Close

Strona 85 z 208 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135185 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 2075
  1. #841

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Uścisliłem. Zarobki fotografów. Mizerne szczególnie w stosunku do tego co kiedyś. Bo generalnie pensje rosną, a w tej branży - odwrotnie.
    (...)
    Ludzie - bawcie się fotografią jako swoim hobby, nie wchodźcie w ten zawód. To moja porada. Będzie gorzej.
    Tu się zgadzam. Taka jest kolej rzeczy. Dlatego trzeba być elastycznym i szukać innych źródeł dochodów.
    A wracając jeszcze do waszego oburzenia. Ciekawe co myśli rasowy operator drona, który 10-15 lat temu mając ogromną wiedzę sam zbudował maszynkę, kasował za przeloty ładny pieniądz, a teraz taki DJI odebrał mu chleb i mozna spokojonie znaleźć kogoś kto zrobi zwykły przelot za flaszkę, bo jego syn dostał wypasionego drona na komunię.

    Aha, i jeszcze jedno. Ciekawe czy tylko w Polsce tak narzekamy, bo przecież na zachodzie te puszki kosztują relatywnie dużo, dużo mniej w stosunku do zarobków. Tam też branża foto pada? No chyba nie, bo z tego co kiedyś czytałem, to bardzo dużo dobrych fotografów wyjechała właśnie z PL na zachód.

    Moja zdanie jest takie, że po prostu zarabiamy na tyle mało, że próbujemy zaklinać rzeczywistość pisząc takie bzdury. Dlaczego nikt nie narzeka, że D5500 jest taki tani, skoro matryca jest lepsza od D300, a przecież D300 na ślubach to był wół roboczy?
    Narzekamy na wszystko, bo nie mamy kasy. Dla kogo tworzone są nowe Samsungi, Iphony, samochody i aparaty ze średniej półki? No dla tych co są średnio zamożni, z tym że "średnio" na zachodzie oznacza 3000-4000euro, a nie 2500zł.
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 23-09-2017 o 08:23

  2. #842
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na zachodzie wszyscy już robią śubniaki ajfonami ostatecznie plejstejszyn z ful frejmem

  3. #843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Tu się zgadzam. Taka jest kolej rzeczy. Dlatego trzeba być elastycznym i szukać innych źródeł dochodów.
    Druga część zdania OK, ale pierwsza... nie wiem, może jestem dziwny, co roku podnoszę ceny, a klientów coraz więcej...
    Tak było, jest i będzie, w każdej branży. Fotografia jest "łatwa", bo każdy dziś ma dostęp do sprzętu (wystarczy kupić telefon). Ale byli, są i będą klienci, którzy szukają tego, co tylko nieliczni mogą zaoferować, bez względu na sprzęt. Nieważne, czy będę robił zdjęcia D850 czy przyszłymi okularami Googla, czy implantem w oku. Klient będzie kupował mnie, moje pomysły, moje spojrzenie, moje kadry, mój efekt końcowy. Jeśli ktoś się nie umie utrzymać z fotografii, niech nie narzeka na rynek, tylko niech znajdzie swoje w nim miejsce - albo zmieni branżę. Jeśli ktoś konkuruje z "operatorem drona za flaszkę" i z nim przegrywa, to nie jest temu winien rynek, tylko np. nietrafione określenie swojego targetu. Ktoś, kogo zadowala usługa "za flaszkę" nie jest moim klientem i raczej nie będzie. Tym akcentem spadam na zlecenie, trzeba zarobić na tego D850...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #844

    Domyślnie

    Panowie ale takie rozmowy to chyba nie w tym wątku ?!?!? Chyba ten wątek powstał o tym aby pisać o d850 ? Moderator chyba też tego nie widzi...
    http://www.kubakoziol.pl - moja pasja, fotografia pejzażu

  5. #845
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QubaKpl Zobacz posta
    Panowie ale takie rozmowy to chyba nie w tym wątku ?!?!? Chyba ten wątek powstał o tym aby pisać o d850 ? Moderator chyba też tego nie widzi...
    Moderator bierze aktywny udział w dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 23-09-2017 o 09:45

  6. #846

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Druga część zdania OK, ale pierwsza... nie wiem, może jestem dziwny, co roku podnoszę ceny, a klientów coraz więcej...
    Tak było, jest i będzie, w każdej branży. Fotografia jest "łatwa", bo każdy dziś ma dostęp do sprzętu (wystarczy kupić telefon). Ale byli, są i będą klienci, którzy szukają tego, co tylko nieliczni mogą zaoferować, bez względu na sprzęt. Nieważne, czy będę robił zdjęcia D850 czy przyszłymi okularami Googla, czy implantem w oku. Klient będzie kupował mnie, moje pomysły, moje spojrzenie, moje kadry, mój efekt końcowy. Jeśli ktoś się nie umie utrzymać z fotografii, niech nie narzeka na rynek, tylko niech znajdzie swoje w nim miejsce - albo zmieni branżę. Jeśli ktoś konkuruje z "operatorem drona za flaszkę" i z nim przegrywa, to nie jest temu winien rynek, tylko np. nietrafione określenie swojego targetu. Ktoś, kogo zadowala usługa "za flaszkę" nie jest moim klientem i raczej nie będzie. Tym akcentem spadam na zlecenie, trzeba zarobić na tego D850...
    Dokładnie o tym samym pisałem do Macieja. Jeśli ktoś przegrywa z gościem "bez szkoły", który jedynie co ma to nowy aparat (i brak doświadczenia), to uważam, że coś jest nie tak z nim samym i należy albo zweryfikować swoje ceny, albo umiejętności albo rynek.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez abat Zobacz posta
    Moderator bierze aktywny udział w dyskusji.
    Racja. Zakończmy to*

    *Na forum 4programmers jest świetny ficzer to takich offtopików. Komentuje się i odpowiada danemu użytkownikowi i te odpowiedzi zwijane są pod nim, a cały wątek NA TEMAT ma swój nie zakłócony flow.

  7. #847

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Dokładnie o tym samym pisałem do Macieja. Jeśli ktoś przegrywa z gościem "bez szkoły", który jedynie co ma to nowy aparat (i brak doświadczenia), to uważam, że coś jest nie tak z nim samym i należy albo zweryfikować swoje ceny, albo umiejętności albo rynek.
    Duża część (o ile nawet nie większa) klientów nawet nie patrzy na portfolio. Szukają fotografa, głównym kryterium jest cena.
    Niestety znam osoby co robiły reportaż ze ślubu za 600zł. To jest psucie rynku. Niestety.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #848
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abat Zobacz posta
    Moderator bierze aktywny udział w dyskusji.
    I powie zaraz innym moderatorom by go poczyścili
    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    A wracając jeszcze do waszego oburzenia. .
    Złe słowo. Ja nie jestem oburzony.
    Ja sprostowuje to co czytam i z czym się nie zgadzam.

    Tak w ogóle to jest już trochę userów D850 i można założyć wątek o D850 w praktyce.

  9. #849

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    "Dawanie" zawsze jest słabe... Lepiej jest mniej zabierać.
    I tu się mylisz
    Cała konstrukcja przyczynowo-skutkowa pod tytułem "mniej zabrać" jest zbyt skomplikowana dla sporej części wyborców których można po prostu kupić za pieniądze "dane". A przecież o to w tym chodzi

  10. #850
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    D850 w praktyce - na ten temat zapraszam do wątku z linku poniżej:

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=284657
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 85 z 208 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135185 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •