Close

Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 152
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jednupunktowy af wolny?
    W kontekście obsługi a6000 uważam, że tak. Żeby wybrać punkt ostrzenia musisz "jechać" kursorem aż kwadracik w wizjerze przemieści się we wskazane miejsce ostrości. To trwa wieki, więc proszę nie mów że jest szybki. Szybki jest w Nikonie, gdzie co prawda nie masz jednego elastycznego punktu, ale kilka, które sobie wybierasz w ciągu sekundy, półtorej. Powodzenia, jeśli chcesz w soniaku wyostrzyć lewy dolny róg kadru. Zanim zjedziesz tym kursorkiem, to miną wieki.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarooo Zobacz posta
    W kontekście obsługi a6000 uważam, że tak. Żeby wybrać punkt ostrzenia musisz "jechać" kursorem aż kwadracik w wizjerze przemieści się we wskazane miejsce ostrości. To trwa wieki, więc proszę nie mów że jest szybki. Szybki jest w Nikonie, gdzie co prawda nie masz jednego elastycznego punktu, ale kilka, które sobie wybierasz w ciągu sekundy, półtorej. Powodzenia, jeśli chcesz w soniaku wyostrzyć lewy dolny róg kadru. Zanim zjedziesz tym kursorkiem, to miną wieki.
    Jak się przesiądziesz na Nikona z większą ilością punktów niż 11, to Twoja teoria niestety padnie... Ale nadal nie widzę uzasadnienia dla korzystania z automatu... Już wolałbym ostrzyć centralnym i przekadrować lub kadrować przy obróbce, przynajmniej wiem gdzie jest ostrość, a nie zastanawiam się co się spodobało czujnikom w aparacie...
    Kup smartfona... Kolega jeden w wątku o D850 mówił, że Samsung S8 jest szybki i zawsze celny...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Kup smartfona... Kolega jeden w wątku o D850 mówił, że Samsung S8 jest szybki i zawsze celny...
    PIerwszy raz (chyba) popieram moderatora

    A co do wieku (pytacza rzecz jasna) to ja juz kilka lat temu odstawilem codzienne noszenie plecaka z D300s + N12-24 + N70-300VR + duperele.
    Juz nie to i zdrowie i zapal i checi.
    Wybor (nie pierwszy rzecz jasna) padl na Sony RX100 I, II, III jak narazie)
    Roznica w wadze +- +20x
    Roznica w jakosci +- -2x
    Oplacalo sie
    Szczegolnie plecom ...

  4. #44

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie: ustawienie DRO/Auto HDR - jak to sobie radzi w tym trybie domyślnym. Korci mnie, żeby to wyłączyć i ustawić na D-R Off.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jak się przesiądziesz na Nikona z większą ilością punktów niż 11, to Twoja teoria niestety padnie...
    Pewnie tak.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale nadal nie widzę uzasadnienia dla korzystania z automatu...
    Ależ ja nie korzystam z automatu! I nigdzie o tym nie pisałem. Całe życie w Nikonie używam AF punktowego. Ale w Nikonie ten AF punktowy polega na tym, że mam narysowane kilka kwadracików i strzałkami któryś sobie wybieram. Więc przełączenie się z lewego górnego rogu kadru do prawego dolnego trwa pół sekundy. Natomiast w Sony trzeba "przejechać" płynnie przez cały ekran, co trwa cztery sekundy.
    Natomiast automatyczny AF wielopunktowy testowałem tylko po to, żeby porównać jego działanie z działaniem w starym D90. I cały czas zmierzam do tego, że jeśli Nikon zamrugał mi w wizjerze punkcik, który wyostrzył, to on rzeczywiście ten punkcik wyostrzył, natomiast Sony cały czas kłamie, mrugając punkcikami, które później okazały się nieostre
    Czy już wyraziłem się jasno?


    A pisząc to zdanie:
    " Ja akurat 90% fotek robię w podróżach i chcę mieć możliwość wycelowania i strzelenia fotki w ciągu sekundy od ujrzenia ciekawej sceny. Dlatego wielopunktowy AF jest dla mnie istotny." - źle się wyraziłem, bo chodziło o to, że AF "wielopunktowy", to ten, gdzie mam gotowych 11 kwadracików, a nie biegam po ekranie jednym.

  5. #45

    Domyślnie

    No jak... Całe życie używasz w D90 jednopolowego af, ale w porównywaniu apatów sięgasz po wielopolowe auto, które jest chyba jedną z bardziej zawodnych metod? To, że w D90 działa to pewniej wynika wprost tylko z tego powodu, że tam jest 11 punktów ostrości i koniec. W Sony możesz mieć ostrość ustawianą w dowolnym miejscu kadru, a jeżeli w kadrze jest kilka elementów kontrastowych, to aparat nie wróżka, więc nie wie co chcesz mieć ostre... Ustaw sobie centralny w D90, centralny w A6000 i wtedy sobie porównanie rób. Do tego wypadałoby ustawić AF-S na obu, bo w AF-A też nie wiesz co aparat robi...
    A jezeli Tobie zależy przede wszystkim na automatach, trybach HDR i innym badziewiu, to żadna lustrzanka ani bezlustro. Szkoda kasy i kręgosłupa...
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 17-08-2017 o 10:41

  6. #46

    Domyślnie

    Dokładnie jak powyżej. A na samplach widać, że S daje więcej detalu od N na fot. prania (!)

  7. #47

    Domyślnie

    No dobra, trochę pstryknąłem, słońce bardzo ostre, focusowanie punktowe. 100% trafień, dramatu nie ma
    Przykłady jakieś poniżej, żadne tam artystyczne fotki, bo światło straszne, a i pora głupia.
    Na końcu jeden HDR-ek z trzech fotek co 0,2. Te półtony i cienie w ostrym słońcu wyglądają fajnie.
    Z soniakiem trzeba będzie jeszcze trochę poćwiczyć, ale myślę że go ogarnę...

    ( TO NIE JEST GIEŁDA )

    A tu już fotki:








    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 18-08-2017 o 20:06

  8. #48
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i widzisz, 30 lat doświadczenia, a tu w dwa dni masz od mydła do żylety
    Piwo stawiasz tu wszystkim

    Sprzedaj osobno.

  9. #49

    Domyślnie

    Przy czym ostateczne ceny będą (niestety) sporo niższe. Jak się nie śpieszy poobserwuj ceny końcowe aukcji, lub wystaw po prostu od złotówki. Chociaż teraz jest wysoka prowizja na sprzęt i w mojej ocenie warto lokalnie (wtedy natomiast rzeczywiście cena początkowa musi być w miarę wysoka, dla zapewnienia manewru przy negocjacji).

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    a tu w dwa dni masz od mydła do żylety
    Bije się w pierś. Ale na usprawiedliwienie dodam, że to mój pierwszy aparat bez lustra. Wiem, filozofia ta sama, ale wszystko tutaj jakieś inne.
    To tak, jakbym cały życie jeździł defenderem 4x4, i nagle dostał yariskę hybrydę

Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jest sens zmieniać system na Nikona ?
    By wiktor19 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 19:25
  2. Czy jest sens zmieniać 180/2.8 na 135/2 ?
    By verus in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 12:11
  3. Jakie obecnie jest najmniejsze body?
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 19:09
  4. 18-55 kit na 18-70 kit, czy jest sens zmieniac?
    By pxl in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 21:51
  5. Mam N18-55 VR czy jest sens zmieniać na 18-70 ??
    By monikowska in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •