Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    http://ifotos.pl/z/qhrsrqn

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Po czymś takim to już boję się dotykać tych obiektywów.

  2. #12

    Domyślnie

    To jest coś rozmazane wg mnie, zrób tak jak piszą poprzednicy, chusteczką powłok raczej nie zdrapiesz, mnie się nigdy nie udało

  3. #13

    Domyślnie

    Mnie to źle wygląda, ale napewno warto spróbować to przytrzeć jak radzą koledzy.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #14

    Domyślnie

    Rozcieńczyłam płyn z wodą i błyszczy cała powierzchnia, plama zniknęła! Dzięki wielkie.. już nigdy nie użyję do czyszczenia takich wynalazków jak pióra, powiem szczerze,że ze strachu o obiektyw aż mi było słabo! wstyd... Dzięki jeszcze raz..

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Na przyszłość - niezawodne do body, obiektywów, smarfonów i innych tego typu gadżetów są chsuteczki do okularów z Rossmana. 5 zeta za paczke i tyle radości. Tak na marginesie do okularów to średnio dobre, zostawiają smugi, trzeba użyć czasem dwie. Ale do lcd i szkła idealne.
    w rossmanie są chusteczki zeiss 10 szt za 5zł o tych piszesz ?

  6. #16

    Domyślnie

    Witam!
    Żeby na pewno nic nie porysować to chyba lepiej czyścić na mokro po porządnym przedmuchaniu gruchą, potem prysnąć płynem do czyszczenia okularów (ja mam z Vision Express ) i wytrzeć szmatką do sucha. A poza tym - tam gdzie można, to najlepiej nakręcić uv-kę dla ochrony.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez INEZKA12 Zobacz posta
    Rozcieńczyłam płyn z wodą i błyszczy cała powierzchnia, plama zniknęła! Dzięki wielkie.. już nigdy nie użyję do czyszczenia takich wynalazków jak pióra, powiem szczerze,że ze strachu o obiektyw aż mi było słabo! wstyd... Dzięki jeszcze raz..
    Spokojnie. Po prostu pewnie miałaś obiektyw bardziej brudny niż sądziłaś. Rozmazałaś brudy i tyle. Weź to na logikę. Soczewka to przecież po prostu szkło, z powłokami, które mają zapobiegać odbiciom i przy okazji być łatwe w czyszczeniu. Czy coś takiego może się łatwo ścierać?
    Niepotrzebnie tak się zestresowałaś, za to bardzo dobrze, że spytałaś na forum .

    Jeszcze nie raz będziesz czyścić obiektywy tylko tym razem zrobisz to bardziej świadomie i nie będziesz się tym tak przejmować .

  8. #18

    Domyślnie

    Powłokę zetrzeć permanentnie wcale nie jest tak trudno. Wystarczą chusteczki do wycierania pupy. Takimi właśnie chusteczkami córka pozbawiła mnie powłoki antyodblaskowej z telewizora plazmowego. Krótko mówiąc, dbajmy o nasze powłoki antyodblaskowe
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale powłoka na soczewkach to nie to samo co napylenie na plaźmie czy na sowieckich pleśniakach, które można zmyć nawet wd40

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawcio1201 Zobacz posta
    w rossmanie są chusteczki zeiss 10 szt za 5zł o tych piszesz ?
    Zielone pudełko, nazwa to jakieś "Best viev", 52 sztuki, coś koło 5 zł, produkcja chyba Niemcy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. nikon d40 + obiektyw soligor + obiektyw minolta = czy to możliwe?
    By kabi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 22:55
  3. Obiektyw A vs Obiektyw B - potrzebna pomoc
    By eryk219 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 22:35
  4. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  5. Roznica pomiedzy pierscieniami + obiektyw vs. obiektyw makro
    By docxxx in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 22:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •