Close

Strona 41 z 208 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 2075
  1. #401
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    ..przy priorytecie ostrości spowoduje to spadek FPS.
    To oczywiście. Ale w AF-C domyślnie jest wyzwolenie migawki. No chyba, że ktoś zmienił ustawienia w body.
    Albo w D850 nie miał atomowego AA.

  2. #402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    a przy priorytecie ostrości spowoduje to spadek FPS.
    Każda pucha która ma takie ustawienie traci na szybkości, nawet D5. Zwłaszcza jak robisz na amatorskim 200-500 jak z obrazka.

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    RAWy już były (choć inne) tylko nie ma ich czym otworzyć
    Darmowy FastStone otwiera bez problemu. Nawet można edytować.
    (tak, wiem, on pewnie otwiera zaszytego JPG, chyba że się mylę...)
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Darmowy FastStone otwiera bez problemu. Nawet można edytować.
    (tak, wiem, on pewnie otwiera zaszytego JPG, chyba że się mylę...)
    Domyślnie Faststone czyta jpega z nefa. Jest możliwość ustawienia w opcjach odczytu oryginalnego rawa. Wtedy pewnie przestanie wyświetlać nieznane rawy, ale kto wie?...

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    RAWy już były (choć inne) tylko nie ma ich czym otworzyć
    Raw Therapee kiedyś czytał nieznane nefy (czyli takie, których nie dawało się jeszcze otwierać innych programach). Wczytywały się, tylko miały dziwne kolory (pewnie z powodu braku dedykowanego profilu kolorów) i trzeba było kombinować żeby uzyskać dobry kolor - ale otwierał. Nie wiem jak jest teraz.

  5. #405

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Wnioski po Polska-Kazachstan:
    Nikon ma już D850 w Polsce, dojechaly dzisiaj chwilę przed meczem.
    Pierwsze wrażenia od uzytkownika( nie mnie)
    -AF wygląda ok.
    -W kwestii szybkości zdjęć seryjnych(z gripem) jest zauważalnie wolniejszy od D500.
    -Dźwięk migawki bliższy temu z D750 niż temu z D4.
    Jeśli AF wygląda ok, tzn że nie jest to poziom D5 a raczej D500
    Dźwięk migawki też mnie nie dziwi - to nie dziwne że ma wolniejsze i bardziej "miękkie" lustro - podobnie jak D500
    Co do szybkości 9fps a 10fps to jest 10% różnicy. Da się to zapewne usłyszeć w bezpośrednim porównaniu - tak jak da się usłyszeć 10fps a 11fps. Ale nie brałbym tej uwagi za ostateczną - aparat mógł być inaczej skonfigurowany niż do optymalnej szybkości, a mając go na szybkie testy, testujący mógł mnie zwrócić na to uwagi.

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Domyślnie Faststone czyta jpega z nefa. Jest możliwość ustawienia w opcjach odczytu oryginalnego rawa. Wtedy pewnie przestanie wyświetlać nieznane rawy, ale kto wie?...

    Raw Therapee kiedyś czytał nieznane nefy (czyli takie, których nie dawało się jeszcze otwierać innych programach). Wczytywały się, tylko miały dziwne kolory (pewnie z powodu braku dedykowanego profilu kolorów) i trzeba było kombinować żeby uzyskać dobry kolor - ale otwierał. Nie wiem jak jest teraz.

    Raw Therapee korzysta o ile pamiętam z DCRAWa a on rzeczywiście czytał wszystkie RAWy, tylko że nie zawsze profile barwne były aktualne. podobnie jak proces interpolacji nie zawsze był optymalny.
    Miałem na myśli sensowne otwarcie plików a nie bez profili kolorystycznych albo zaszyetego w RAW JPGa.

    Pierwsze JPGi w 100% powiększeniu wyglądają bardzo podobnie do D500 (czego się można było spodziewać) więc sądzę, że obrazek będzie na podobnym poziomie - biorąc pod uwagę wielkość matrycy, może być ok 1EV bardziej użyteczny - czyli naprawdę nieźle.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Raw Therapee korzysta o ile pamiętam z DCRAWa a on rzeczywiście czytał wszystkie RAWy, tylko że nie zawsze profile barwne były aktualne. podobnie jak proces interpolacji nie zawsze był optymalny.
    Chodzi Ci o demozaikowanie?

  7. #407

    Domyślnie

    Sprawdziłem - jak się w FastStone ustawi, żeby czytał RAW, a nie zaszytego JPG, to czyta, ale kolory są jak z pralni. Jednakowoż da się edytować i można się pobawić. Kilka prostych typowych zabiegów na poziomach czy krzywych i zdjęcie wygląda całkiem ładnie. Szkoda że LR nie ma opcji wczytywania zaszytych JPG albo RAWów "nieobsługiwanych".
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    (...)Szkoda że LR nie ma opcji wczytywania zaszytych JPG albo RAWów "nieobsługiwanych".
    Mogłoby to negatywnie wpłynąć na sprzedaż nowych wersji, które są w dużej mierze podyktowane nowym sprzętem, niestety.

  9. #409

    Domyślnie

    Porównanie dźwięku migawki dla D850, D5 i D810
    https://www.youtube.com/watch?v=dz2jp6xJNhQ
    D85,75,71 || N 14-24,24-70,70-200,200-500 || S 85A

  10. #410

    Domyślnie

    kai wonga nie sposob nie lubic https://www.youtube.com/watch?v=7wNKoR6e-6A
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Strona 41 z 208 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •