Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Lampa Quadralite czy Jinbei?

    Witam!
    Zamieszczałem już podobny wątek dość dawno temu, ale zrobiła się z tego gównoburza bo źle sprecyzowałem/wygłupiłem się z opisem o co mi właściwie chodzi. W sumie była to po części moja wina, stąd też nie dostałem potrzebnej odpowiedzi. W rezultacie odłożyłem zamiar zakupu lampy na dalszą przyszłość i teraz wracam do tematu.
    Chciałbym zacząć uczyć się pracy ze światłem błyskowym w domowych warunkach. Uwielbiam portrety, może kiedyś spróbuję coś więcej, póki co tylko to mnie interesuje. Przypadkiem natrafiłem kiedyś na youtubie na poradniki Zienia o pracy ze światłem błyskowym i byłem pod wrażeniem jak pięknie maluje takie światło z modyfikatorami, wcześniej nie interesowałem się fotografią studyjną.
    Chciałbym pobawić się fotografowaniem z lampą studyjną tylko na moje własne amatorskie potrzeby. Zastanawiam się czy jest znaczna różnica pomiędzy lampami Quadralite/Quantum - nie jestem pewien czy to ta sama firma - a lampami Jinbei, w tym samym przedziale cenowym.
    Jestem drobiazgowy i nawet gdy kupuję byle pierdołę to lubię gdy zakupiony przedmiot/gadżet jest "dobry" a nie byle chińszczyzną, bublem itd.
    Zwracam się z pytaniem do Was, doświadczonych fotografów o różnicę w lampach Quadralite a Jinbei. Czy nie jest tak, że tańszy, np. Move 400 oferuje więcej jeśli chodzi o specyfikację od bliźniaczego modelu z półki pro? Czy kosztem materiałów, obudowy dostajemy może więcej od bardziej znanej marki w tej samej cenie? Czym różnią się takie lampy, barwa/jakość światła będzie taka sama czy modele droższych firm dają jednak lepsze rezultaty?
    Chcę kupić jedną lampę plus modyfikatory soft box, beauty dish. Przymierzam się do lampy o mocy 400W. Poniżej podam przykładowe dwa modele nad którymi się zastanawiam.
    I teraz moje kolejne pytanie.Którą Waszym zdaniem warto wybrać i dlaczego?
    http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-st...-move-400.html
    https://fripers.pl/p/lampa-studyjna-...iornikiem-trs/
    Może lepiej dopłacić i kupić o jeden model lepszą? Chciałbym przeznaczyć na samą lampę do 1000zł, ewentualnie do 1200 jeśli jest sens dopłacać, np ten model:
    https://fripers.pl/p/lampa-studyjna-...owanie-jinbei/ Pytanie tylko czy jest sens dopłacać, czy droższy model ma coś co będzie ułatwiało pracę w domowym studio?
    Odpowiem na zapas - czytałem już artykuł na forum "Domowe studio fotograficzne". Chodzi mi o to czy warto kupić Jinbei zamiast Quadralite i czy ten tańszy nie oferuje czasem więcej w tej samej cenie okiem bardziej doświadczonych.
    Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Rafał

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie zdjęcia chcesz robić? Pokaż. Wtedy można Ci coś doradzić.

    Ja dla siebie nie kupiłbym softboksu, może kupił bym beauty dish. Lampę brałbym najsłabszą (200W) i z jak największą regulacją mocy (Quantuum/Quadralite ma bodajżę do 1/32, niektóre Jinbei do 1/64).

  3. #3

    Domyślnie

    Jak już wspomniałem powyżej... Chcę próbować małymi krokami fotografii portretowej i nie tylko w domowym studio. Dzięki za odpowiedź ale to dalej mało mi mówi. 200W bym nie kupił bo wszędzie piszą że z modyfikatorami zabraknie mocy przy 200. Chcę kupić soft box z plastrem miodu i beauty dish, a tu już przyda się więcej mocy, zwłaszcza gdy przymknę mocniej obiektyw. Przecież nie będę tylko na f1.8 fotografować Chciałbym też do f8 przymknąć, zobaczyć różnicę, więc nie chcę aby mi mocy zabrakło. Moje pytanie brzmiało czy jest duża różnica pomiędzy Quantuum a Jinbei i czy warto dopłacać do tych droższych a jeśli tak to dlaczego?

  4. #4

    Domyślnie

    Ale jakie portrety chcesz robić?

    Softboksem nie zrobisz np. tego:


    Mnie 300W wystarcza nawet z modyfikatorami typu softboks, 200W pewnie też by wystarczyło. Natomiast ciężko jest zjechać w drugą stronę przy 300W i otworzyć przysłonę. Potrzeba dosyć gęstego filtra, gdzie przy 200W powinien wystarczyć ND4.

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie dzięki Tobie dowiedziałem się czegoś nowego Dziękuję. Piękne zdjęcie powyżej zamieściłeś, jestem pod wrażeniem! Czym świeciłeś (lampa) i czy dałeś jakiś modyfikator? Wracając do Twojego pytania - jakie portrety chcę robić. Ja dopiero się uczę, jeszcze bardzo długa droga przede mną. Nie umiem odpowiedzieć Ci jakie portrety bo nie czuję się na tyle mocny aby jeszcze na kategorie rozbijać to co robię

  6. #6

    Domyślnie

    To musisz po prostu popróbować różnych modyfikatorów. Ja specjalnie za softoksami nie przepadam, choć są stosunkowo łatwe.

    Zdjęcie powyżej to 3x300W + wrota na głównej, a zwykłe czasze na kontrach.

  7. #7

    Domyślnie

    @Umbra tak poza tematem to bardzo dobre zdjęcie i bardzo dobre podsumowanie softboxów.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Też zastanawiam się nad jakąś lampą. Oczywiście na polskim rynku budżetowo mamy tylko te dwie firmy do wyboru. Z tym, że mi potrzeba jakiegoś z zasileniem akumulatorowym (planuję zakup gigantycznego parasola z dyfuzorem w plenerze coś a la Joey L., pewnie skończy się, że w ogóle tego nie użyję,. bo będę się wstydził paradować jak wielki pro ;p...). Chodzi mi o to czy pakować się w nowe lampy typu atlas i nadchodzące nowości od Jinbein czy lepiej kupić jakiegoś używanego Dp-600, a do niego trigger z trybem HSS? Raczej nie planuję rywalizować ze Słońcem. To ma być takie subtelne doświetlenie jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Lbm5dJML4IQ

    Mam systemową lampę yongnuo yn 585 i w pochmurny dzień widać że daje to światło, ale jest ono takie ostre nawet z dużym softboxem. Raz spróbowałem i teraz się kurzy ...

  10. #10

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podłączyć się pod ten temat.
    Jako, że robi się zimno, mokro i trochę nudno, postanowiłem nauczyć się czegoś nowego i potrenować z fotografią studyjną.
    Szukając informacji natrafiłem na temat "Stolikowy advertorial i edytorial" - i teraz już wiem, dzieciaki do przedszkola z internatem, żona
    do piwnicy, a ja już reportażu nie tknę
    Do tej pory czasami pobawiłem się, błyskając flashami, no i fajna sprawa, ale chciałbym mieć więcej, lepiej i wygodniej. Decyzja zapadła,
    kupię lampy studyjne.
    Do czego będą używane, no cóż... do wszystkiego Produktowa, portret, dzieci (jak w tym przedszkolu z internatem jakąś przepustkę dostaną), no i splashe(strzelać, rozbijać, chlapać, niszczyć).
    W związku z tym, że nauka będzie się odbywała w niewielkim salonie 4x4 plus odejście na 2m, to spora regulacja by się przydała.
    Splashe - krótki czas błysku.
    Sztuk - myślę że na teraz 3 szt. jak zabraknie to flashem dopalę.
    Na wiosnę, gdybym jednak miał zamiar wrócić do tych reportaży, to dojdzie jeszcze jakaś opcja plenerowa.
    Budżet 3500-4000 na 3 szt.

    I teraz pytanie:

    3x Jinbei MSN III 400

    czy

    2x Quadralite Pulse Pro X 400
    1x Quadralite Pulse 300

    Jinbei
    + na papierze wyglądają dobrze
    + wszystkie lampy z HSS i freezem
    + tańsze
    +/- piloty led - niby fajnie bo się nie grzeje, ale pewnie gdyby przyszło mi użyć pilotów jako ciągłego to byłaby kolorystyczna masakra
    - jeden dystrybutor - ograniczona dostępność
    - już przy próbie zakupu kontakt dosyć ciężki, przy ewentualnych problemach obawiam się kosmicznych przejść

    Quadralite
    + spora sieć dystrybucji - kupuję gdzie lubię
    + jako jedyne chińczyki mają podany czas błysku t-0,1
    + mam trochę sprzętu od quuantuma (statywy, blendy, jakieś modyfikatory) i złego słowa nie powiem
    + bardzo podoba mi się opcja plenerowa Atlas 600
    - droższy, przez co mógłbym sobie pozwolić na 2 lepsze lampy i jedną z niższej półki
    - nie będę miał sterowania mocą w tej 300

    Może ktoś doświadczony rzuciłby nieco światła(błyskowego najlepiej), bo pogrążam się w otchłani niezdecydowania
    Chciałbym wybrać sobie cały system wraz ze sterowaniem, godzę się z tym, że moje ukochane yn622 pójdą w odstawkę,
    ale chciałbym mieć dobrze i wygodnie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jinbein HD 610 TTL czy Quadralite 600 Atlas TTL ?
    By Lu80 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 11:26
  2. Quadralite - Stroboss 60 vs YN 685
    By vego07 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 00:57
  3. Quadralite Reporter 360
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 13:53
  4. Quadralite DP-600 dodatkowy akumulator
    By bizon96 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 21:45
  5. Lampa błyskowa Jinbei MF-100
    By Shuya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •