Close

Strona 61 z 208 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 2075
  1. #601

    Domyślnie

    Tak tylko o iso i iso.
    A bardzo jestem ciekaw (i pewnie pare osob tez) wrazliwosci na poruszenia zalezne od czasu i ogniskowej na tak upakowanej matrycy.
    Jak bys mogl zrobic prosty test na wylaczonym VR ofc.
    No ogniskowe 24, 35, 50, cos kolo 100 z hakiem i 200mm. Tak zeby dojsc do tej granicy czasu, ktory powoduje juz ruszone zdjecie.
    Iso jak najnizsze. Moga byc zwykle jpg i np link do duzego zdjecia (zreszta raw zbedny przy takim tescie)

    I ogolnie twoje wrazenia na ten aspekt na tle innych body.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 16-09-2017 o 00:43
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Tak tylko o iso i iso.
    A bardzo jestem ciekaw (i pewnie pare osob tez) wrazliwosci na poruszenia zalezne od czasu i ogniskowej na tak upakowanej matrycy.
    Jak bys mogl zrobic prosty test na wylaczonym VR ofc.
    No ogniskowe 24, 35, 50, cos kolo 100 z hakiem i 200mm. Tak zeby dojsc do tej granicy czasu, ktory powoduje juz ruszone zdjecie.
    Iso jak najnizsze. Moga byc zwykle jpg i np link do duzego zdjecia (zreszta raw zbedny przy takim tescie)

    I ogolnie twoje wrazenia na ten aspekt na tle innych body.
    Krde ciężko to określić w sumie bo każdemu inaczej ręce pracują i jest to zależne też od samopoczucia w dany dzień. To mega loteria jest, bo raz poruszy się po 3 a drugim razem po 10.
    Można to sprawdzić w sumie na statywie, 810 wielokrotnie łapała mi poruszenie na 14-24, nawet na statywie. Do czasu jak zacząłem podnosić lustro przed zdjęciem.

    Powiem tak: nie ma obecnie lepszego rozwiązania dużej ilości mpx w nikonie. Oni wiedzą doskonale że jest to problem bo dodali dwie opcje aby zniwelować te porusznia względem 810, czyli elektronicza przednia kurtyna migawki i strzały bez lustra na lv. No i podniesienie lustra dochodzi.
    Cz jest to jakiś problem? focąc 810 nie przeszkadzało mi to zbytnio, bo powtórzyłem focisz. 800 miała to ekstremalnie uwidocznione, ludzie trafiali, potwierdzenie a focisz ruszony nawet na 1/600. Poprawili to w 810 a czy usprawnili w 850, czas pokaże.

  3. #603

    Domyślnie

    @ShutterStill
    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Jak będziesz mógł to daj link z klubówki jak gdzieś wrzucisz.
    Ciekawe też jestem twoich spostrzeżeń co do AF.
    Dzięki za czas i informacje!
    Generalnie takich placków nie wrzucam bo nie ma nic w nich ciekawego.

    D850 radzi sobie dobrze w takich sytuacjach, powiem że podoba mi się, jest szybki i responsywny.
    Na auto af radzi sobie ok. Przestawiając na średnie lub małe rawy spokojnie takie placki można jechać.
    Różnica pojawia się po wzięciu drugiego body, D5 jednak jest zdecydowanie szybszy.
    Łatwo zobaczyć różnicę bo w D5 auto af wizjer pokazuje jednocześnie 4, 5, 6 i 8 automatycznie zmieniających się punktów af podążajacych za celem (jak fala), zap... jak jakaś rakieta
    w d850 za to jest to jeden punkt! który skacze po siąsiednich


    Na 100% są różne algorytmy, to nie jest ten sam system afu.


    Ci co mają jedną z tych puszek nie odczują tego zupełnie.

    Af ustawiony na ciągłe auto w D850:

    D850 i small raw (idealny do placków) 4128 na długim boku


    AF ustawione na ciągłe auto w D5:

  4. #604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Af, budowa, guzikologia, wizjer, wszystko to co stanowi przyjemność obsługi.
    Samo spojrzenie w wizjer daje ci pięść w nos.
    Śmiem wątpić w tego lepszego AF,a. Tym bardziej że pisałeś wcześnie że jest gorzej niż w d5. D850 dostaje w nos z cena, jest droższy o jakieś okolo 8,000zł od d750, za jedną d850 możesz kupić dwie d750. Nie wspominając faktu że w większości d750 zrobisz to samo co zrobiłbyś d850. Dla mnie
    i mojej fotografii kupowanie 8,000 zł droższego jest z czapy, mimo tego że znalazłbym fundusze, ale po co ? Pytanie czy warto dokładać dwu krotnie wyższą kwote do "kombinerek" gdzie te połowę tańsze kombinerki są tak samo wydajne? Wg mnie nie. Lepiej 7-8 kola sobie zostawić na przyziemne sprawy. Taką kwotę można już dorzucić do jakiegoś nowego/następnego samochodu. Wg. Mnie różnice mało znaczące między d750 a d850 za tą kasę ?

  5. #605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Śmiem wątpić w tego lepszego AF,a. Tym bardziej że pisałeś wcześnie że jest gorzej niż w d5.
    Skoro @Dariusz Breś używał wszystkich trzech (D750,D850, D5) to myślę, że wie o czym pisze... A już szczególnie, że porównywał je w identycznych warunkach.

  6. #606

    Domyślnie

    Kurczeblade
    Jeśli patrzysz przez pryzmat ceny i co za to sprzęt oferuje to masz rację.
    Ale Darek nie opisywał swoich wrażeń pod kątem ceny.
    A tylko i wyłącznie pod kątem przyjemności użytkowania.
    A to są diametralnie dwie różne sprawy.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  7. #607

    Domyślnie

    Patrząc na specyfikację tego co oferuje d850 , to moim zdaniem umarł temat następcy d750, ewentualnie d610. Któraś z tych serii zostanie zapewne wygaszona, a druga zostanie takim podstawowym, amatorskim FF. Ciężko mi sobie wyobrazić, aby po premierze d850 NIkon zapakował ten sam af do następcy d750. Moim zdaniem będzie to coś a'la D7500 w DX, czyli d620/d760 (jeden z nich) dostanie parę ficzerów ale nic poza tym. Do tej pory było tak, że d610 to była taka podstawowa FF, D810 to była typowo studyjna pucha i krajobrazowa ze względu na detal i DR, a jedynki były stricte pod reportaż i sport itp. D750 było taką hybrydą, stworzoną pod weselnych itp, lepsza do sportu od D810 a zarazem lepsza do studia niż np D4(s). Teraz D850 oprócz targetu studyjnego ma dosypane wszystko to czego mogło brakować kotleciarzom, gibany ekran, lepszy af, oraz sportowym ,większa szybkostrzelność itp, co czyni z tej puszki uniwersalną. Tym samym w moim odczuciu nie ma miejsca dla rozwijania serii D750 ( albo D610). R.I.P
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Śmiem wątpić w tego lepszego AF,a. Tym bardziej że pisałeś wcześnie że jest gorzej niż w d5. D850 dostaje w nos z cena, jest droższy o jakieś okolo 8,000zł od d750, za jedną d850 możesz kupić dwie d750. Nie wspominając faktu że w większości d750 zrobisz to samo co zrobiłbyś d850. Dla mnie
    i mojej fotografii kupowanie 8,000 zł droższego jest z czapy, mimo tego że znalazłbym fundusze, ale po co ? Pytanie czy warto dokładać dwu krotnie wyższą kwote do "kombinerek" gdzie te połowę tańsze kombinerki są tak samo wydajne? Wg mnie nie. Lepiej 7-8 kola sobie zostawić na przyziemne sprawy. Taką kwotę można już dorzucić do jakiegoś nowego/następnego samochodu. Wg. Mnie różnice mało znaczące między d750 a d850 za tą kasę
    Uważam, że różnice są znaczne. Zobacz jak uciekają szczegóły przy wyższych ISO w D750. Popatrz na kolory i plastykę obrazu. Wiem, że go kupisz. http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

  9. #609

    Domyślnie

    Wg mnie aktualna seria aparatów jest bardzo dobrze skrojona i będzie się rozwijała w swoich typach. Szczególnie dobrze wygląda seria FX choć
    i DX ma teraz komplet. Pytanie dot. ulepszania szkieł. W DX jest tak se (mówię np. o profi typu 17-55 , który ma już chyba 100 lat ). Dodatkowo
    wszyscy chwalą nowe typy soczewek np. FL, nowe technologie np. N300 f4 PF , ale z wprowadzaniem ich na churaaaa jakoś niezbyt. Na pewno jest
    tu sporo do nadrobienia. Tak więc sądzę, że jak nikon wypuści nową serię aparatów serii bezluster to będzie sporo szumu i roboty w koło tego, a serie
    lustrzanek będą kroczyły swoją, wyznaczoną drogą do przodu, bez sensacji. Będą nowe matryce serii BSE czy jak tam, większe ISO, DR, lepszy AF i
    wodotryski typu WiFi, jakieś stacki itp. i funkcjonalność LV i filmowania.

  10. #610

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Krde ciężko to określić w sumie bo każdemu inaczej ręce pracują(.........)
    Dzieki za porownanie body. Co do reszty troche sie nie zrozumielismy.
    Bo ja statyw absolutnie wykluczam.
    Juz nie bede nagabywal dalej o testy poruszen, bo w sumie wyraziles swoje zdanie.

    Tylko jedno pytanko, ktore da mi jakos tam poglad.

    Ogniskowa 50mm bez VR.
    Przy jakim czasie ty oosobiscie, przecietnie na D850 masz jeszcze ostre zdjecia.
    1/100, moze 1/80 czy raczej zdecydowanie krocj jak 1/100?
    Czyli jaki czas zebys ty, jako user D850 zrobil nieporuszone ostre zdjecie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 61 z 208 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •