Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nie do końca udane polowanie na Perseidy

    W tym roku zarwałem dwie noce by zapolować na perseidy. Widziałem ich mnóstwo, ale na zdjęciach uchwyciłem niewiele .
    Poniżej to co udało mi się sfotografować:

    1.

    Zdjęcie w przeciwną stronę, z dwoma bolidami (jeden ledwie widoczny na górze zdjęcia). Walczyłem by pokazać drogę mleczną i wiem że kolory są zupełnie różne. Muszę się nauczyć obrabiać zdjęcia nocnego nieba .

    2.

  2. #2

    Domyślnie

    Dałeś czadu z tą obróbką...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Dałeś czadu z tą obróbką...
    Prawda to. Dał
    Fuji

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o drugie zdjęcie, to ta żółć na dole z prawej to lampy wędkarzy, światła z lewej to jacyś nocni spacerowicze. Na środku widać łunę z osiedla domków. A zdjęcie ma jakieś 100 stopni w pionie, także kolorowo było .

    Pierwsze do 1/3 wysokości miało pomarańczową poświatę, ale jeden kolor łatwiej było skorygować.

  5. #5

    Domyślnie

    Robiłeś Time Lapsa? Na tym pierwszym zdjęciu ten ślad wygląda jak satelita o zmiennej jasności. Natomiast o tym drugim to mi wogóle ciężko coś powiedzieć, trzeba by koniecznie popracować nad obrabianiem
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #6

    Domyślnie

    @frogi, mam trochę klatek, ale nie pomyślałem o łączeniu ich w film, bo pewnie trwałby ze 2 sekundy .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    @frogi, mam trochę klatek, ale nie pomyślałem o łączeniu ich w film, bo pewnie trwałby ze 2 sekundy .
    Nie chodzi o to. Chodzi o ewentualną weryfikację zjawisk... nieparanormalnych... Jak masz kilka klatek po kolei to można w przypadkach wątpliwych stwierdzić czy był to meteor bo na sąsiednich klatkach go już nie będzie, czy też to jednak satelita bo na wcześniejszych i późniejszych klatkach jest przedłużenie smugi.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  8. #8

    Domyślnie

    Taką weryfikację przeprowadziłem. Ustawiłem aparat na statywie, podłączyłem wężyk i jazda przez prawie 2 godziny, z czasami naświetlania po 25 s . Teoretycznie można było 30 s, ale mam wrażenie, że wtedy gwiazdy już nie są idealnie punkowe.

    Samolotów przelatywało mnóstwo i kilka wyglądało bardzo ładnie, ale jednak to samoloty .
    Mam za to bolid na dwóch kolejnych zdjęciach, ale robiłem je wtedy przy świecącym księżycu i niebo jest bardzo jasne, ale może jednak zajrzę do tych zdjęć...

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Perseidy
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-08-2017, 22:45
  2. [ Krajobraz ] Perseidy
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 17:15
  3. [ Krajobraz ] Perseidy
    By FHR in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 13:32
  4. [ Przyroda ] Udane polowanie
    By tomek61 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 21:04
  5. [ Przyroda ] Polowanie....udane
    By marekon in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •