Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie D5 a D4/s. porównanie działania systemu AF.

    Witam

    Mam następujące pytania odnośnie pracy AF do użytkowników, którzy w przeszłości uzytkowali D4/s a obecnie mają D5.

    Oto one:

    1. Szybkość aktywności AF od momentu wciśnięcia spustu.
    2. Szybkość złapania ostrości na obiekcie.
    3. Pewność śledzenia obiektu, a przy jego zgubieniu szybkość jego ponownego złapania.
    4. Pewność trzymania punktu AF na obiekcie.
    5. Ilość ostrych zdjęć w serii przy priorytecie ostrości.
    6. Szybkość skorygowania ostrosci AF w serii.

    Chciałbym w niedalekiej przyszłości zamienić D4 na D5 i będę wdzięczny za odpowiedzi.
    Zapewne pomogą mi w podjęcie decyzji.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba trudno będzie odpowiedzieć na tak postawione pytania, bo trzeba by było setki testów w takich samych warunkach. Poza tym w pkt 5. mim o że łatwo określić ilość zdjęć ostrych to niewiele to wnosi -bo po pierwsze serie mogą był różnej długości, różnie wymagające nie trudne to do tego odpowiedź na takie pytanie nic nie mówi o zwolnieniu tempa w związku z szukaniem ostrości (a np. takie zwolnienie zauważalnie występuje w d4, prawie go nie zauważam w D4s mimo 11fps, i ani razu nie zauważyłem kiedy przez tydzień fociłem D5 przy 12fps)
    Generalnie przeskok D4 na D5 jeśli fotografujesz ruchliwe ptaszyny będzie na 100% zauważalny. Zauważalny byłby przeskok nawet z D4 na D4s a D5 jest jeszcze szybszy i precyzyjniejszy.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Paweł no właśnie, zdaje sobie sprawę z tego , że jest to bardzo skomplikowany temat. Zależy od tylu różnych czynnikow i warunków.
    Może uproszcze pytanie do zapytania od tzw. wrażenia z użytkowania.
    Zapewne każdy tak ma, ja przynajmniej tak mam, że po przesiadce mam jakieś tam pierwsze spostrzeżenia i pierwsze wnioski, które mogą już określić czy jest różnica i jak wielka .
    Wiem i zdaje sobie sprawę że może to być mylne lub nie do końca prawdziwe ( bo każdy jest inny i ma inne odczucia), ale te tzw. początkowe wrażenia są wielokrotnie poprawne.
    To są wrażenia przy których wiesz, i możesz powiedzieć, że jest postęp i poprawa.
    I o takie wrażenie mi chodzi.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  4. #4

    Domyślnie

    No to mam już odpowiedź Pawła w pkt.5 odnośnie ilości ostrych zdjęć w serii przy priorytecie ostrości.
    Bo w D4 to rzeczywiscie kuleje. I dlatego robiłem w priorytecie spustu.
    Czekam na iwrażenia innych użytkowników z porównania.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zwalnianie w serii przy priorytecie ostrości to w D4s też się to dzieje tylko trzeba odpowiednich warunków. Śmiem wątpić, że w D5 nie występuje wogóle.
    Miałem sytuację kiedy po ustawieniu priorytetu ostrości D4s z N200f2 robił 4 zdjęcia na sekundę i myślałem, że się zepsuł. Nie zepsuł się.

  6. #6

    Domyślnie

    tak jak napisałem, używałem D5 przez tydzień, więc nie wypowiadam jako ekspert. Ale D500 przetestowałem naprawę w wielu ekstremalnych sytuacjach i trudno go "zwolnić" choć pewnie się da. A D5 jest szybszy
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Paweł
    Ale po tygodniu w terenie z D5 i mając długie doświadczenie z użytkowania z D4/s masz swoje subiektywne, osobiste i wyrobione zdanie na temat D5?
    Chodzi mi o takie wrażenie np. jak przejście z d700 na d800 kiedy już wiesz wszystko mimo krótkiego używania danej puszki.
    Więc proszę o subiektywne wrażenia.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    [...]Generalnie przeskok D4 na D5 jeśli fotografujesz ruchliwe ptaszyny będzie na 100% zauważalny. Zauważalny byłby przeskok nawet z D4 na D4s[...]
    Podepnę się do wątku z pytaniem odnośnie ff/bf: czy d4s ma podobną tendencję do d4 czy ew.notuje więcej trafień w pkt?
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Podepnę się do wątku z pytaniem odnośnie ff/bf: czy d4s ma podobną tendencję do d4 czy ew.notuje więcej trafień w pkt?
    AF-C D4s w serii jest dużo skuteczniejszy od D4, który ma właśnie tendencję do nietrafiania.
    D814 | 12-300/1.4-4

  10. #10

    Domyślnie

    krótko pracowałem z D4/s, więc powiem tylko jedno:
    D5 to pierwsza puszka, w której korzystam najczęściej ze śledzenia 3D.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytanie odnośnie działania TTL
    By matti9410 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 16:19
  2. d90 i prędkość działania AF
    By radeq in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 10:13
  3. zakres temperatur działania
    By kokos313 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 19:54
  4. jaka szybkość działania serwisu
    By bitels in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 09:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •