Close

Strona 143 z 208 PierwszyPierwszy ... 4393133141142143144145153193 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 421 do 1 430 z 2075
  1. #1421

    Domyślnie

    Opierając się na internetowych opiniach, wszystkie typy EN-El 18 powinny działać tak samo. Problemy pojawiają się przy nieoryginalnych bateriach i gripach. Zobacz też na str. 114 instrukcji. Tam jest o pewnych ograniczeniach w szybkostrzelności.
    Aha, a przy okazji - jak masz ustawioną kolejność zasilania? Na grip, czy na body?
    Ostatnio edytowane przez markB ; 23-04-2018 o 19:05

  2. #1422

    Domyślnie

    Na stare ładowarki są nakładki co pozwalają nowe baterie ładować

  3. #1423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jak będziesz miał kiedyś okazję to sprawdź jakiegoś na kartach Extreme Pro 160MB/s. Może kwestia karty, może softu. A może obu na raz. W każdym razie sorki za OT i moją złą interpretację...
    Spoko, to był żarcik z tym "felernym" - ja Ci wierzę Z Ciekawości kilkadziesiąt minut temu dzwoniłem do kumpla który właśnie kupił D3 żeby sprawdził ile w ciągu 1s zrobi jego sztuka, ale może być problem z kartą - ja mam najszybsze CFki 60MB/s, On chyba też.

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Na stare ładowarki są nakładki co pozwalają nowe baterie ładować
    Wydaje mi się że są do ładowarki od D4/D5 adaptery żeby ładować en-el4 ale nie słyszałem od odwrotnych.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #1424

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Wydaje mi się że są do ładowarki od D4/D5 adaptery żeby ładować en-el4 ale nie słyszałem od odwrotnych.
    Taką mam, w drugą stronę nie znam

  5. #1425

    Domyślnie

    Masz rację Pawle, nigdzie nie mogę znaleźć odwrotnej przejściówki..

  6. #1426

    Domyślnie

    Ja dziś kupiłem D850 właśnie, powoli zaczynam się zapoznawać Na szybko kilka kwestii: tez tak wolno gasną wam dane na górnym wyswietlaczu po wyłączeniu? czasami nie ma dźwiękowego sygnału AF, 3:4 razy wcisnę spust i zaczyna pipać. Do tego właśnie temat z naświetlaniem, wydaje mi się mocno niedoświetlać. Jak macie ustawione ADL? Ja od samego początku wszystko wyłączyłem, wszystkie redukcje szumów itd, strzeliłem na ISO800 kilka zdjęć na F1,8 i był lekki zonk, bo ziarno dosyć mocno widoczne.

    Poza tym AF mistrz, ergonomicznie kozak, dobrze znów wrócić do Nikona po półrocznym romansie z bezlisterkowcem

  7. #1427

    Domyślnie

    U mnie górny wyświetlacz reaguje różnie, zwykle gaśnie od razu, ale czasami literki i cyferki trzymają się kurczowo przez około sekundę. Na temat pipania się nie wypowiem, bo nie używam. ADL off. Szumy widać. Problem z niedoświetlaniem zapodałem już wyżej, ale wymaga on bliższej analizy. Na razie za mało zdjęć zrobiłem.

  8. #1428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Opierając się na internetowych opiniach, wszystkie typy EN-El 18 powinny działać tak samo. Problemy pojawiają się przy nieoryginalnych bateriach i gripach. Zobacz też na str. 114 instrukcji. Tam jest o pewnych ograniczeniach w szybkostrzelności.
    Aha, a przy okazji - jak masz ustawioną kolejność zasilania? Na grip, czy na body?
    Tam wiadomo że trzeba ustawić zasilanie 1 na Grip. Ale niestety nie daje efektu ani zmiana aku na EN-EL 18a. BYć moze wersja b by poprawiła sprawe ale nie wiem.

    A czy bawiliście się precyzyjna korektą AF ustawianą ręcznie na wykresie w menu lub podglądem poprzez ekran LCD ? Działa dziwnie. Testowałem w zakresie +20 do -20 moje obiektywy. Pierwszy test na specjalnej tablicy. I parametry zapisałem. Kolejny test był w plenerze na podglądzie na żywo i aparat automatycznie zaprogramował zupełnie inne paramerty. Różnica w oświetleniu bo pierwszy test w domu jak wspomniałem na planszy testowej obraz żyleta a w plenerze z automatyką również obraz super ale inne parametry. Jak to możliwe ? Obiektyw obiektywem każy jasność F2.0 -2,8.
    Miłośnik Nikona

  9. #1429

    Domyślnie

    Panie i Panowie, czy nie przesadzacie nieco z oszczędnością ? Najpierw wydajecie majątek na aparat a później chcecie oszczędzać grosze na akumulatorach do niego? To nie brzmi dobrze. Może jeszcze będziecie zdziwieni, że jak założycie na ten aparat obiektyw za 400 zł to jakość zdjęć będzie niespecjalna ? Skoro chce się najwyższej jakości to trzeba być konsekwentnym a nie przechodzić od królowania do dziadowania.
    Miałem wreszcie okazję sprawdzić aparat przy bardzo dobrym świetle, polując na ptaki na nadmorskiej plaży. I faktycznie, teraz muszę przyznać, że wcześniej nieco histeryzowałem z naświetleniem. W dobrych warunkach było świetnie i aparat radził sobie znacznie lepiej niż w tych samych warunkach D800 z Sigmą 150-600. Problemu to nie usuwa, ale na pewno zmniejsza jego zasięg.
    Co do porównania z Sony. Miałem okazję porównać z kilkoma modelami, ostatnio nawet A7III i A9 i będę konsekwentnie stał na stanowisku, że to aparaty dla różnych użytkowników. Sony zdjęcia robi się łatwiej, szybciej, bez potrzeby wnikania w szczegóły, poznawania sprzętu i rozgryzania jego charakteru. I tak otrzymamy zdjęcia świetnej jakości. Nikon to aparat bez porównania trudniejszy i bardziej wymagający i jeszcze biorący duże frycowe na wejściu, ale po tym wszystkim , jeśli ktoś chce się postarać i ma do tego trochę drygu, dający zdjęcia o wiele lepsze od Sony, ładniejsze, pewniejszy w obsłudze i bardziej satysfakcjonujący. No i z tego łatwo wyciągnąć wniosek, że 90 % użytkowników lepiej przysłuży się Sony. Nie każdy nadaje się do ambitnej, wymagającej fotografii, tak samo jak do profesjonalnej gry w koszykówkę czy malowania obrazów.
    Nikon D850, Nikkor 24-70/2.8 G, Nikkor 70-200/4 VR, Sigma 50 Art 50/1.4, Sigma Art 105/1.4 Nikkor 200-500/5.6 VR, Tamron 90/2.8 VC USD, Samyang 14/2.8 AE UMC, Samyang 135/2, Carl Zeiss Jena Sonnar 180/2.8

  10. #1430

    Domyślnie

    Zdjęcia Panie @Khedron, zdjęcia! Po internet przyjmie każdą bzdurę...

Strona 143 z 208 PierwszyPierwszy ... 4393133141142143144145153193 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •