Close

Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 141
  1. #51

    Domyślnie

    Ale i to i to jest wadą i trzeba o tym pisać. O bagnecie w A7 napisałem, bo o tym słyszałem i uznałem, że warto o tym wspomnieć mimo, że sam nie zauważyłem żadnego problemu. Różnica polega na tym, że wada w Sony dotyczyła tylko pierwszej wersji A7ek i już nie występuje, a gumy Nikona to chyba niekończąca się historia. Poza tym gumy to pikuś, można je wymienić albo łazić z tymi farfoclami, bo w niczym to nie przeszkadza, ale Nikon serwuje ostatnio swoim klientom całą gamę niespodzianek.

  2. #52

    Domyślnie

    Pozostaje kupować sprzęt który nie serwuje niespodzianek Oczywiście mam na myśli Nikona.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Pozostaje kupować sprzęt który nie serwuje niespodzianek Oczywiście mam na myśli Nikona.
    Zgadzam się z małym zastrzeżeniem, że należy kupować sprzęt, który nie serwuje niespodzianek i najbardziej odpowiada kupującemu I nie ma znaczenia, czy to N, S, C, P czy jeszcze coś innego Każdemu według potrzeb
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Zgadzam się z małym zastrzeżeniem, że należy kupować sprzęt, który nie serwuje niespodzianek i najbardziej odpowiada kupującemu I nie ma znaczenia, czy to N, S, C, P czy jeszcze coś innego Każdemu według potrzeb
    Dokładnie o to mi chodziło. Jeśli ktoś czegoś nie znajduje w danej marce to powinien szukać u konkurencji.

  5. #55
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak przychodzi do zakupów i ktoś szuka używany zestaw, pełna klatka z nowoczesną matrycą plus jasny standard zoom w cenie max 6000zł to nagle się okazuje że wyboru wielkiego nie ma, nie wiem jak w canonie ale sony nie kupi się w takiej cenie.

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch
    Pierwsze A7 mają już prawie 4 lata i jakoś nie słychać narzekać na jakość wykonania czy awaryjność
    A7 tak od razu masowo się chyba nie sprzedawał, pamiętajmy że to był pierwszy aparat Sony FF z bagnetem E. Obiektywów było znacznie mniej niż dziś. Właścicieli 4latków nie ma aż tak wielu, a to się przekłada na liczbę narzekań. A narzekania są -na zagranicznych forach czytałem, że w 3-4 letnich A7 pada elektronika, padają pojedyncze guziki lub kompletnie przestaje działać, a serwisy są bezradne. Nie wiem na ile to powszechne zjawisko, liczb nie znam, internet wszystko wypacza dodatkowo, ale serwis Sony uchodzi za najgorszy z trójki N C S.

    Nie pytaj o linki, bo to już jakiś czas temu było. Ale skutecznie zniechęciło, bo nie każdy może sobie wrzucić zakup nowego sprzętu w koszty prowadzenia DG co kilka lat.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #57

    Domyślnie

    Przed kupnem przeczytałem ile się dało i nie było tego dużo. Znalazłem jedynie kilka wpisów o awariach, głośną sprawę z przepuszczającym bagnetem i narzekania na peaking. W późniejszych wersjach sporo się pisało przegrzewaniu się niektórych modeli (w tym wszechmocnej A9ki). Oczywiście tak jak piszesz liczy się też efekt skali, ale Nikon miał kiedyś jeszcze większe udziały w rynku niż obecnie i wtedy źle się o nim nie pisało. Te wszystkie aferki wychodzą od kilku lat i omijają chyba tylko aparaty jednocyfrowe a to mało pocieszające dla zwykłego zjadacza chleba.

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Te wszystkie aferki wychodzą od kilku lat i omijają chyba tylko aparaty jednocyfrowe a to mało pocieszające dla zwykłego zjadacza chleba.
    Odnoszę wrażenie, że serie D5xxx oraz D3xxx również nie były ponadprzeciętnie usterkowe. Podobnie jak D810. Nie wiem jak się ma D7500 oraz D7200. Ale być może po głębszej analizie problematyczne były tylko D750, D600/610 oraz D800. Oczywiście nie wiem, to tylko przypuszczenia.

  9. #59

    Domyślnie

    Miałem D5100 i absolutnie, przez blisko 5 lat użytkowania, nic się z nim nie działo (poza drobnymi przecierkami tu i ówdzie). D7000 kupiłem używany (też kilkuletni) i wyglądał cłkiem przyzwoicie. Moje obiekywy (zarówno Nikkory jak i Sigmy) po pewny czasie używnia były w doskonałym stanie (prawie sklepowym). Aktualnie mam Sony A6000 (juz kilka miesięcy) i na razie nie mogę narzekać: wszystko działa jak należy, aparat wygląda wręcz jak nowy, nic sie póki co nie wytarło. Zobczymy jak będzie dalej Liczę, że sprzęt nie jest obliczony na wytrwanie do końca gwarancji
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jeśli chodzi o A9 to chyba nikt nie narzekał na baterię. Nawet Ci co siedzą w lustrzankach po macanku przyznali, że bateria w A9 zapewnia komfort pracy i jest wystarczająca, choć oczywiście nie może się równać z topowymi lustrzankami. Oczywiście brak ładowarki w niektórych zestawach (w których nie wiem, możliwe, że we wszystkich, edit: z tego co widzę to przynajmniej w A7RII i w A9 jest ładowarka) to prawdziwa siara i wstyd dla producenta, ale nie róbmy z tego wielkiego halo bo na alle kosztuje to 30 PLN.
    No niby ok, ale ja jednak przywykłem do innych osiągów baterii...


    ... ktoś mi powie - ok, to bateria atomowa w starym D700... To w takim układzie weźmy zwykłą EN-EL15 w D500...


    Pewnie... Byłbym niepoważny, gdybym wierzył, że bezlustro zbliży się do tego wyniku. Do tego ja potrafię przez większą część dnia chodzić z włączonym aparatem i wyłączam go tylko na zmianę szkieł. Nie zapewni mi tego żaden bezlusterkowiec, to niestety fakt... Do tego nie rozumiem wytłumaczenia, że mogę sobie kupić ładowarkę za 30 zł... W zakresie zasilania aparatu zawsze, z wyjątkiem jednego zamiennika do D5000, zawsze kupowałem oryginały. Dlaczego? Może to lamerskie, ale ja po prostu nie ufam lewemu prądowi w aparacie... A oryginalna ładowarka do A6000/A7 kosztuje blisko 400 zł i całe szczęście, że przynajmniej bateria jest w komplecie...

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Masz gwarację, że za 2 lata nie wyjdziesz z lutrzanek? W system się wchodzi z głową i zgadzam się, że to może niej jest jeszcze ten moment by wszyscy pro wchodzili w bezlustra, ale takim samym ryzykiem jest ładowanie kasy w nowy sprzęt lustrzankowy. Pierwsze A7 mają już prawie 4 lata i jakoś nie słychać narzekać na jakość wykonania czy awaryjność. Był bubel w postaci z lekka trefnego bagnetu, ale jeśli komuś to przeszkadza to za śmieszne pieniądze może sobie wymienić. Nowsze wypusty już nie mają tej wady.
    Mam gwarancję, bo w systemie Sony to co chciałbym mieć zamiast gratów Nikona, kosztuje za dużo. Rynek wtórny jest mały i wcale nie wiele tańszy, do tego jednak nie mam gwarancji, że szkła Sony będą tak wytrzymałe i pancerne, jak moje Nikkory, ani że będą tak doskonałe optycznie, jak Arty... Oczywiście poczekam na opinię po pięciu latach na temat A7, bo jednak to, że dziś nikt nie narzeka nie oznacza, że nie ma problemów. No i dlaczego mam bagnet naprawiać za śmieszne pieniądze? Jak Nikon spartolił D600, D800, czy D750, to miał akcje serwisowe. D600 to aparat, który ma wieczną gwarancję, bo nawet jak dawno po gwarancji padnie migawka, to ją wymienią. Była wada - jest akcja serwisowa. Co robi Sony? Mam nadzieję, że nie to, co w telefonach... Ja zalałem wodą dwie wodoszczelne Z1... Jedną mi wymienili, bo gwarancja. Przy drugiej - sorry... Możesz naprawić w serwisie, ale już po gwarancji, więc płać... Jeżeli tak miałoby to wyglądać w przypadku A7 z odpadającym bagnetem, to chyba nie chcę próbować... A co ze szkłami za 10k zł+, które ponoć są uszczelniane?

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Mi tam olejem pluły wszystkie 3 lustrzanki Najkona. Z AFem nie miałem problemów tylko z D7100 (podobno tym najbardziej problematycznym). A 5-letnich bezluster nie znajdziesz, bo to zbyt młody sprzęt, ale nie ma w nim lustra i tych wszystkich mechanizmów więc nie ma co pluć na matryce i z tego samego powodu nie ma tam problemów z BF/FF. To są plusy bezlustra i to się nie zmieni ani za 5 lat ani nawet za 50.
    Ja czyściłem matrycę z tłustych plam wielokrotnie i sądzę, że w A6000 też będę to robił. Ale dla mnie to taka czynność, jak mycie samochodu - nie traktuję jako wadę. Problemów z AF też nie miałem (D5000, D90, D300s, D7100, D200, D700, D500). To, że w bezlustrach wytrzyma migawka nie oznacza, że wytrzyma cała reszta elektroniki... Ale ciężko to jeszcze określić, bo sam zauważyłeś, że są za krótko na rynku. W Nikonie wiem czego się spodziewać i to jego ogromna zaleta, szczególnie w zakresie moich zastosowań A o plusach bezlustra wiem i bardzo je lubię. Choć akurat PZ 16-50 zachowuje się bardzo przeciętnie i też czasem trafia nie tam, gdzie ja chcę i nie potrafię tego jakoś ogarnąć. Nie lubię nieprzewidywalnych zachowań, ale myślę, że 16-50 jest za słaby, żeby się tym przejmować, a na razie nic lepszego z AFem nie podłączyłem

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja kupiłem nówkę za 3200PLN, gwaracja z Amazona (dużo lepsza niż polskie odpowiedniki) więc radzę poszukać, bo D600 na którego polowałem, nawet się nie zbliża do tej ceny.
    Przyznaję, że cena, która może by mnie kusiła, jednak na razie mam inne cele wydatków... Ale ja kupię A7, może nawet w drugiej wersji... Kiedyś

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Prawie każdy kto siedzi w żółtym systemie i się szczerzy do pełnej klatki wie, że już na starcie D750 miał 3 akcje serwisowe więc to chyba nie jest najlepszy przykład A A7 w kwestii wykonania naprawdę nic nie brakuje.
    Ale właśnie... Akcje serwisowe... A co zrobi Sony, jak wyjdzie wada? Ja już wiem co robi z telefonami
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 21-08-2017 o 22:43

Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D60 + ... -> oto jest pytanie
    By polpumi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 06-01-2014, 21:20
  2. zamienic D7000 na D7100 o to jest pytanie
    By Andi74 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 11:26
  3. Gdzie to jest? Pytanie o pomieszczenie z fotografii.
    By Azzu in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 16:03
  4. Czy to jest zgodne z prawem - pytanie do prawnika
    By jurekb in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 16:59
  5. Torba... a może plecak..? Oto jest pytanie.
    By prz3mo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 12:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •