Close

Strona 122 z 208 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 211 do 1 220 z 2075
  1. #1211
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Z tymi porównaniem odnośnie poruszonych fot między 800, 810 i 850 to bym podszedł do tego olewczo
    Wg. info (między innymi od znajomego w serwisie nps) d800 był pod tym względem najgorszy (cytuję w skrócie, bo więcej nie mogę: nie bierz d800 tylko d810) w d810 poprawili komorę i tłumienie ale też łapał poruszone focisze nawet na statywie. W d850 nie złapałem jeszcze ale pewnie też jest, ale tak naprawdę nie ma to najmniejszego znaczenia, nawet jeśli jest to jakiś super chiper kadr to albo jest kolejna klatka albo poruszenie widać na 1:1 normalnie na druku czy w necie nikt tego nie zauważy. O przymusowym zwiększeniu szybkości na wiekszej matrycy to każdy wie więc nie ma co o tym pisać..
    Olewczo powiadasz, ale za chwile piszesz, że choćby z serwisu wiesz o poruszeniach i że D800 był najgorszy z tej trójki. Jakoś ciężko wierzyć w olewanie poruszeń skoro jedziesz po nikkkorach (vs Sigmy Art) jako o szkłach mających kiepska ostrość (co widać tak naprawdę dopiero przy cropach 1:1). Czyli nieostre z nikkora jest złe, a poruszone przez body może być? Pierw wymieniasz całą optykę Nikkor -> Sigma, a potem piszesz, że w necie i na wydruku nikt nie zauważy nieostrości. To po co zmieniałeś optykę? Bądź konsekwentny.

    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    Nigdy nie narzekałem na poruszone zdjęcia w D800 - jeśli były to z mojej winy, nie sprzętu. .
    .... D810 zaś okazał się rozczarowaniem. Raz, że zdjęcia poniżej 1/2000 s były zwyczajne nieostre,.
    to chyba pierwszy i jedyny wpis będący w tak oczywistej kontrze do tego co wszyscy piszą. D810 był lepszy a nie gorszy (jeśli chodzi o unikanie poruszonych zdjęć). Piszesz dalej opiniach teoretyków - fantastów. To nie ja i znam kilku świetnych fotografów - praktyków, którzy zauważają to samo co ja.
    Mam do teraz D800, narzekam na poruszone zdjęcia przy czasach niestety całkiem nawet krótkich (stałka 85 mm - nie mogę być pewien czasu 1/160, wolę 1/200 a i to nie daje 100% gwarancji). Ba, miewam takie zdjęcia nawet przy .. błysku lamp studyjnych (wbrew pozorom błysk trwa długo - potrafi to być 1/300s). By było jeszcze ciekawiej to dodam kolejną rzecz - prawie zawsze używałem body z gripem (oryginalnym, gdyby się ktoś chciał czepiać). Kiedyś nie chcąc nosić za wiele odpiąłem grip i .. jest lepiej niż z gripem. Dodatkowa masa powinna stabilizować, ale nie wiem dlaczego w tym przypadku tak nie jest. W każdym razie od pewnego czasu fotografuje bez gripa i się wkurzam, bo musze inaczej trzymać aparat. Ja robię niemal wyłącznie piony więc lubię spust na gripie. A tu kicha - nie mogę go używac.
    Zapewne się przesiądę (prędzej czy później) na D850. Ze względu na (kolejność wg ważności) AF, fps, mRAW i mniejsze poruszenia. Mpx mnie nie interesują, jak jest więcej niż 30 Mpx to mi wystarczy. AF w D800 jest super, tylko pola AF po boku to fikcja. Odchylany LCD mnie nie interesuje, filmowanie czy tam jakieś 4K tez nie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #1212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    wymieniasz całą optykę Nikkor -> Sigma
    Niekoniecznie cała optyka Sigmy... źródło www.dariuszbres.pl/

  3. #1213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    to chyba pierwszy i jedyny wpis będący w tak oczywistej kontrze do tego co wszyscy piszą. D810 był lepszy a nie gorszy (jeśli chodzi o unikanie poruszonych zdjęć). Piszesz dalej opiniach teoretyków - fantastów. To nie ja i znam kilku świetnych fotografów - praktyków, którzy zauważają to samo co ja.
    Mam do teraz D800, narzekam na poruszone zdjęcia przy czasach niestety całkiem nawet krótkich (stałka 85 mm - nie mogę być pewien czasu 1/160, wolę 1/200 a i to nie daje 100% gwarancji). Ba, miewam takie zdjęcia nawet przy .. błysku lamp studyjnych (wbrew pozorom błysk trwa długo - potrafi to być 1/300s). By było jeszcze ciekawiej to dodam kolejną rzecz - prawie zawsze używałem body z gripem (oryginalnym, gdyby się ktoś chciał czepiać). Kiedyś nie chcąc nosić za wiele odpiąłem grip i .. jest lepiej niż z gripem. Dodatkowa masa powinna stabilizować, ale nie wiem dlaczego w tym przypadku tak nie jest. W każdym razie od pewnego czasu fotografuje bez gripa i się wkurzam, bo musze inaczej trzymać aparat. Ja robię niemal wyłącznie piony więc lubię spust na gripie. A tu kicha - nie mogę go używac.
    Zapewne się przesiądę (prędzej czy później) na D850. Ze względu na (kolejność wg ważności) AF, fps, mRAW i mniejsze poruszenia. Mpx mnie nie interesują, jak jest więcej niż 30 Mpx to mi wystarczy. AF w D800 jest super, tylko pola AF po boku to fikcja. Odchylany LCD mnie nie interesuje, filmowanie czy tam jakieś 4K tez nie.
    A nie jest tak, że forum służy do wymiany wrażeń/opinii a nie ich ujednolicania ? Jeśli nawet wszyscy inni mieli odmienne od moich doświadczenia, to mam swoje przemilczeć bo nie pasują do standardu ? I owszem, piszę o teoretykach, ale nie wskazałem nikogo stąd, prawda ? Gdybym za takich uważał użytkowników (a zaznaczyłem wcześniej wyraźnie, że tak nie jest) to nie byłoby sensu o cokolwiek ich pytać. Miałem na myśli raczej wysyp nic nie dających testów.
    Dla mnie masa zestawu ma niewielkie znaczenie, D800 z Nikkorem 200-500 czy Tamronem G2 150-600 bez problemu robię zdjęcia z jednej ręki, z Sigmą Sport 150-600 to już mniej możliwe.
    Ilość pikseli w D850 także i dla mnie nie ma znaczenia - 36 MPix w D800/D810 to już bardzo dużo. Mam nadzieję, że nowy aparat nie będzie tak wrażliwy na drgania. Liczę też na jeszcze skuteczniejszy autofocus. Fajnie by też było nie użerać się z balansem bieli i pomiarem światła. Małych RAWów nie mam zamiaru używać - zdjęcia robię raczej bliżej kliszowej oszczędności niż cyfrowej rozwiązłości a mój komputer z wywoływaniem radzi sobie bardzo sprawnie. Cieszę się też, że w D850 nie ma wbudowanej lampy - jakoś zawsze psuła mi obraz profesjonalnego korpusu i nigdy jej nie użyłem, poza tym irytowało grzechotanie metalowych prowadnic wewnątrz.
    Bardzo wiele obiecuję sobie po korekcie pracy AF w D850. W zestawieniu ze szkłami Nikkora , szczególnie zmiennoogniskowymi to nie musi się sprawdzić, ale z taką Sigmą Sport i USB Dockiem funkcja Nikona powinna pozwolić na perfekcyjne dostrojenie obiektywu. Odskakując odrobinę od tematu - wiecie dlaczego , jeśli wyślecie nowy obiektyw Sigmy z aparatem do naszego serwisu na kalibrację, będziecie zachwyceni efektami po jego powrocie ? Nie, wcale nie z powodu cudownej pracy serwisu - zauważyłem (czterokrotne , więc raczej to nie przypadek), że serwis zmienia ustawienia aparatu przy zapisie plików - ostrość w standardowych podnoszą z 3 na 9 .
    Przez chwilę zastanawiałem się nad przesiadką na Sony E z A7RIII. Tyle, że tam ceny szkieł są astronomiczne a jeśli nie używa się aparatu do filmowania (w życiu nawet nie spróbowałem) to lustrzanka nadal sprawdza się lepiej.
    Nikon D850, Nikkor 24-70/2.8 G, Nikkor 70-200/4 VR, Sigma 50 Art 50/1.4, Sigma Art 105/1.4 Nikkor 200-500/5.6 VR, Tamron 90/2.8 VC USD, Samyang 14/2.8 AE UMC, Samyang 135/2, Carl Zeiss Jena Sonnar 180/2.8

  4. #1214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    A nie jest tak, że forum służy do wymiany wrażeń/opinii a nie ich ujednolicania ?
    Dla mnie masa zestawu ma niewielkie znaczenie, D800 z Nikkorem 200-500 czy Tamronem G2 150-600 bez problemu robię zdjęcia z jednej ręki, z Sigmą Sport 150-600 to już mniej możliwe.
    Owszem, forum jest do wymiany opinii.
    To dziwne rzeczy piszesz, bagnet jeszcze jest na miejscu? Do tego ciekawe jak jedną ręką zoomujesz?

  5. #1215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Owszem, forum jest do wymiany opinii.
    To dziwne rzeczy piszesz, bagnet jeszcze jest na miejscu? Do tego ciekawe jak jedną ręką zoomujesz?
    Ograniczenia tkwią w nas samych, tak fizyczne jak i wyobraźni . Nikkor nie zmienia ogniskowej przy opuszczeniu czy podniesieniu, wystarczy ustawić odpowiednią, Tamrona można zablokować na dowolnie wybranej. A gdybyś przeczytał to co napisałem wcześniej - bagnet nie mój problem, aparaty sprzedane - a tak poważnie - nic mu nie było.
    Nikon D850, Nikkor 24-70/2.8 G, Nikkor 70-200/4 VR, Sigma 50 Art 50/1.4, Sigma Art 105/1.4 Nikkor 200-500/5.6 VR, Tamron 90/2.8 VC USD, Samyang 14/2.8 AE UMC, Samyang 135/2, Carl Zeiss Jena Sonnar 180/2.8

  6. #1216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    aparaty sprzedane
    To czego teraz używasz?

  7. #1217
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    A nie jest tak, że forum służy do wymiany wrażeń/opinii a nie ich ujednolicania ? Jeśli nawet wszyscy inni mieli odmienne od moich doświadczenia, to mam swoje przemilczeć bo nie pasują do standardu ?
    Owszem, do wymiany poglądów. Tylko że poglądy można mieć na kwestie subiektywne - czy podoba się bardziej zdjęcie X czy Y. Natomiast w kwestiach technicznych pole manewru na subiektywizm i poglądy jest zdecydowanie mniejsze. Tu wiele rzeczy da się pomierzyć itd. Mocno wątpliwe jest byś miał odmienne egz body D800 i D810. Skłaniam się raczej ku temu, że to co najwyżej może być kwestia użytkownika i tego jak używa on sprzętu. Tu może to być związane z autosugestią po sesji na której sprzęt był używany nie tak jak się powinno. Tu mogą być różne przyczyny. Zdjęcie z ręki lub ze statywu, włączony lub wyłączony VR, przekadrowanie z VR itd. itp. Nie szukałbym w twoim przypadku winy w body, tylko się zastanowił nad innymi czynnikami, nad używaniem sprzętu w różnych sytuacjach zdjęciowych.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #1218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    (...)wiecie dlaczego , jeśli wyślecie nowy obiektyw Sigmy z aparatem do naszego serwisu na kalibrację, będziecie zachwyceni efektami po jego powrocie ? Nie, wcale nie z powodu cudownej pracy serwisu - zauważyłem (czterokrotne , więc raczej to nie przypadek), że serwis zmienia ustawienia aparatu przy zapisie plików - ostrość w standardowych podnoszą z 3 na 9(...)
    Robią to, aby ułatwić sobie pracę (ocenę rozkładu GO), nie szukałbym teorii spiskowych.

  9. #1219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Robią to, aby ułatwić sobie pracę (ocenę rozkładu GO), nie szukałbym teorii spiskowych.
    Ale to również może być teoria spiskowa...

  10. #1220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    Sigmy z aparatem do naszego serwisu na kalibrację, będziecie zachwyceni efektami po jego powrocie ? Nie, wcale nie z powodu cudownej pracy serwisu - zauważyłem (czterokrotne , więc raczej to nie przypadek), że serwis zmienia ustawienia aparatu przy zapisie plików - ostrość w standardowych podnoszą z 3 na 9 .
    A robisz jpgi? Bo chyba tylko wtedy miałoby to jakieś znaczenie Ja to zauważyłem więcej niż cztery razy, ale też nie zauważyłem, żeby nie było różnicy w celności przed i po wizycie w serwisie...

Strona 122 z 208 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •