Close

Strona 82 z 208 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 2075
  1. #811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Ze mnie taki artysta jak z koziej _upy trąba.
    Sam siedzę w tym fachu (ale się z niego nie utrzymuję) i czytając twoją wypowiedź zaryzykuję twierdzenie, że masz za drogą usługę i boisz się, że musiałbyś wziąć za nią mniej kasy. Czyli np. foto z wesela de facto powinno kosztować 2kzl, ale ty bierzesz 4000 zł bo X Y Z (tu sobie wstaw powody jakie chcesz).
    W takim razie mechanik powinien za wymianę części A wziąć 1000 zł, ale w dobie neta, youtube itd. musi "tylko" 300 zł, bo ludzie czytają i wiedzą jaki to powinien być rozsądny koszt.

    Litości, Macieju, nie pisz takich bzdur! Jeśli jedynym wyznacznikiem twojej pracy jest cena sprzętu, to coś tu jest nie tak.

    Kończmy już ten OT.
    Z żadnym wnioskiem nie trafiłeś Wolał bym jakiś merytoryczny argument który przeczy mojemu twierdzeniu.

  2. #812
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    W moim przekonaniu wysoka cena sprzętu sprzyja branży fotograficznej. .
    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Nie uważam że ktokolwiek psuje rynek. Chcę tylko zaznaczyć że niska cena sprzętu nie zawsze jest korzystna. Dla amatorów powinien być sprzęt amatorski. Dla zawodowców sprzęt zawodowy. Takie mam zdanie, można się z tym nie zgodzić.
    Ale ja się z tym zgadzam w 100%.
    Za długo dyskutować nie będę. Wiecie kiedy miałem raj? W końcu XX wieku. Dlaczego? Bo drukarnie nie chciały kupować skanerów bębnowych. Wolały płaszczki. Co to ma do rzeczy? Bo nie tykały małego obrazka. Chcieli tylko slajdy MF a dobry aparat i 3 stałki MF kosztowały ... 40 tys zł. W moim miescie (8 w Polsce pod kątem wielkosci) osób mających taki sprzęt były .. dwie. Ja i mój konkurent. Zagadka. Ile kosztował packshot??? Takie coś - wstawiam w namiot bezcieniowy, pstrykam, robie następne zdjęcie. Teraz to okolice 15 zł/szt. Wtedy to kosztowało .. 20x więcej. Nie 2x więcej. 20x. Około 300 zł SZTUKA. Dziennie zarabiałem kilka tysięcy (co prawda prace miałem co kilka dni, ale teraz tez tak jest). Kilkanaście zdjęć sukienek - cena pod 10 tysięcy.
    Ile dziś kosztuje packshot i ślub to wiemy. Konkurencja robi swoje. Przekleństwem zawodowych fotografów jest to, że tO fajne hobby, tanie (i jeszcze jest dofinansowanie z UP) i dziś w dobie cyfry stosunkowo łatwe technicznie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-09-2017 o 15:14

  3. #813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Nie uważam że ktokolwiek psuje rynek. Chcę tylko zaznaczyć że niska cena sprzętu nie zawsze jest korzystna. Dla amatorów powinien być sprzęt amatorski. Dla zawodowców sprzęt zawodowy. Takie mam zdanie, można się z tym nie zgodzić.

    Litości człowieku!!!!
    Zanim coś napiszesz to przemyśl to dobrze.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  4. #814

    Domyślnie

    Pieknie, kolega moderator tez bierze udzial w dyskusji o dupie Maryni.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #815

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale ja się z tym zgadzam w 100%.
    Za długo dyskutować nie będę. Wiecie kiedy miałem raj? W końcu XX wieku. Dlaczego? Bo drukarnie nie chciały kupować skanerów bębnowych. Wolały płaszczki. Co to ma do rzeczy? Bo nie tykały małego obrazka. Chcieli tylko slajdy MF a dobry aparat i 3 stałki MF kosztowały ... 40 tys zł. W moim miescie (8 w Polsce pod kątem wielkosci) osób mających taki sprzęt były .. dwie. Ja i mój konkurent. Zagadka. Ile kosztował packshot??? Takie coś - wstawiam w namiot bezcieniowy, pstrykam, robie następne zdjęcie. Teraz to okolice 15 zł/szt. Wtedy to kosztowało .. 20x więcej. Nie 2x więcej. 20x. Około 300 zł SZTUKA. Dziennie zarabiałem kilka tysięcy (co prawda prace miałem co kilka dni, ale teraz tez tak jest). Kilkanaście zdjęć sukienek - cena pod 10 tysięcy.
    Ile dziś kosztuje packshot i ślub to wiemy. Konkurencja robi swoje. Przekleństwem zawodowych fotografów jest to, że tO fajne hobby, tanie (i jeszcze jest dofinansowanie z UP) i dziś w dobie cyfry stosunkowo łatwe technicznie.
    A szewc to kiedyś zarabiał xxx, a teraz ludzie kupują chińskie buty z marketu. Jacek, dobrze się czujesz?
    Wiecie ile jest zawodów, które mogą tak pisać jak wy?!

  6. #816
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Te co do ich wykonywania mają drogi sprzet?

  7. #817

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Te co do ich wykonywania mają drogi sprzet?
    To co piszesz, to jest typowa zawiść i (za przeproszeniem) _ból tyłka. Ja rozumiem, że ktoś kiedyś zarabiał dużo, a teraz dużo mniej, ale nie wolno pisać tak, że "wolę, aby XYZ było drogie, bo ja wtedy mogłem zarobić".
    Może dzięki temu, że packshoty spadły to obecnej ceny, powstało dziś dużo e-sklepów z konkurencyjnymi cenami.
    Ja też kiedyś za naprawę systemu brałem dużo kasy, bo byłem jedyny w okolicy, który się na tym znał, ale to nie oznacza, że dziś klnę na autoinstalator Windowsa, czy inne "naprawiacze" lub młodszych ode mnie, którzy wezmą 20 zł (ja brałem duuuużo więcej).
    Twoje czy Macieja pisanie jest jedynie obroną przez wysoki próg wejścia do biznesu ślubnego. Nic więcej. Ciekawe, co byłoby, gdyby klucze/narzędzia mechanika było 10 razy droższe. Pewnie cieszyłbyś się z wymiany kół nie za 40 zł, a za 400 zł, prawda?
    Naprawdę trzeba wam tłumaczyć takie rzeczy?
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 22-09-2017 o 15:59

  8. #818

    Domyślnie

    OK, każdy powiedział co myślał, teraz wróćmy do D850
    Może ktoś śledzi cykl życia lustrzanek Nikona i na tej podstawie pokusi się przewidzieć cenę D850 w przyszłym roku i za 2 lata?
    Z tego co obserwuję to lustrzanki są produkowane 4- 5 lat a cenę dodatkowo kreuje kurs walut. Teraz złoty mocny ale to nie będzie trwało wiecznie.

  9. #819

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    OK, każdy powiedział co myślał, teraz wróćmy do D850
    Może ktoś śledzi cykl życia lustrzanek Nikona i na tej podstawie pokusi się przewidzieć cenę D850 w przyszłym roku i za 2 lata?
    Z tego co obserwuję to lustrzanki są produkowane 4- 5 lat a cenę dodatkowo kreuje kurs walut. Teraz złoty mocny ale to nie będzie trwało wiecznie.
    D750 maksymalnie kosztował chyba 9.000 zł. Najtaniej coś koło 7500 zł chyba. Chyba, bo nie śledziłem każdej ceny. Ale myślę, że w razie pomyłki ktoś mnie poprawi. Także różnica powiedzmy 17%.

  10. #820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Ja też nie sądzę. Wydaje mi się natomiast że utrzymanie dystrybucji i serwisu w EU kosztuje nikona więcej niż USA. Przy czym sprzedaż w USA jest pewnie większa niż w UE.
    W cywilizowanym kraju nikt nie będzie pracował za 3E/4$ za godzinę Więc same koszty zatrudnienia pracowników są na zachodzie 2-3x wyższe. Zresztą sama cena ze Szwajcarii już dużo mówi, 13500 zł w przeliczeniu, jeżeli dobrze pamiętam.
    Tak więc można w Europie ten sprzęt sprzedawać kilka tysięcy zł taniej niż w Polsce.(Mimo znacznie wyższych płac).
    Obawiam się też, że zaczynamy wpadać w błędne koło, bo przy tych cenach dużo ludzi nie kupi D850 w Polsce, tylko z innej dystrybucji, co może spowodować podwyżkę cen w PL aby zrównoważyć spadek dochodów.

Strona 82 z 208 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132182 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •