Close

Strona 80 z 208 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 2075
  1. #791

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Gdyby ona kosztowała tyle, ile na zachodzie czyli 3300$ to już by nie było problemu
    Dokładnie
    W Holandii kosztuje 3899 euro i to nie jest wcale mało.
    Kto będzie musiał kupić to kupi ale tu nie ma zwiariowanego pędu za nią . Te czasy już minęły.
    Kto kupi ten kupi bo będzie miał pożytek z d850 i tyle.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  2. #792

    Domyślnie

    Jeżeli różnica w cenie na poziomie 6000 zł, czyli 50% nie jest istotna, to możesz mi ją przesłać na konto, z chęcią przyjmę
    Gdybym ten aparat na zachodzie kosztował 4.500$ nie narzekałbym na cenę u nas, ale obecna cena to rozbój w biały dzień.

  3. #793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Jeżeli różnica w cenie na poziomie 6000 zł, czyli 50% nie jest istotna, to możesz mi ją przesłać na konto, z chęcią przyjmę
    Gdybym ten aparat na zachodzie kosztował 4.500$ nie narzekałbym na cenę u nas, ale obecna cena to rozbój w biały dzień.
    Uważam, że nie jest istotna dla kogoś kto potrzebuje tego sprzętu i zwróci mu się z nawiązką. Ale ci którzy zmieniają dla zmiany faktycznie mogą marudzić. Masz sprzęt który się sprawdza, więc możesz ponarzekać- masz czym po prostu pracować. A to, że go wymienisz nie spowoduje, że zarobisz więcej.

  4. #794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Uważam, że nie jest istotna dla kogoś kto potrzebuje tego sprzętu i zwróci mu się z nawiązką. Ale ci którzy zmieniają dla zmiany faktycznie mogą marudzić. Masz sprzęt który się sprawdza, więc możesz ponarzekać- masz czym po prostu pracować. A to, że go wymienisz nie spowoduje, że zarobisz więcej.
    Dobrze to ująłes.
    Nigdzie cena nie jest niska .
    Kto będzie potrzebował to kupi i tyle.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  5. #795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Gdyby ta puszka kosztowała ile kosztuje na zachodzie, czy ok. 3300 (zł), to każdy z nas kupiłby i cieszył się super sprzętem. .
    Gdyby ta puszka tyle kosztowała w Polsce to biznes ślubny by padł. Zaraz odezwą się artyści którzy napiszą że to nie sprzęt robi zdjęcia...
    Jednak wielu klientów wolała by mieć mniej artystyczne zdjęcia robione przez np. wujka niż płacić 3 tyś fotografowi.
    W moim przekonaniu wysoka cena sprzętu sprzyja branży fotograficznej. Różnica w jakości zdjęć, w ilości wyłapanych emocji musi być znacząca żeby klient chciał za to zapłacić.

  6. #796

    Domyślnie

    Wydaje mi się że warto rozróżnić "warto" i 'opłaca się"
    O tym czy warto decydują emocje, o tym czy się opłaca rachunek ekonomiczny.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Gdyby ta puszka tyle kosztowała w Polsce to biznes ślubny by padł. Zaraz odezwą się artyści którzy napiszą że to nie sprzęt robi zdjęcia...
    Jednak wielu klientów wolała by mieć mniej artystyczne zdjęcia robione przez np. wujka niż płacić 3 tyś fotografowi.
    W moim przekonaniu wysoka cena sprzętu sprzyja branży fotograficznej. Różnica w jakości zdjęć, w ilości wyłapanych emocji musi być znacząca żeby klient chciał za to zapłacić.
    Już dawno nie czytałem tak durnego komentarza (a cenię twoje zdanie np. w dziale wideo).
    Cieszysz się z tego, że sprzęt jest drogi? Aha.
    Znasz pastę o tym, że amatorzy biorą się "za to" i trzeba wprowadzić licencję?
    Cieszyłbyś, że inny produkt X jest drogi? Ręce mi opadły.
    Skoro przysłowiowy Janusz jest w stanie zagrozić twojej pozycji kupując taki sam sprzęt a nie mając przy tym umiejętności, co raczej z tobą jest coś nie tak, a nie z nim. Parafrazując, czas wziąć kredyt i zmienić pracę.

  8. #798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Gdyby ta puszka tyle kosztowała w Polsce to biznes ślubny by padł. Zaraz odezwą się artyści którzy napiszą że to nie sprzęt robi zdjęcia...
    Litości. Za podobną kase można mieć D600, gdzie jakość zdjęć nie będzie specjalnie odstawać od D850, zwłaszcza przy fotach ślubnych (zwłaszcza jak teraz jest moda na zasrywanie wszystkiego presetami vsco (i podobnymi), które obcinają światła i cienie, wrzucają szum i zafarby). Jakoś rynek nie pada. Nie wiem skąd przekonanie, że te aparaty cokolwiek zmieniają. Różnicy w jakości zdjęć ślubnych od czasów D3/700 wielkiej nie ma. Adam T. biega z 5dmk1 i tłucze nim mnóstwo fot, a to pucha sprzed 13 lat...

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    W moim przekonaniu wysoka cena sprzętu sprzyja branży fotograficznej. Różnica w jakości zdjęć, w ilości wyłapanych emocji musi być znacząca żeby klient chciał za to zapłacić.
    A tu się akurat zgodzę. Wyższy próg wejścia, teraz dotacje starczy na body + dwa niezbyt drogie szkła, więc ziutki się zastanowią czy jest sens w to wchodzić. Wydaje mi się, że ciut się poluźniło na rynku, fotogrefery ślubne nie wylewają się z każdego kąta... Albo ja już też z nimi nie konkuruję i nie dostrzegam tego, ew też powód może być taki, że przestałem śledzić wszelkie grupy i fora (jeszcze tylko tutaj zaglądam od czasu do czasu).
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 22-09-2017 o 12:24

  9. #799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Troszkę mi się to nie klei. Piszesz, że robiąc sport czy piłkę poszedłbyś w D500. Jednocześnie twierdzisz też, że wysokie ISO czy separacja nie są priorytetem. Akurat w sporcie są bardzo istotne. Podobnie masa- 250g potrafi być dla Ciebie zaporowe, podczas gdy "sportowy" zestaw to 2500-5000 g. Uwierz, że te 5-10% nie robi żadnej różnicy.
    Podawałem różne przykłady na jakie ludzie zwracają uwagę, ja nie robię sportu i wiem, że iso bardzo ważne tam jest ale po prostu są osoby, dla których to nie ma znaczenia.
    Pisałem o różnych ludziach a ja osobiście, zapewne kupię sobie d850 i będę go używał na sesjach i w studio natomiast do reportażu nadal d750. Dlaczego ? bo nie potrzebuję jakości d850, jego wagi no i bede sie czul bezpieczniej wiedząc, że w trudnych warunkach mogę zniszczyć d750 lub mi go ukradną niż miałbym stracić d850. Nie jestem na takim etapie abym zauważał różnicę w jakości zdjęcia z koncertu między d750 a d850. Może jak zacznę to widzieć i będę tego potrzebował wtedy pomyślę o d850 do reportażu. Natomiast do studia i na innego typu sesję jak najbardziej d850 ze swoją rozdzielczością miażdży i dlatego może za rok się nad nim pochylę.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  10. #800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Uważam, że nie jest istotna dla kogoś kto potrzebuje tego sprzętu i zwróci mu się z nawiązką. Ale ci którzy zmieniają dla zmiany faktycznie mogą marudzić. Masz sprzęt który się sprawdza, więc możesz ponarzekać- masz czym po prostu pracować. A to, że go wymienisz nie spowoduje, że zarobisz więcej.
    Ja po prostu tak mam, że jeżeli Nikon jest w stanie sprzedać D850 z zyskiem za 3300$, to nie zapłacę za niego więcej niż 3300$+23% Vat. Nie ma żadnego powodu, dla którego w Polsce ten sprzęt powinien kosztować więcej niż w USA. Tylko i wyłącznie to jest moim powodem narzekania na cenę.

Strona 80 z 208 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •