Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie D5 Precyzyjna korekcja autofokusa.

    Panowie czy mieliście jakieś kłopoty z dokładną korekcja autofokusa w D5 5 ? Pytam bo kupiłem do D5 obiektyw 200mm F2.0 i zauważyłem że mam przesuniętą ostrość około 15cm dalej jak być powinno. Każdy inny obiektyw totalna żyletka. Ustawienie ostrości w wizjerze jest na zielony ale na zdjęciach nie jest dobrze. Wpadłem na pomysł by skalibrować z pozycji menu " precyzyjna korekta AF " Niestety AF działa prawidłowo gdy ustawie ręcznie na -20. Ostrość wówczas jest w punkcie. Ale postępując w sposób automatyczny zgodnie z instrukcją wypisaną w punktach tu poniżej nie działa i to na każdym innym obiektywie. Nie tylko na 200mm. Jak myślicie czego to może być wina ?. Wyskakuje komunikat " Automatyczna korekcja autofokusa nie powiodła się przy obecnych ustawieniach " Na statywie i kicha.


    Robiłem tak:

    1. Proszę wejść do LV (podgląd na żywo)
    2. Proszę ustawić AF-S autofocus pojedynczy
    3. Proszę nacisnąć środek wybieraka wielofunkcyjnego, aby punkt ostrości ustawił się na środku. Na wyświetlaczu musi Pan mieć kwadracik z kropką (wtedy jest na środku).
    4. Aparat proszę ustawić na czymś stabilnym, najlepiej na statywie.
    5. Proszę skierować punkt ostrości na coś kontrastowego.
    6. Proszę normalnie ustawić ostrość naciskając spust migawki do połowy. Kiedy kwadracik potwierdzi ustawienie ostrości na zielono można puścić spust migawki.
    7. Wciska Pan jednocześnie przycisk do nagrywania filmów i przycisk w dźwigni autofocusa (na spodzie, kolo obiektywu, przełącznik AF/M) i trzyma, aż pokaże się komunikat potwierdzający.

    Jeżeli powyższe kroki zostaną przeprowadzone prawidłowo, to korekta będzie możliwa do wykonania.

    NIESTETY NIE JEST I TU JESTEM W KROPCE.
    Miłośnik Nikona

  2. #2

    Domyślnie

    Zapewne -20 nie jest wg. automatu wystarczającą korekcją, a więcej nie może ustawić.
    Jak uważasz, że -20 jest OK, to tak zostaw. Jeśli nie, to ślij obiektyw do serwisu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Po zabawie tym kilak razy stwierdziłem, że ta precyzja korekta ma problem z długimi szkłami
    W każdym krótkim ustawia mi bez problemu - z długimi już nie.... Teraz sprawdziłem na zastępczym 70-200 od nikona - nie ustawia, z 35/1.8 już bez problemu

  4. #4

    Domyślnie

    Spotkałem się z opiniami, że ten nowo dodany automat jest zawodny i bezużyteczny, ponieważ nie daje powtarzalnych wyników, więc kalibrowałbym jak w każdym innym body do tej pory. Bodaj Steve Perry nagrał materiał o tym.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Spotkałem się z opiniami, że ten nowo dodany automat jest zawodny i bezużyteczny, ponieważ nie daje powtarzalnych wyników, więc kalibrowałbym jak w każdym innym body do tej pory. Bodaj Steve Perry nagrał materiał o tym.
    Ja do takiego wniosku doszedłem w D500... Jednak najpewniej mi to działa po wprowadzeniu poprawki, a wcześniejszym sprawdzeniu na tablicy testowej...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bubol Zobacz posta
    Robiłem tak:

    1. Proszę wejść do LV (podgląd na żywo).
    Gdzie tak piszą aby korektę na lv robić? wg nps nic się wtedy nie ustawia, bo nie korzysta z czujników.
    Chyba że to jakiś automat w d5.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 19-08-2017 o 22:56

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Gdzie tak piszą aby korektę na lv robić? wg nps nic się wtedy nie ustawia, bo nie korzysta z czujników.
    Chyba że to jakiś automat w d5.
    Tak, to automatyczna korekta. Ma to D5 i D500

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tak, to automatyczna korekta. Ma to D5 i D500
    A niech mnie, takie cuś wprowadzili? D5 dopiero do mnie jedzie więc nie wiedziałem

  9. #9

    Domyślnie

    http://nps.nikonimaging.com/technica...f_fine-tuning/

    Użyłem bardzo kontrastowego tematu - biała linia na niebieskim tle. Wychodzi na to, że dłuższe szkła mają większe wymagania.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Mają. I stąd moje wątpliwości jak to bezlustra typu Sony A9 wyprą zawodowe jednocyfrowce, bo sony ma 20 fps. Ale jaka jest skuteczność AF z długimi tele w bezlustrach - o tym jest cicho.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Precyzyjna korekta AF z obiektywami AF-D
    By Zom53 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2017, 14:05
  2. Precyzyjna korekcja AF Problem z dwoma obiektywami
    By barytek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 22:04
  3. Tokarka precyzyjna
    By TOP67 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 17:56
  4. D7000 -precyzyjna korekcja AF w body
    By Bart007 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 21:19
  5. Exif a precyzyjna korekta obiektywu
    By Zetec in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 06:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •