Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92
  1. #1

    Post AF-S Nikkor 400mm f/2.8 E FL ED VR z TC-14E III i Nikon D500, to zestaw marzeń na ptaki, czy może...?

    Nie ma co ukrywać, napaliłem się na ten zestaw.
    Ale chyba jeszcze niezbyt wystarczająco, bo to jednak spory wydatek.
    Cena nowego to ok. 58-60k PLN. Używek jeszcze specjalnie nie widać.
    To co udało mi się znaleźć z używanych, to i tak coś około 44-46 tys. zł. Jak dla mnie to ceny dosyć wysokie.
    Ale z drugiej strony wiadomo, że marzenia kosztują, a przeżyć życie z niespełnionymi marzeniami, to trochę smutne.
    Mocno przymierzam się do tego zestawu, ale wydanie tak wysokich kwot pieniędzy, wymaga już gruntownego zastanowienia.
    Dlatego zdanie użytkowników takiego zestawu bardzo by mi pomogło.
    Tych zadowolonych (czy wręcz zakochanych w tym zestawie) i tych, których on rozczarował i zmienili go na coś innego.
    W przyszłym tygodniu wybieram się "pomacać" ten zestaw.
    Zobaczyć jak to leży w reku, zrobić parę testowych fotek i przy okazji sprawdzić czy da się tym fotografować bez podpórki.
    Coś tam już będę wiedział ale nie za wiele, bo wszystko na ogół wychodzi dopiero przy dłuższym używaniu sprzętu w różanych warunkach.
    Dlatego opinie obecnych i byłych użytkowników tego zestawu są dla mnie bardzo cenne.
    Nie chciałbym stwierdzić np. po miesiącu czy dwóch, że ten zestaw moich marzeń, to jednak nie to.
    Fotografuję w większości z zasiadki, ale z podchodu też się zdarza.
    Panowie i panie brać i się cieszyć, czy może zaproponujecie coś jeszcze bardziej ekstra.
    Najwyżej dozbieram i kupię trochę później, ale niech to będzie to!
    Ostatnio edytowane przez krulewik ; 19-08-2017 o 13:05

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co patrzałem to chyba tutaj najlepsza oferta https://www.interfoto.eu/?page=subpr...t=146703&id=52

    D5, D500, 400 f2.8 FL, 500 f4 FL, 600 f4 FL Co byś z tego nie wybrał to obecnie najlepszy sprzęt do fotografii przyrodniczej.
    Musisz sobie na spokojnie odpowiedzieć na pytanie co jest dla Ciebie kluczowe. Cena, waga, ogniskowa etc.
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    @Reglas, dzięki za szybki odzew.
    Jak się pewnie domyślasz, ten zestaw, to pewien kompromis między kryteriami, które wymieniłeś.
    Wyboru dokonałem na podstawie tego, co się naczytałem o obiektywach:
    AF-S Nikkor 400mm f/2.8E FL ED VR, Nikkor 500mm f/4E AF-S FL ED VR, AF-S Nikkor 600mm F4E FL ED VR
    i cyfrówkach: Nikon D5 i Nikon D500.
    Problem w tym, że żadnego z tych zestawów nigdy nie miałem w ręku.
    Nikt z moich znajomych, też nie ma wymienionego przez Ciebie sprzętu.
    Nie mam jak porównać, dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak się coś takiego sprawuje w tzw. "codziennym użytkowaniu".
    Stąd moje pytanie i prośba do członków forum o podzielenie się swoimi doświadczeniami.
    Jak ktoś ma takowe, niech pisze. Czekam z niecierpliwością. Dla mnie, to naprawdę nieoceniona pomoc.
    Mogą to być nawet doświadczenia kolegi. Jeżeli miał np. taki zestaw i zmienił na coś innego, to dla mnie też istotna informacja.
    Nie ma nic gorszego, jak kupić sprzęt marzeń i w krótkim czasie rozczarować się.
    Liczę na Wasze ogromne doświadczenie i życzliwość.
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i rady.
    Ostatnio edytowane przez krulewik ; 19-08-2017 o 16:26

  4. #4

    Domyślnie

    N 400 2.8 i D500 to śmietanka w fotografowaniu przyrody .Możliwości tego zestawu może ograniczyć jedynie operator

  5. #5

    Domyślnie

    Też tak pomyślałem, że mogę być w tym wszystkim tzw. najsłabszym ogniwem

  6. #6

    Domyślnie

    Obecnie jakiego zestawu używasz ?
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  7. #7

    Domyślnie

    Skoro żadnego z wymienionych zestawów nie miałeś, to co miałeś wcześniej. Co Ci w tych początkowych zestawach brakowało.
    No chyba, że zaczynasz z "górnego C". Wybór zestawu z w/w zależy już od bardzo ścisłych preferencji, uwzględniających to co,
    gdzie i kiedy się fotografuje. Inny zestaw sprawdzi się lepiej w podchodzie, inny w czatowni, inny w warunkach ciemnego lasu (lub
    wczesnego wschodu/zachodu), a inny w "Afryce", no i zależy od wielkości obiektu (drobnica czy coś większego).
    Zazwyczaj ktoś kto kupuje taki sprzęt, ma już większy lub mniejszy "bagaż doświadczeń, wiedzy i oczekiwań". Generalnie jest to
    sprzęt takiej klasy, że ograniczać go będzie najczęściej operator .

  8. #8

    Domyślnie

    Żeby wyrobić sobie własne zdanie musiał byś posiadać każdy z wymienionych obiektywów.
    Kilka tygodni w terenie powinno dać Ci odpowiedz co jest najlepsze dla Ciebie.

    Do D500 najlepiej pasuje 400 f2.8 Przyda się jaśniejszy obiektyw ze względu na słabsze wysokie iso w stosunku do puszek FX.
    Powstaje bardzo fajna kombinacja 400mm x 1,5 = 600mm Ogniskowa wystarczająca w zupełności do wszelkiego rodzaju kryjówek.
    Na FX też nie będzie problemów. Zawsze możesz dopalić TC 1,4/ 2.0 Gdy będziesz potrzebował zasięgu na mniejsze ptaki.

    Przeglądałeś ten wątek ? http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1440559/0
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  9. #9

    Domyślnie

    A to jakoś pomorze w sformułowaniu opinii o tytułowym zestawie?

    Ale odpowiadając na Wasze pytania, Najkrócej określiłby to tak. Takiego, że nie chce mi się go już używać.
    Puszka to Nikon D5200. Zdjęcia ładne, ale do zdjęć dynamicznych ptaków kompletnie się nie nadaje.
    Raz, że straszny klekot, tzn zdjęcia seryjne robi bardzo wolno, to na dodatek bufor zapycha się po 4, 5 strzałach.
    Jak się domyślacie przepadło mi wiele dynamicznych kadrów i jak wszem wiadomo najładniejsze zdjęcia, to te nie zrobione.
    Teraz już chyba rozumiecie moje marzenie o sprzęcie, który nie będzie mnie ograniczał.
    Co do obiektywów. Wcześniej miałem Tamrona 150-600 ale był zbyt ciemny i za wolno ostrzył w gorszych warunkach.
    Przy dobrym świetle zestaw dawał nawet fajne fotki, ale zdjęcia o świcie i zmierzchu oraz przy gorszej pogodzie, były poza moim zasięgiem.
    W tej chwili mam Sigmę S 120-300 f/2,8 z TC-14. Dużo, jaśniej szczególnie bez TC, ale często jest za krótko i trochę nie takie kolorki jak lubię.
    Poza tym potrafi gubić autofokus przy ciągłym śledzeniu szybko zbliżającego się obiektu.
    Szkło w porządku choć nie na bliskie odległości, szczególnie z ogniskową 120 przy pełnej dziurze.
    Jak to zoom, obiektyw bardzo poręczny i oczywiście nie mam tu na myśli jego wagi.
    Chodzi mi o to, że jest bardziej elastyczny od stałki, oczywiście kosztem ostrości.
    Ale jak to mówią coś za coś. Zostawił bym sobie tę Sigmę i spróbował z D500.
    Może z dobrą puszką, będzie idealnym dopełnieniem Nikkora 400 2.8 FL z TC-14E III.
    Jakby były potrzebne jeszcze jakieś informację o sprzęcie, który posiadam - służę uprzejmie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Reglas Zobacz posta
    Żeby wyrobić sobie własne zdanie musiał byś posiadać każdy z wymienionych obiektywów.
    Kilka tygodni w terenie powinno dać Ci odpowiedz co jest najlepsze dla Ciebie.

    Do D500 najlepiej pasuje 400 f2.8 Przyda się jaśniejszy obiektyw ze względu na słabsze wysokie iso w stosunku do puszek FX.
    Powstaje bardzo fajna kombinacja 400mm x 1,5 = 600mm Ogniskowa wystarczająca w zupełności do wszelkiego rodzaju kryjówek.
    Na FX też nie będzie problemów. Zawsze możesz dopalić TC 1,4/ 2.0 Gdy będziesz potrzebował zasięgu na mniejsze ptaki.

    Przeglądałeś ten wątek ? http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1440559/0
    Dzięki @Reglas.
    To, co napisałeś, utwierdza mnie w moim wyborze. Okazuje się, że nie tylko ja tak myślę.
    Ale nie mam do dyspozycji kilku tygodni w terenie na wyrobienie sobie zdania.
    Jeżeli odpowiedź po tym czasie będzie w rodzaju: "to jednak nie to", to będzie właśnie to rozczarowanie, którego staram się uniknąć.
    Poza tym, sprzedaż i kupno innego sprzętu wiąże się na ogół ze stratami.
    Dlatego chciałbym wybrać raz a dobrze.

    Wątku nie przeglądałem, ale się z nim zapoznam.
    Ostatnio edytowane przez krulewik ; 19-08-2017 o 19:14

  10. #10

    Domyślnie

    @Reglas zapoznałem się z podanym przez Ciebie wątkiem.
    Mimo, że krótki, to bardzo pomocny. Wiele ciekawych informacji.
    Mnie jego lektura utwierdziła w przekonaniu, że jeżeli D500 to z N 400/2,8E FL.
    Z obiektywem N 500/4E FL na DX będzie jednak zbyt ciasno.
    DO 500-tki trzeba byłoby D5, a to już trochę inne pieniądze. Musiałbym jeszcze dozbierać.
    Ale jeżeli warto, to może się wstrzymać? Tyle już czasu zbierałem, to mogę jeszcze trochę.
    Ma ktoś D5 + N 500/4E FL i może coś powiedzieć na temat tego zestawu, z własnego doświadczenia?
    Np. informacja dlaczego został wybrany zestaw D5 z N 500/4E FL (czy N 600/4E FL), a nie D500 z 400-setką +TC-14E III, też będzie dla mnie cenna.
    Ostatnio edytowane przez krulewik ; 19-08-2017 o 20:12

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 500mm 600mm czy moze 400mm.???
    By rafgolem in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 15:13
  2. NIKON AF-S Nikkor 70-300mm czy TOKINA AT-X 840AF SD 80-400mm
    By bigbadwolf in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 21:37
  3. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 17:05
  4. Ptaki - jaki zestaw ?
    By kuuubu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 11:45
  5. [sonda][zabawa:)] Twój zestaw marzeń?
    By Boguslaw in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 12:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •