Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Parę uwag które możesz wziąć po uwagę.

    1. Nie ma specjalnych korzyści z posiadania jednakowych lamp i nie ma konieczności kupowania u jednego producenta

    - Np te 400-ki co je bierzesz pod uwagę to fajne lampy ale już dość duże i średnio ciężkie. Na wyjeździe jest co dźwigać a jeśli trzeba podwiesić coś nad planem to zdecydowanie lepsze są mniejsze lampy. Różnicując komplet przez dołożenie tańszych lamp nie tylko zwiększasz ilość końcówek na które Cię stać ale powiększasz uniwersalność.

    Kupując dwie dobrej klasy 400 Ws i 2 najtańsze (prawie) lampy plenerowo-studyjne masz możliwość doskonałej pracy w studio we wszystkich przeciętnych tematach. W fotografii z krótkim czasem błysku - dwie jednostki (i to wbrew pozorom wystarczy). Na wyjazdach masz 2 lampy akumulatorowe - we wnętrzach wystarczy i co bardzo ważne zestaw jest bardzo lekki a więc małe statywy. Na klasyczny plener w ostrym słońcu wystarczy na wypełnienie a w cieniach oczywiście będzie ok. Bez rewelacji ale sporo można.
    Nie mam zamiaru udowadniać, że to zestaw na wszystkie okazje tylko, że jest możliwie uniwersalny w ramach budżetu. A ponieważ mam poprzedniczki tej lampy Jinbei co ją podałeś ( i jestem bardzo zadowolony) to wybrałbym:
    - 2 x Jinbei MSN III 400
    - 2 x Powerlux VT-300 P (też mam)

    Razem 2 x 1285 + 2 x 879 zł = 4300 zł (jeśli ewentualnie kupisz VT - 200 P to wyjdziesz na 4150 zł)

    Co do synchronizacji to w studio używasz wbudowanej w Jinbei (czyli jeszcze wyzwalacz za 100 zł) i slave a na wyjazdach YN 622.

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    1. Nie ma specjalnych korzyści z posiadania jednakowych lamp i nie ma konieczności kupowania u jednego producenta
    Nie do końca się zgodzę.
    Mam w pracy kilka tanich lamp Quantum.
    Ich światło jest wyraźnie innego koloru niż systemowe Canony, Nikony czy Olympus .
    Jeśli masz wszystkie takie same to łatwiej nad tym zapanować.
    A druga sprawa to łatwość kontrolowania mocy.
    Np. gdy chcesz z dwu lamp uzyskać symetryczne oświetlenie.
    Gdy masz takie same to ustawiasz tę samą wartość a jak nie to trzeba kombinować.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    Nie do końca się zgodzę.
    Mam w pracy kilka tanich lamp Quantum.
    Ich światło jest wyraźnie innego koloru niż systemowe Canony, Nikony czy Olympus .
    Jeśli masz wszystkie takie same to łatwiej nad tym zapanować.
    A druga sprawa to łatwość kontrolowania mocy.
    Np. gdy chcesz z dwu lamp uzyskać symetryczne oświetlenie.
    Gdy masz takie same to ustawiasz tę samą wartość a jak nie to trzeba kombinować.
    Porównujesz lampy reporterskie z kompaktowymi (nie ma to zupełnie sensu bo chodzi właśnie o zakup tych drugich). W kompaktach temperatura barwowa jest wystarczająco zbliżona choć mogą występować różnice między producentami a nawet pojedynczymi egzemplarzami. Zależy to od serii palników. Nie mniej jednak idealne zbalansowanie światła jest bardzo ważne dla studia packshotów i prawie nie istotne dla wszystkich pozostałych tematów. Dodatkowo rozmawiamy o rozsądnej półce cenowej.

    Co do symetrii oświetlenia to też dość egzotyczny przypadek. Oświetlenie z definicji jest asymetryczne (aby nie gubić plastyki) ale posiadając dwie pary takich samych lamp można chyba ustawić to, raczej używane tylko w słabych realizacjach packshotowych i niektórych reprodukcyjnych, światło?

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #14

    Domyślnie

    Niektóre firmy mają w ofercie kompletną ofertę lamp "gadających" w jednym (radiowym systemie), bez konieczności dołączania żadnych dodatkowych urządzeń (także w różnych systemach, tzn. ta sama lampa może być używana jako zdalna w systemie Nikona i Canona, tylko będzie sterowana przez odrębne nadajniki dla każdego systemu).
    Przykład to Godox http://flashhavoc.com/godox-flash-system-overview/ (u nas sprzedawany jako Quadralite):
    - reporterska lampa manualna z możliwością synchronizacji z krótkimi czasami
    - reporterska lampa TTL
    - lampa studyjna
    - lampa "plenerowa" (zasilana z akumulatorów, moc 200Ws i 600Ws, możliwość pracy w TTL i HSS)
    Wszystko ma wbudowane odbiorniki tego samego systemu, może być sterowane z jednego sterownika (wbudowanego w lampę reporterską lub sterownika-oddzielnego urządzenia). To daje ciekawe możliwości rozbudowy systemu, zależnie od potrzeb, bez konieczności kombinowania z łączeniem różnych urządzeń.

  5. #15

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za informacje.

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Parę uwag które możesz wziąć po uwagę.

    1. Nie ma specjalnych korzyści z posiadania jednakowych lamp i nie ma konieczności kupowania u jednego producenta

    - Np te 400-ki co je bierzesz pod uwagę to fajne lampy ale już dość duże i średnio ciężkie. Na wyjeździe jest co dźwigać a jeśli trzeba podwiesić coś nad planem to zdecydowanie lepsze są mniejsze lampy. Różnicując komplet przez dołożenie tańszych lamp nie tylko zwiększasz ilość końcówek na które Cię stać ale powiększasz uniwersalność.

    Kupując dwie dobrej klasy 400 Ws i 2 najtańsze (prawie) lampy plenerowo-studyjne masz możliwość doskonałej pracy w studio we wszystkich przeciętnych tematach. W fotografii z krótkim czasem błysku - dwie jednostki (i to wbrew pozorom wystarczy). Na wyjazdach masz 2 lampy akumulatorowe - we wnętrzach wystarczy i co bardzo ważne zestaw jest bardzo lekki a więc małe statywy. Na klasyczny plener w ostrym słońcu wystarczy na wypełnienie a w cieniach oczywiście będzie ok. Bez rewelacji ale sporo można.
    Nie mam zamiaru udowadniać, że to zestaw na wszystkie okazje tylko, że jest możliwie uniwersalny w ramach budżetu. A ponieważ mam poprzedniczki tej lampy Jinbei co ją podałeś ( i jestem bardzo zadowolony) to wybrałbym:
    - 2 x Jinbei MSN III 400
    - 2 x Powerlux VT-300 P (też mam)

    Razem 2 x 1285 + 2 x 879 zł = 4300 zł (jeśli ewentualnie kupisz VT - 200 P to wyjdziesz na 4150 zł)

    Co do synchronizacji to w studio używasz wbudowanej w Jinbei (czyli jeszcze wyzwalacz za 100 zł) i slave a na wyjazdach YN 622.

    Pozdro
    Wiesiek
    Jest jeden plus posiadania lamp jednego producenta - wygoda ze sterowaniem i mniejsza ilość walających się wyzwalaczy.
    Co do ilości/mocy główek - przekonałeś mnie
    Jednak chyba inaczej to rozplanuje. Na start wezmę 2x400 z HSS i freezem. Do tego dojdzie coś lekkiego rzędu 200-300Ws żeby dało się łatwo podwiesić,
    a do ewentualnych efektów użyje posiadanych flashy.
    Jeżeli chodzi o plener, to raczej celowałbym w jedno mocniejsze żródło - czyli Atlas albo HD 6xx - tutaj kwestia na ile będę chciał dopłacać do TTL,
    zawsze mi się wydawało, że jednak lepiej od lampy wiem o co mi chodzi, ale automatyka jednak trochę kusi.


    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Niektóre firmy mają w ofercie kompletną ofertę lamp "gadających" w jednym (radiowym systemie), bez konieczności dołączania żadnych dodatkowych urządzeń (także w różnych systemach, tzn. ta sama lampa może być używana jako zdalna w systemie Nikona i Canona, tylko będzie sterowana przez odrębne nadajniki dla każdego systemu).
    Przykład to Godox http://flashhavoc.com/godox-flash-system-overview/ (u nas sprzedawany jako Quadralite):
    - reporterska lampa manualna z możliwością synchronizacji z krótkimi czasami
    - reporterska lampa TTL
    - lampa studyjna
    - lampa "plenerowa" (zasilana z akumulatorów, moc 200Ws i 600Ws, możliwość pracy w TTL i HSS)
    Wszystko ma wbudowane odbiorniki tego samego systemu, może być sterowane z jednego sterownika (wbudowanego w lampę reporterską lub sterownika-oddzielnego urządzenia). To daje ciekawe możliwości rozbudowy systemu, zależnie od potrzeb, bez konieczności kombinowania z łączeniem różnych urządzeń.
    Tutaj właśnie widzę pewną przewagę Quadralite. Pro X, Atlas czy Reportery gadały by i były sterowalne po Navigatorze X. Tylko to też nie jest rozwiązanie idealne, bo już z tańszymi Pulse mocy nie zmienię. Jasne nie jest to wszystko konieczne, ale już na starcie chciałbym kompletować to tak, aby jak najwięcej było ze sobą kompatybilne.

    Cenowo, przewaga jest przy Jinbei, już na jednej 400Ws oszczędzam ok 300 PLN, gdyby potem miała dojść jeszcze 600Ws to już ponad 500 PLN różnicy.
    Opinie o wcześniejszych MSN są też bardzo dobre, co z resztą również Wujot tutaj potwierdza.
    Konkluzja, piszę niemało, czytam jeszcze więcej, a decyzji podjąć nie potrafię

    To już sprawa drugo, a nawet trzeciorzędna sądzicie o ledach jako pilotach?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vimes Zobacz posta
    już sprawa drugo, a nawet trzeciorzędna sądzicie o ledach jako pilotach?
    To trochę jak jazda w nocy samochodem na pozycyjnych.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    To trochę jak jazda w nocy samochodem na pozycyjnych.
    Aż tak strasznie? 25W leda to tak na oko, ok 170-200W w halogenie.

  8. #18

    Domyślnie

    Załóż na taką lampę Beauty Dish z plastrem miodu, albo dużego softa z podwójną warstwą dyfuzyjną i gridem. Zobacz co zostaje z tych 170-200W.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Załóż na taką lampę Beauty Dish z plastrem miodu, albo dużego softa z podwójną warstwą dyfuzyjną i gridem. Zobacz co zostaje z tych 170-200W.
    Doświadczenia nie mam właściwie żadnego, więc wierzę na słowo, że wiele tego światła nie zostanie.
    Jednak to lampy 400Ws, więc raczej jakieś wielkie softy czy BD raczej i tak w grę nie wchodzą.
    Po drugie, robiąc przegląd rynku i mając swoje priorytety (duża regulacja, krótki czas błysku, no i cena raczej amatorska) nie trafiłem na nic o mocniejszych pilotach. Są Jinbei Pilot, ale tam max 1/64 a najsłabsza ma 600Ws, no i tam jest pilot 300W. Tylko przy tej mocy, regulacji i ograniczonej powierzchni, to nic poza pożeraczami światła na nią nie założę, a ma być uniwersalnie. Zdaje sobie, że za uniwersalność płaci się kompromisami, ale to ma być zestaw do nauki, a jeżeli ta nie pójdzie w las to pewnie z czasem pojawią się mocniejsze lampy i ogromny BD z gridem tak gęstym, jak atmosfera w mojej poprzedniej pracy

  10. #20

    Domyślnie

    W kwestii pilotów to podstawowe pytanie jest czy chcesz przy nich fotografować. Wtedy nawet 300 W to nie jest jakoś rewelacyjnie. O LED-ach się nie wypowiem bo nie używałem, pytanie jest zarówno o Ra jak i moc. Raczej bym nie zakładał, że nadadzą się do innej roli jak piloty.

    Wracając do lamp studyjno-plenerowych. Zwróciłem na nie uwagę bo są może o 350 zł droższe od samych studyjnych a jednak dwu systemowość to jest fantastyczna sprawa. Nawet nie mówię to o klasycznym plenerze ale np fotach w rezerwacie archeologicznym albo jaskini wszędzie tam gdzie prąd jest daleko albo go nie ma. Używasz ich na co dzień jak zwyczajne kompaktów ale gdy trzeba pakujesz dwa niezbyt uciążliwe zasilacze i masz faktycznie tych 2 x 300 błysków (tak naprawdę troszkę mniej) z mocą 300 Ws i w całkiem akceptowalnym czasie (ok 3,5 s). Kosztuje to tylko 700 zł więcej, możliwości spore przy naprawdę sumarycznej niewielkiej wadze. Ta dodatkowa opcja dla mnie warta jest tych 700 zł. Nie wyklucza to w przyszłości trzeciej lampy akumulatorowej (ja mam pierścieniową)

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 04-11-2017 o 19:03

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jinbein HD 610 TTL czy Quadralite 600 Atlas TTL ?
    By Lu80 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 11:26
  2. Quadralite - Stroboss 60 vs YN 685
    By vego07 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 00:57
  3. Quadralite Reporter 360
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 13:53
  4. Quadralite DP-600 dodatkowy akumulator
    By bizon96 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 21:45
  5. Lampa błyskowa Jinbei MF-100
    By Shuya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •