Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D90 a D5300/5500 - AF

    Cześć. Planuję wrócić na stare śmieci i zakupić ponownie lustro Nikona do mojej fotograficznej sprzętowej kolekcji. A że zostałem rozpieszczony przez wagę bezluster to skłaniam się raczej do serii 5XXX, choć nęka mnie nocami myśl czy aby się nie szarpnąć na D7100 do którego ciągnie mnie właściwie tylko jedno - elektroniczna poziomica w wizjerze. Uważałem to z początku za zbędny bajer w moim X-E1 a teraz chyba ciężko będzie mi się przestawić na goły ekranik. Zobaczymy... Miałem D90 6 lat i właściwie w tandemie z 16-85 i 35 przez ten czas trafiło się chyba z 20 nietrafionych fotek, głównie z 35 która miewała kaprysy i fochy do tego body. Nie wiem jak jest z nowszymi puszkami, dlatego ciekawy jestem waszych opinii i porównania np. takiego D5300 do leciwego D90. Mimo bardziej rozbudowanych systemów ostrości czytając testy puszek na Optycznych w dziale celność AF włosy się jeżą na głowie. Co puszka to podobne słowa - nie jest tak kolorowo, przeciętnie, słabo itp. Wtf skoro na flicku jest masa fajnych zdjęć ludzi którzy nie mają pojęcia że ich puszki mają 30% odchyłki celności AF? Takie portale i tym podobne powinny mieć ostrzeżenie - wchodzisz na własną odpowiedzialność - wejście grozi onanizmem sprzętowym, skrzywieniem półkuli mózgowej, omamami BF, FF i szumofobią zaawansowaną. Na to nie ma lekarstwa - tu nawet "Niepie...ol" nie pomaga. I jest to choroba mocno zaraźliwa niestety... Jak byłem zdrowy to po prostu poszedłem do FJ i kupiłem sobie pierwsze lustro, robiłem zdjęcia i byłem zadowolony. Potem zaczęły się portale i okazało się że z czasem że to złom nie aparat... I tak wytrzymałem 6 lat i uważam że to olbrzymi sukces. Do czasu - w 2014 D90 poszedł w odstawkę i hulaj dusza... Samsung, Sony, Fuji, Canon a teraz mam chcicę na Nikona. Mimo że mam czym robić zdjęcia. Podoba mnie się obrazek i co zrobisz... nic nie zrobisz, nie przegadasz. Cytując klasyka - a kto mi zabroni z pastowanym kabanem po lesie spacerować? Jeśli D5300 lub wyżej będzie miał lepszy AF od tego w D90 biorę. Tylko proszę co bardziej doświadczonych w chorobie, tych przynajmniej na etapie bateryjek itp. o własne opinie po przejściu na wyższy model. Napiszę wprost - był orgazm czy nie?
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć

    Nikona D90 używałem przez ładnych parę lat i z czystym sumieniem mogę się przyznać, że należałem (i nadal należę) do wielkich fanów tej "puchy". Co prawda miałem więcej szczęścia niż rozumu, kupując właśnie te body (po prostu był to następca D80, mojego pierwszego lusta), ale nigdy - ani przez moment - nie żałowałem swojego zakupu.

    W tamtym roku postanowiłem wymienić sprzęt i mój wybór padł na D7200. Tym razem coś tam poczytałem, też słyszałem rozmaite opinie, ale dla mnie - po tylu latach z D90 - był to zdecydowany skok do przodu i wcale nie żałuję swojej przesiadki. Jak do tej pory AF mnie nie zawodzi i generalnie nic mnie nie zawodzi. Moim zdaniem nie powinieneś aż tak mocno sugerować się testami i recenzjami, a przynajmniej nie traktować ich tak poważnie, żeby ... no właśnie jak sam piszesz - nie popaść w "onanizm sprzętowy" . Skupmy się przede wszystkim na fotografii, jako działaniu. Skoro na flicku, 500px itd. są fajne zdjęcia, robione takim sprzętem, to chyba jednak działa i da się.

    Także podsumowując - nie przesadzajmy - da się. I moim zdaniem warto zrobić przesiadkę z D90, chociaż to moja ukochana puszka. Skok technologiczny jest zauważalny i odczuwalny... oba modele dzieli mnóstwo czasu Nie wiem jak inne serie aparatów, bo nie miałem w rękach np. D5300. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie D7200 to postaram się na nie odpowiedzieć, ale jak pisałem, nie należę do freaków sprzętowych.
    Nie ma banalnych tematów, są tylko banalni fotografowie...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja przesiadłem się z d5300 na d7100. Z działania AF w d7100 w porównaniu z moim poprzednikiem jestem zawiedziony. D5300 Uważam za bardzo dobry aparat.

  4. #4

    Domyślnie

    D90 ma dość ślamazarny układ AF i rzeczywiście kuleje z 35/1.8. Nawet d3100 ostrzy z nim szybciej.
    Podejrzewam, że nowsze 'piątki' też będą lepsze. Nie czarujmy się. To jest dość stara puszka. Swoją mam od circa 8 lat.

  5. #5

    Domyślnie

    @pioter m, to dlaczego nie wstawiasz zdjęć w temacie D90 same zachwyty?? ;>
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    @pioter m, to dlaczego nie wstawiasz zdjęć w temacie D90 same zachwyty?? ;>
    Nie wstawiam, ponieważ ostatnio fotografuję praktycznie tylko moją rodzinę. Rzadko coś innego.
    Nie jestem internetowym ekshibicjonistą. Taka moja fanaberia.
    A bardziej poważnie - brak czasu na zdjęcia i forum.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. Nikon 5500 z Sigmą??
    By frutidimarek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 20:31
  3. Które body - 5300, 7100, 7200, (ew. 5500) ???
    By Romuś in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 22:46
  4. Zestaw do 5500
    By serafin1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 00:45
  5. Światło ciągłe 5500 K
    By nadgob in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2007, 21:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •