Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86
  1. #1

    Domyślnie Lr zmiana barw/nasycenia w eksporcie zdjęć

    No właśnie. Mam problem jak w tytule. Obrabiam zdjęcia w Lr i Ps , wszystko jest pięknie. Gdy już gotowe NEF'y eksportuję z jednoczesną konwersją do JPEG stają się mniej nasycone i jakby jaśniejsze. Dodam, że dzieje się tak od niedawna a dokładnie od kalibracji monitora jakieś 2 tygodnie temu. Wcześniej albo tak nie było albo była taka masakra, że nie widziałem tego. Nie jest to jednak różnica subtelna ale całkiem spora. Do tego stopnia, że jak zobaczyłem foty obrobione przeze mnie i wysłane bezpośrednio na serwer, z którego ludzie wstawili je na fejsa to się lekko załamałem.
    Czy może mieć wpływ na to ustawienie w PS podglądu w profilu ICC do papieru fomei? Czy to może jakoś wpływać na Lr i różnice w wyglądzie gotowych JPEG'ów.
    Proszę pomóżcie bo muszę foty robić a nie chcę znowu takiej sytuacji.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #2

    Domyślnie

    Jak już wszedłeś w profile icc i zarządzanie barwą, to całe oprogramowanie którego używasz powinno to wspierać. Lr i Ps oczywiście obsługują, z przeglądarkami różnego rodzaju już tak dobrze nie jest.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie lepiej bazować wszędzie w Ps i Lr na sRGB jeśli się używa głównie do oglądania w przeglądarka i w necie, a dopiero jak trzeba przygotować materiał do druku to sugerować się profilami, które masz tylko ty i np drukarnia ?
    Przeglądarki tez bym nie ruszał, niech zostaną jak jest domyślnie bo to nie u ciebie przecież ma być super tylko u klienta, który raczej nic nigdzie nie ustawia z profilami, a jeśli już tak robi to będzie miał tylko lepiej i zbliży się do tego co ty masz w Ps/Lr.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ... bo to nie u ciebie przecież ma być super tylko u klienta, który raczej nic nigdzie nie ustawia z profilami, a jeśli już tak robi to będzie miał tylko lepiej i zbliży się do tego co ty masz w Ps/Lr.
    Dokładnie tak. Plan był taki, żeby robić w ICC tylko podczas przygotowania do druku. Pytanie jednak, czy jeżeli w Ps mam ustawiony taki profil, to może on automatycznie synchronizować się z Lr. Fotki były tylko w Lr wywoływane a tam nic nie mieszałem w profilach.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #5

    Domyślnie

    Przy prawidłowej konfiguracji wszystko powinno działać jak należy, a ograniczanie się do postu powyżej to moim skromnym zdaniem proszenie się o kłopoty

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie. Czy "to" sRGB to jet to o nazwie "internetowa standardowa RGB (sRGB)" ?? Ustawiłem profil icc dla fomei i nie wiem do jakiej próby wrócić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Przy prawidłowej konfiguracji wszystko powinno działać jak należy, a ograniczanie się do postu powyżej to moim skromnym zdaniem proszenie się o kłopoty
    No tak ,tylko że te fotki idą głównie na strony i Fb. Muszą wyglądać optymalnie na wielu kompach a nie tylko u nnie
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie nie mieszałem nigdy z profilami jeśli tego nie wymagała np drukarnia, zdjęcia mam raw sRGB i w Lr zapis zwyczajnie sRGB, w Ps nigdy nic nie zmieniam odnośnie jpg i jest to co standardowo przestrzeń robocza sRGB i zapis jpg Adobe RGB (1998 ), w efekcie zdjęcia z tym profilem są wyświetlane poprawnie u mnie na fb czy na kompie klienta i co najważniejsze ja na monitorze tylko sRGB widzę końcowy efekt poprawnie.
    Nie wiem czy to jest ok ale sprawdza się od lat, zdjęcia czy to z Lr czy z Ps są poprawnie wyświetlane wszędzie, jak naszło mnie żeby zdjęcia robić w AdobeRGB to miałem straszny kłopot bo monitora nie mam takiego i finalne jpg co przeglądarka czy inny komputer to wyglądały inaczej, najczęściej jakieś wyblakłe.

    Jednak poczekaj na rady innych bo to kwestia dość zawiła, sRGB jest uproszczeniem jak dla mnie całości i daje efekty poprawnego wyświetlania gdzie mogę obrabiać i widzieć efekt końcowy ale AdobeRGB trzeba zapewne inaczej ogarniać.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 19-08-2017 o 11:30

  8. #8

    Domyślnie

    Do netu ustaw sobie próbę na sRGB i przy eksporcie również jpgi w sRGB

  9. #9

    Domyślnie

    A z jakim profilem zapisywane są zdjęcia?
    Powinny być w sRGB a profil papieru podpięty tylko do próby (Ctrl-Y). Jeśli próba będzie się znacznie różniła, to możesz przekonwertować zdjęcie na aRGB, ale wtedy może ono wyglądać inaczej w zwykłych programach.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba się powoli gubię. Nie wiem gdzie się zmienia profil Lr. Znalazłem jednak ustawienia profilu w jakim Lr eksportuje do Ps - jest to ProPhoto RGB. Jak mam ustawioną taką próbę w Ps to wygląda identycznie jak w Lr ale po eksporcie już nie. Kolory są bardziej blade. Jaz w Ps ustawiam sRGB to zmiana jest potężna. Jest szaro buro...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    A z jakim profilem zapisywane są zdjęcia?
    Powinny być w sRGB a profil papieru podpięty tylko do próby (Ctrl-Y). Jeśli próba będzie się znacznie różniła, to możesz przekonwertować zdjęcie na aRGB, ale wtedy może ono wyglądać inaczej w zwykłych programach.
    Ale zapisywane gdzie? Na wejściu do Lr czy na wyjściu podczas eksportu już gotowych i konwersji do JPEG?
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zmiana barw? D750 vs 5Dmk3
    By Badol in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 11:16
  2. Zmiana przestrzeni barw w RAW
    By Kojot76 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 00:58
  3. Zmiana jakości zdjęć
    By Pianka in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 11:11
  4. Grupowa zmiana rozdzielczości zdjęć
    By Michaelg in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 14:39
  5. Laptok - panel LCD, ustawienie nasycenia barw
    By asche in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 15:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •