Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mają. I stąd moje wątpliwości jak to bezlustra typu Sony A9 wyprą zawodowe jednocyfrowce, bo sony ma 20 fps. Ale jaka jest skuteczność AF z długimi tele w bezlustrach - o tym jest cicho.
    Absolutnie nie ma żadnych szans wyprzeć. Znam wielu co to G..... kupiło i o dziwo sprzedaje bo szumy są masakryczne. To zabawka i za droga zabawka.
    Miłośnik Nikona

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Wielu co kupiło A9? No, no. Szumy w Sony? Nie takie duże. Nikony też mają matryce Sony.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wielu co kupiło A9? No, no. Szumy w Sony? Nie takie duże. Nikony też mają matryce Sony.
    No wybacz Jacek_Z . To nic nie szkodzi jeśli Nikon ma matryce Sony. Ale ma lepszą elektronike jaka nie powoduje siana na zdjęciu ! Zobacz testy jakich w sieci zagranicznej są setki. Nigdy SONY !!!!!! A podniecać się że robi 20kl/s więcej o 6 jak D5 nie ma sensu. Chcesz kręcić filmy czy robić porządne zdjęcia. No chyba że Cie jara dźwięk klepania migawki. Zastanów się.

    Testy smutnego sony 9 względem D5 i 1D X Mark II TUTAJ
    Miłośnik Nikona

  4. #14

    Domyślnie

    Z tego co czytałem wychodzi, że te 20 klatek w A9 to skompresowane rawy lub jpgi. Jeśli chodzi o zwykłe rawy to robi tylko 12 klatek. To tylko taki szczegół, aczkolwiek może robić różnicę. Jeśli źle przeczytałem to kajam się

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bubol Zobacz posta
    No wybacz Jacek_Z . To nic nie szkodzi jeśli Nikon ma matryce Sony. Ale ma lepszą elektronike jaka nie powoduje siana na zdjęciu ! Zobacz testy jakich w sieci zagranicznej są setki. Nigdy SONY !!!!!! A podniecać się że robi 20kl/s więcej o 6 jak D5 nie ma sensu.Testy smutnego sony 9 względem D5 i 1D X Mark II TUTAJ
    1. To nie ja pisałem, że Sony zawalczy z jednocyfowymi falgowcami. Mój pogląd jest inny. Kiedyś, kolejne modele - mogą powalczyć. I nie podniecam się 20 fps - czytaj uważnie, napisałem, że nie wierzę w skuteczny AF z długimi jasnymi tele, więc jakie znaczenie ma fps jeśli zdjęcia są spudłowane? To inni się jarają 20 fps, ja zwracam uwagę na wszystkie istotne parametry, nie na jeden.
    2. Nie nalezy tego aparatu zestawiać z flagowcami. Tylko z innymi body mającymi po 24 Mpx. No i wtedy się okazuje, że ma szumy niższe niż Nikony (np. D750).
    3. Do ISO 25.600 szumy są porównywalne nawet z tymi flagowcami N i C.
    4. Zestawianie z D5 jest niesprawiedliwe, bo powszechnie wiadomo, że w D5 postarali się o dobre wysokie ISO, ale niskie ISO ma słabsze. W Soniaczu DR jest lepsze niż w D5, na niskich ISO o niebo lepsze..
    Więc nie naskakuj tak na sony, bo wybrałeś jeden parametr, gdzie jest przewaga D5 i to w zakresie mało używanym (51.200 i wyżej).

  6. #16

    Domyślnie

    Mam D5 od prawie roku i nie widzę żadnych szumów przy ISO 100 lub 200 porównując nawet z D800E. Tak samo na korzyść D5 bo jakoś lepiej oddaje barwy. W D5 robiłem zdjęcia na 1600 i 2000 i szum był bardzo niewielki. Zniwelować można bez kłopotu na szklankę. Moze to że jest nowszy procesor.
    Miłośnik Nikona

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. To nie ja pisałem, że Sony zawalczy z jednocyfowymi falgowcami. Mój pogląd jest inny. Kiedyś, kolejne modele - mogą powalczyć. I nie podniecam się 20 fps - czytaj uważnie, napisałem, że nie wierzę w skuteczny AF z długimi jasnymi tele, więc jakie znaczenie ma fps jeśli zdjęcia są spudłowane? To inni się jarają 20 fps, ja zwracam uwagę na wszystkie istotne parametry, nie na jeden.
    .
    Sprawdz w jakimi szklami jest to 20fps z 300 czy 500 jest tylko 10fps

  8. #18

    Domyślnie

    przede wszystkim, to nie ma 300 czy 500mm do tego aparatu, jak sie podepnie dluga lufe np od Canona przez przejsciowke, to wtedy spada do 10 kl/s i odpada sporo innych funkcji

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bubol Zobacz posta
    Mam D5 od prawie roku i nie widzę żadnych szumów przy ISO 100 lub 200 porównując nawet z D800E. .
    Pisząc o optymalizacji do wysokich ISO nie mówiłem, ż ena nisjkich są szumy. Ale coś jest kosztem czegoś. D5 ma względnie słabe DR na niskich ISO (od D8xx wiele słabsze). A na wysokich dobre.

    Cytat Zamieszczone przez Andrus Zobacz posta
    Sprawdz w jakimi szklami jest to 20fps z 300 czy 500 jest tylko 10fps
    czyli potwierdzasz to co podejrzewałem. Że to nie jest aparat wszechstronny i flagowców nie wyprze. Tym bardziej, że gama optyki Sony w długich tele jest uboga. Owszem, można podpinac wszystko z przejściówkami, ale wtedy chyba z AF jest jeszcze słabiej.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bubol Zobacz posta
    [...]AF działa prawidłowo gdy ustawie ręcznie na -20. Ostrość wówczas jest w punkcie.[...]
    Bubol, postanowiłeś słać obiektyw do serwisu?
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Precyzyjna korekta AF z obiektywami AF-D
    By Zom53 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2017, 14:05
  2. Precyzyjna korekcja AF Problem z dwoma obiektywami
    By barytek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 22:04
  3. Tokarka precyzyjna
    By TOP67 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 17:56
  4. D7000 -precyzyjna korekcja AF w body
    By Bart007 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 21:19
  5. Exif a precyzyjna korekta obiektywu
    By Zetec in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 06:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •