Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Ja jak cykam ptaszyny (całkowicie amatorsko ciemnym Nikkorem 55-300) to w zależności od ilości światła na dworze daję iso 400-1600 i czas bardzo krótki np 1/1000 1/2000 żeby fajnie zamrozić ptaszysko w locie. Przy Twoim szkle zaczynasz od przysłony ustawiasz najniższą, potem iso i czas bardzo krótki (żeby zamrozić ruch). Pamiętaj też, że im krótszy czas tym ciemniejsze zdjęcie, dlatego jak najniższa przysłona jest ważna. No i im wyższe iso tym większe szumy.
    Musisz sobie wypracować technikę. Próbuj strzelać i pokazuj co wychodzi. Tu jest całkiem sporo ludzi, od których można się dużo nauczyć.
    Nikon D3100 D5600 + N18-55 + N55-300 + S10-20

  2. #12

    Domyślnie

    Postaram się wszystkie podpowiedzi wykorzystać, we wrześniu jadę nad morze, więc można potrenować różne ustawienia na mewach. Ogólnie to jest tak że starałem się coś ustawiać na A lub S ale z ptakami tak jest, że są ulotne, więc jak nie wychodziły ustawione parametry to była ucieczka w automat, żeby coś wyszło. Nie miałem możliwości "treningu" w terenie żeby przetestować ustawienia, więc stąd wychodziły te nieudane próby, samo czytanie na sucho instrukcji to za mało. Więc stąd moje na tym forum pojawienie się z tym tematem (i też te zamrożenia w ruchu mnie interesowały, bo jeszcze różnie z tym bywa), żeby mieć jakiś punkt wyjścia. Nie zawiodłem się, podpowiedzi postaram się jak najlepiej wykorzystać, a jak będzie progres w nauce to na pewno się tym pochwalę. Za wszystkie podpowiedzi wszystkim dziękuję i pewnie jeszcze będę nie raz się podpytywał dużo bardziej uczonych ode mnie.

  3. #13

    Domyślnie

    Przede wszystkim to trzeba zacząć od przeczytania instrukcji obsługi aparatu.
    Tam jest bardzo prosto opisane co i jak się ustawia w jakich sytuacjach.
    Tryb A, S i P to też tryby automatyczne, a dokładniej to półautomatyczne, bo masz wpływ na pewne parametry. A przede wszystkim masz wpływ na tryb pomiaru światła. Przy pomiarze matrycowym aparat ma gdzieś malutkie białe punkty, bo jest dla niego ważny cały kadr. Ustaw pomiar punktowy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Problem, szum na zdjęciach
    By drzalek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 15:23
  2. problem z d300, pasek na zdjeciach
    By tomaloo in forum Serwis
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 15:56
  3. D-60 problem z przeswietlaniem zdjec.
    By wolff6 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 21:15
  4. Problem z wyborem elementów
    By Radek Radziszewski in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2007, 11:04
  5. Problem z brakiem dynamiki na zdjęciach
    By Dominika in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2004, 10:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •