicie od tego wolnego rynku oderwane.
    Po pierwsze nie piszę, że dotacje z UP to przejaw wolnego rynku. Gdzie niby o tym napisałem? To sztuczny stymulator, który przynajmniej w teorii ma ułatwić wejście na rynek co dopiero po czasie (okresie przejściowym) ma skutkować prawdziwą konkurencyjnością, bo po tych 2 latach nie będzie zmiłuj się. Czy to działa pewności nie mam, ale gdy czytam te pełne trwogi komentarze to zaczynam się zastanawiać. I mylisz się bardzo pisząc, że ja albo ktokolwiek inny w tym kraju jest całkowicie oderwany od "wolnego" rynku. Mam z nim do czynienia codziennie, tylko najczęściej stoję po drugiej stronie jako klient odbiorca. A przedsiębiorca często nie zauważa tej oczywistości. To znaczy zauważa gdy sam robi zakupy lub zamawia usługi. Wtedy wszystko za drogie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-09-2017 o 13:49

  5. #855
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Moja wypowiedż była nie w kategoriach psucia rynku - choć to też prawda, czarna strefa demoluje rynek na którym jesyt (nie tylko foto). Powtórzę - napisałem jak było i jak jest. Jakie sa tego przyczyny.
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    . A stwierdzenie, że sprzęt pro tylko w rękach pro to moim zdaniem gruba przesada.
    Tylko, że tak nie napisałem. Pisałem o cenie, to prawie to samo. Ale nie pisałem, że jak kogoś stać to nie wolno mu kupić drogiego sprzętu. Są tu tacy co mają D4, D5 i nie są zawodowcami. Spoko. Oni nie sa nieuczciwą konkurencją. Bo w ogóle nie sa konkurencją - nie sprzedają zdjęć.

  6. #856

    Domyślnie

    Takich przejawów "nie wolnorynkowych" na tym rynku jest tyle, że już dawno nie jest on wolnym. Mam wrażenie że pisząc o tych mechanizmach, masz o nich tak solidną wiedzę jak o tej wspomnianej dotacji. Bo widzisz, w praktyce Twoje "nie będzie zmiłuj" ogranicza się do tego że po roku, albo dwu, w zależności od regionu, można zamknąć taką dotowaną działalność nie oddając ani grosza i nie płacąc żadnego zus-u, mając sprzęt sfinansowany z podatków tych którzy nie byli w tak uprzywilejowanej pozycji ( w ramach jak wspominasz "wolnego rynki") i rozpocząć działalność "na czarno" albo po prostu go spieniężyć.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #857

    Domyślnie

    Czarna strefa a dotacja z UP na prowadzenie legalnej działalności to chyba jednak nie to samo? Wiem Jacku, że to nie ty napisałeś o pro dla pro. Inny kolega o tym wspominał i wspominał też, że uważa, że zaporowe ceny na narzędzia do pracy mogą być korzystne dla rynku (przynajmniej tak to zrozumiałem). Się zastanawiam czy nadal pisał o rynku czy może już konkretnie o sobie, bo z punku widzenia klienta (który ten rynek współtworzy) się zastanawiam w jaki sposób może mi to pomóc. Nawet jeśli te fotoziutki bierą groszę za towar miernej jakości, to wolę za towar miernej jakości zapłacić mniej niż więcej a do tego mieć wybór i w miarę potrzeby zainteresować się czymś lepszym i odpowiednio wyżej wycenionym. Jesteście na rynku od dawna i powiedzcie sami czy kiedyś nie było tak, że nawet jak ktoś nie miał talentu i oddawał barachło to i tak brał za to znacznie więcej niż się bierze obecnie? Teraz konkurencja jest większa, ale z tego co słyszę najlepsi i najzdolniejsi mają kalendarze zapełnione na kilka lat do przodu i zarzekają się, że fotoziutkowo to nie ich target. Problem mają jedynie Ci co kiedyś brali konkretną kasę za towar miernej jakości i teraz muszą obniżyć stawki. To źle czy dobrze?
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Takich przejawów "nie wolnorynkowych" na tym rynku jest tyle, że już dawno nie jest on wolnym...
    Ja nie pisałem nawet o wolnym rynku, w którego istnienie nie wierzę, tylko o konkurencji. Nie widzisz różnicy?


    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    ...Mam wrażenie że pisząc o tych mechanizmach, masz o nich tak solidną wiedzę jak o tej wspomnianej dotacji. Bo widzisz, w praktyce Twoje "nie będzie zmiłuj" ogranicza się do tego że po roku, albo dwu, w zależności od regionu, można zamknąć taką dotowaną działalność nie oddając ani grosza i nie płacąc żadnego zus-u, mając sprzęt sfinansowany z podatków tych którzy nie byli w tak uprzywilejowanej pozycji ( w ramach jak wspominasz "wolnego rynki") i rozpocząć działalność "na czarno" albo po prostu go spieniężyć.
    A myślisz, że o tym nie wiem? Znowu odniosłeś mylne wrażenie Pisałem o tych, którzy zamierzają się na rynku utrzymać. I nie pisałem o wolnym rynku, znowu mylisz pojęcia. A co do zasady o dotację może się starać każdy kto zaczyna działalność więc w tym sensie jest to uczciwa praktyka. A to, że nie działa to wstecz i Tobie państwo nie zaproponowało rekompensaty to chyba rozumiesz? Piszesz z pozycji praktyka to odpowiedz mi na proste pytanie. Wiesz jaki obecnie jest odsetek dotacji przyznawanych przez UP na działalność związaną z fotografią?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-09-2017 o 14:18

  8. #858
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie znam nikogo co dostał kasę z UP lub EFS i rozwinął działalność po wymaganym okresie, w Krakowie wymagany jest zaledwie rok, sam kupiłem od takiego osobnika obiektyw, nówka nigdy nie używana, raz wyjęty z pudełka, a do tego jeszcze był D810, oświetlenie, stoły, statywy itd, gościu nie miał zielonego pojęcia o branży, złożył podanie tylko dlatego że "na foto usługi dawali w ciemno", a pracował dalej na czarno w firmie, z której się zwolnił żeby się zarejestrować w UP, po 1,5 roku zatrudnili go ponownie.
    Jest to zwyczajne wyłudzanie kasy, oczywiście nie uogólniam bo różnie może być.

    Teraz taki Nikon D850 może też trafić w łapki wyłudzających dofinansowanie i co śmieszne rozpatrujący takie wnioski nawet nie wiedzą co to jest i dlaczego takie drogie, więc za rok można będzie polować na D850 z przebiegiem kilka zdjęć
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-09-2017 o 14:18

  9. #859
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Możecie wobec siebie zastosować te same reguły, jakich wymagacie od innych użytkowników forum i te pseudo społeczne dywagacje przenieść gdzieś na bok?

  10. #860

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Fociłem wszystkimi puchami nikona, nie licząc nowych serii 3xxxx i 5xxxx. I każda, ale to każda misowała z af. Te z niższej półki szczególnie. Ten procent misów zmniejsza się wraz z klasą aparatu.
    Można tego nie zauważyć mając dużą tolerancję na "nieostre" focisze, można też nie zauważyć gdy robi się na F2,2 ,2,8, 3,5, itp. Ja przejrzałem twoje wybrane foty na stronie i większość to jest F2,2, na dodatek nawet na tej przysłonie masz trochę zdjeć z bf, ff.
    Czy to źle? a skąd, sam mam sporo takich zdjęć, ale ja nie piszę tak kategorycznie że działa wyśmienicie, bo z mojego doświadczenia tak nie jest.

    Twierdzisz że na bocznych działa tak samo jak na środkowym, otóż nie jest to prawda. Zrób sobie test, daj skrajny i przysłonę 1,4 i strzel 10 fociszy, powiedz mi ile masz trafionych w punkt a ile z przesunięciem (bf, ff). Zrób to bez wspomagania i na ciągłym. I bez spinania się że ma trafić, na luzie. I zrób to proszę bez jakichś super warunków oświetleniowych.

    D5 i D850 misują, a jakże, ale stanowczo mniej niż np. D4, D810, czy D750. Mają krzyżowe boczne a to daję im przewagę sporą.

    Dementuję to co twierdzi nikon pr i inni youtuberzy, D500 i D850 nie mają takiego samego afu co D5. Różnią się algorytmem pracy (to info z serwisu). Wielkościami punktów jak i funkcjami, jak np grupowy pion lub poziom. Tych opcji nie ma 850, zresztą focąc w ciemnym klubie owszem radzi sobie ale nie jest to prędkość D5, opisywałem różnice które widać gołym okiem w wizjerze we wcześniejszym poście.

    Piszę to z własnego doświadczenia więc każdy może to zinterpretować jak chce, nigdy nie twierdziłem że potrafię dobrze trafić z af. Może są jacyś magicy którzy trafiają 100/100, zazdroszczę im. Tobie też Łukasz.
    Tak jak Dariusz Breś pisał, mimo że to moduł z D5, w D850 radzi sobie słabiej, co nie znaczy, że źle. Podobna sytuacja była z D4s i D810 który miał ten sam system. Możliwe, że po podłączeniu GRIPa z aku od D5 będzie lepiej.

    Oczywiście Nikon

Strona 86 z 208 PierwszyPierwszy ... 3676848586878896136186 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •