Close

Strona 78 z 208 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128178 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 2075
  1. #771

    Domyślnie

    W portrecie, to nawet trafiają boczne z mojego d600 bo portret przeważnie w dobrym świetle robię ? kurcze musiałbym się przekonać, może sprawdzić na własnej skórze, teraz mam wrażenie że niczego mi nie brakuje w d750. Chodzi mi bardziej o fakt że szkoda mi $$$ na sprzęt i neo jestem do końca przekonany czy warto aż tyle inwestować, skoro o połowę tańszy aparat spełnia moje oczekiwania.

    Dobrej nocy

  2. #772
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ..pracuję 3 lata na D750 i AF radzi sobie wyśmienicie, .
    Pracowałeś wcześniej na D6xx i tez byłeś zadowolony. Nie chciałeś rozumieć, że D750 jest lepszy. Nie chciałeś do niego dopłacać. A jak go już masz ... Teraz to samo piszesz o D850. Pogadamy za 2 lata, jak już go będziesz miał.

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Twierdzisz że na bocznych działa tak samo jak na środkowym, otóż nie jest to prawda. Zrób sobie test, daj skrajny i przysłonę 1,4 i strzel 10 fociszy, powiedz mi ile masz trafionych w punkt a ile z przesunięciem (bf, ff). Zrób to bez wspomagania i na ciągłym. I bez spinania się że ma trafić, na luzie. I zrób to proszę bez jakichś super warunków oświetleniowych.

    D5 i D850 misują, a jakże, ale stanowczo mniej niż np. D4, D810, czy D750. Mają krzyżowe boczne a to daję im przewagę sporą.

    Dementuję to co twierdzi nikon pr i inni youtuberzy, D500 i D850 nie mają takiego samego afu co D5. Różnią się algorytmem pracy (to info z serwisu). Wielkościami punktów jak i funkcjami, jak np grupowy pion lub poziom. Tych opcji nie ma 850, zresztą focąc w ciemnym klubie owszem radzi sobie ale nie jest to prędkość D5, opisywałem różnice które widać gołym okiem w wizjerze we wcześniejszym poście.
    Oczywiście. Zresztą nigdy seria Dxxx nie miała tego samego AFu co flagowce. W praktyce zawsze flagowce miały lepszy, nawet jak Dxxx by wypuszczany po jednocyfrowcu.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    .twierdzę że AF w d750 jest bardzo dobry. Boczne krzyżowe fajna sprawa, ale nie na tyle fajna żebym dopłacał 8,000zł do tego bo większość i tak ostrzone w okolicach środka. Fakt jest taki że D850 oprócz tego że ma boczne pkt Af to dla mnie nie ma jakiegoś ogromnego skoku w porównaniu do d810. .
    No i doszliśmy do twoich zastosowań, do twojej kalkulacji ceny itp.
    Za niuanse się płaci i to sporo. A sa osoby, dla których te niuanse sa ważne.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    .Nawet wolałbym żeby nie było tych bocznych punktów, a za to dobrej jakości S i M Rawy. Zaznaczę że piszę o swoich oczekiwaniach.
    No to mamy dokładnie odwrotne stanowiska. Tzn nie wiem dlaczego twierdzisz, że S i M rawy sa złe. Większość ludzi siedzi w canonie i ma mniejszy DR niż ty na 12 bitach. Grzeszysz jak tak piszesz o 12 bitowym RAWie.
    Skoro poruszamy sprawy osobistych preferencji - dla mnie za to rozłożenie punktów AF to ważna sprawa i ciagle mi one są za wąsko. Ja chce szerzej niż obszar DX. Mam kupic bezlustro Sony??? Czekam na bezlustro nikona, z duża kompatybilnością aktualnie produkowanych Nikkorów.

  3. #773

    Domyślnie

    Nazekanie na mRaw jest śmieszne. Ktoś wspomniał o tym, że są mało przydatne w wysokim ISO, bo się nie da z nich wiele wyciągnąć. Rozbawiło mnie to. Przy wysokim ISO DR spada po niżej 12bit i po co komu RAW 14bit? Co chcecie tam zapisać? mRAW ma zajmować mniej miejsca i jest zrobiony z głową.
    Nie rozumiem też nazekania na cenę. W C i S taniej nie jest. To, to że jest droższy od D750 to chyba normalne. Jak dla mnie to zupełnie inne konstrukcje jakościowo. Inna wygoda i masa drobnych dodatków. Zgodzę sie, że obecna Polska cena jest z kosmosu, ale jak ona się unormuje to uwazam, że aparat jest dobrze wpasowany w zapotrzebowanie rynku. A jak ktoś chce więcej lub mniej to ma inne modele.

  4. #774

    Domyślnie

    Ci co nażekają na to, że D850 nie nadaje się do reportażu niech wskażą te co się nadają. Wyjdzie, że tylko D5 i flagowiec C. A od wszystkich pozostałych D850 okaże się lepszy.

  5. #775

    Domyślnie

    Czepianie się 12-bitowych "zmniejszonych" rawów ze względu na mniej informacji w nich zawartych jest bez sensu. Jeśli ktoś potrzebuje intensywnej obróbki w jak najlepszej jakości to powinien używać pełnych rawów i 14-bit- tam danych ma najwięcej. Zauważyłem, że najwięcej "negatywnych" argumentów znajdują ci których ten korpus nie interesuje i na siłę próbują udowodnić, że coś jest w nim "be".

  6. #776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Ci co nażekają na to, że D850 nie nadaje się do reportażu niech wskażą te co się nadają. Wyjdzie, że tylko D5 i flagowiec C. A od wszystkich pozostałych D850 okaże się lepszy.
    Naprawdę, temat robi się d850 vs inne Nie można napisać nadaje się lub nie. Każdy ma inne preferencje. Prosty przykład piszesz, że d850 okaże się lepszy od reszty do reportażu a ja mogę powiedzieć, że d5 i d850 jest za ciężki i jedynie d750 się łapie. Przykładowo liczy się waga i max 24mpix i d850 odpada. Dlatego każdy ma inne wymagania.
    Ja osobiście jakbym fotografował sport typu piłka nożna itp. bym wybrał prawdopodobnie d500 bo to super body i ma na dzień dobry 1.5x z każdego szkła. Każdy potrzebuje czego innego i każdemu zależy na czym innym, więc bez sensu się spinamy w tym temacie Dla jednego ważna jest szybkość strzelania, dla innego tylko ogromne iso dla innego waga albo jakość zdjęć. Zobaczcie, że mocną stroną i zmianą w d850 jest filmowanie a ja w swoich body nigdy nie nagrałem nawet jednego filmu bo tego nie potrzebuję, dlatego każdy ma swoje preferencje i dlatego mamy tak dużą ilość body do wyboru.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  7. #777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    d500 bo to super body i ma na dzień dobry 1.5x z każdego szkła.
    I podobnie gorsze ISO oraz separację tła.

  8. #778

    Domyślnie

    I D850 na DX ma praktycznie tą sama wielkość matrycy więc argument o 1,5 mało trafiony. Jak komuś waga 250g między D750 a D850 robi to proponuję trochę ćwiczeń fizycznych ?. I przy D850 jest mRaw a af raczej lepszy niż D750. Nie wspominając o klawiszach, uszczelnieniach itp... Więc dalej pozostanę przy swojej teorii, że D850 będzie lepszy do reportażu niż reszta.

  9. #779
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I podobnie gorsze ISO oraz separację tła.
    D500 nie ma gorszego ISO niż D850 przy nominalnej rozdzielczości, a są sugestie że nawet odrobinę lepsze http://www.naturalart.ca/voice/blog.html (wpis z 11.09.2017). Nadzieją na lepsze ISO są małe rawy. Separacja tła zależy nie tylko od wielkości matrycy ale także od wielu innych czynników: użytego otworu, ogniskowej, odległości obiektu od fotografa, odległości tła od obiektu itp., ale o tym chyba wszyscy wiedzą, tak mi się wydaje.

    Darek, jednak zaniechałeś porównania z D500. Szkoda, co prawda mam już wyrobione zdanie, ale jednak liczyłem na twoją opinię.

  10. #780

    Domyślnie

    Pracowałeś wcześniej na D6xx i tez byłeś zadowolony. Nie chciałeś rozumieć, że D750 jest lepszy.
    Nie pamiętam tego. Od momentu premiery D750 czaiłem się na ten aparat i widziałem jakie "WOW" robi. Powiem tak, przeszedłem z Canona 5dmk2 i 50D na Nikona D600 (był chwilowo D800) i widziałem przepaść między obrazkami, byłem podjarany możliwością matrycy i obrazkiem z Nikona - różnice były duże. Tak samo lepszym AF'em, bo w poprzednich Canonach używałem tylko środkowego. Później przeskoczyłem na D750 i w ogóle to już była przepaść między Canonami a D750. Porównywałem do Canonów na których długo pracowałem. Więc różnice między zestawem 5dmk2/50d a zestawem D600/D750 były przeogromne, nie trzeba było się ich doszukiwać, bo była przepaść między tymi aparatami, nie mówię o specyfikacji ale o używaniu w praktyce. Nawet ściągając wcześniej RAW'y i sobie porównując z tych aparatów, widać było ogromne różnice na korzyść matryc z Nikona, teraz ściągam RAW'y z D850 i co? i to właśnie że przepaści już nie ma, ba! Nie ma WOW!

    Boczne punkty krzyżowe AF? Teraz w D750 nie mam krzyżowych bocznych, ale one są bardzo dobre w D750 na tyle że większości moich sytuacji sobie radzą - PLENER Z MODELKĄ-PRZYGOTOWANIA NA ŚLUBIE-KOŚCIÓŁ-STUDIO-PLENER Z PARĄ MŁODĄ- A NAWET SALA WESELNA. To wszystko śmiga aż miło na bocznych. Ale nie mówię że czasami nie pudłuje, owszem pudłuje ale CZASAMI. Z resztą wcześniej w Pentaxie i Canonie do tego stopnia się przyzwyczaiłem do robienia na jednym środkowym, że na tą chwile to jest dla mnie kosmos w D750. Nadal czasami się zapominam i robię często cały materiał na środkowym

    Większość ludzi siedzi w canonie i ma mniejszy DR niż ty na 12 bitach. Grzeszysz jak tak piszesz o 12 bitowym RAWie.
    Właśnie dlatego między innymi przeszedłem z Canona do Nikona


    Nie wiem czemu tak ciśniecie, dla mnie te 24mpx, upakowane w małym aparacie takim jaki jest D750 to idealnie trafiony sprzęt dla moich potrzeb. AF, Szybkość, Idealna ilość MPX(nie za dużo, nie za mało) Ergonomia. Dodam tylko że w D750 cenie sobie dobre wykonanie, wielkość i wygode tego aparatu, dla mnie że on jest mniejszy i lżejszy od serii D8xx/D5xx czy nawet Dx to ogromny plus :] Póki co mając D750, ciężko mi jednak przekonać się do D850.

Strona 78 z 208 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128178 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •