Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Aparat do kręcenia filmów

    Cześć!
    Przyszedł czas na zakup pierwszej lustrzanki. Głównie będzie ona służyła do kręcenia filmów, ale nie wykluczam robienia zdjęć Cena jaka mnie interesuje oscyluje w okolicach 2500-2800 zł z obiektywem. Poszukałem troszkę i z lustrzanek znalazłem takie dwie:

    -Canon 700D
    -Nikon D5300

    obydwie z kitowymi obiektywami. Nikon droższy o 400 zł i ma 60 klatek przy 1080p.
    Z nie lustrzanek znalazłem ciekawego kompakta jakim jest Panasonic Lumix DMC-FZ1000 za 2700 zł oraz bezlusterkowiec Panasonic Lumix DMC-G7 za 2900 zł. Obydwa posiadają funkcję nagrywania w 4K co jest spoko bajerem ale to nie lustra i mniejszy wybór optyki albo jej całkowity brak w przypadku kompakta. Tylko podobno w DMC-FZ1000 jest głośny zoom :/
    Sam teraz nie wiem co wybrać i czy wydać trochę więcej i mieć bardziej sensowny sprzęt czy nie ma takiej potrzeby. A może jest coś innego wartego uwagi w tym przedziale cenowym?
    Czekam na wasze propozycje co wybrać. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Każde bezlustro będzie lepszym pomysłem od lustrzanki, a już G7 w szczególności... Brak optyki do bezlustra? Przecież wszystko da się podłączyć... A jak musi być lustro, to każdy Canon jest lepszy od Nikona. Oczywiście jeżeli głównym celem są filmy.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem że G7 polecasz w tym przedziale z bezluster. A szukając kompromisu pomiędzy robieniem zdjęć a kręceniem filmów co byś wybrał?

  4. #4

    Domyślnie

    W tym przedziale bezlustro będzie zawsze lepsze od lustra. Ja mam Sony A6000 to takich zabaw, ale to raczej zabawa, nie jakiś cel posiadania. Dla mnie do filmów kupuje się kamerę, chyba żadnym Nikonem nie próbowałem niczego kręcić na poważnie Ale poczekaj na opinie bardziej praktykujących w tym zakresie.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Póki co to też planuję kupić do zabaw i jakieś nauki fachu a co będzie dalej to zobaczymy Czekam jeszcze na odpowiedzi innych

  6. #6

    Domyślnie

    Jak chcesz koniecznie iść w lustra, to do filmowania minimum Canon 750D/760D. 700D ma tragiczny AF, tak samo jak niemal każdy Nikon.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba zdecyduję się na tego Lumixa G7. Nie potrzebuję koniecznie luster a zależy mi na dobrej jakości video oraz przyzwoitych zdjęciach dla amatora. Dobrze zrobię wybierając G7? Czy ten kitowy obiektyw 14-42mm F3.5-5.6 da radę na początek?
    Ostatnio edytowane przez cisse ; 16-08-2017 o 13:36

  8. #8

    Domyślnie

    Dobrze zrobisz. G7 daje radę, 14-42 na początek też, chociaż jest od niego cała masa lepszych szkieł.
    Znając życie i tak skończy się na stałych Panaleikach, bo to jest ekstraklasa dla tego bagnetu.
    Poza tym G7 posiada funkcję zakrzywiania czasoprzestrzeni, w sensie robienia zdjęć z przeszłości, co na pewno Ci się spodoba.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dla mnie do filmów kupuje się kamerę, chyba żadnym Nikonem nie próbowałem niczego kręcić na poważnie Ale poczekaj na opinie bardziej praktykujących w tym zakresie.
    O ile w poprzednim wątku krytykuję A6000 i walczę z AF (już powoli ogarniam temat i zaczynam ten aparat lubić ), to w przypadku kręcenia filmów zauważyłem, że A6000 jest naprawdę godnym polecenia aparatem. Głębia ostrości jest świetna, bardzo naturalne półtony w ciemnym oświetleniu, po prostu bajka.
    Natomiast co do kamery, to akurat jestem innego zdania. Kupiłem kiedyś, co prawda niskobudżetowca, kamerę Sony HDR CX-450 i w porównaniu do A6000 to jest to po prostu badziew. Jedyna zaleta tej kamery to w miarę przyzwoity zoom. Cała reszta (światło, rozdzielczość, szumy, ostrość) nawet do pięt nie dorastają temu soniakowi A6000.
    Profesjonalistą nie jestem, blogerem też nie Ale kręcę sporo, głównie turystycznie. Przebrnąłem już przez wszelkie systemy video od Gopro po kamery HD i wszelkie wynalazki a aparatach cyfrowych i uważam, żę dobry kompakt/bezlusterkowiec to w tej chwili najlepsza opcja.

  10. #10

    Domyślnie

    Również spotkałem się z opinią że A6000 to dobry aparat. Niemniej jednak zostanę przy G7. Idąc o krok dalej potrzebna mi będzie torba na tego lumixa. Znacie coś dobrego polecenia, żeby trochę miejsca na chociażby portfel zostało i ewentualnie na dodatkowy obiektyw? Czy każda jedna torba się nada? Potrzebuję torby bo akurat mam wyjazd to się nada idealnie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakie body do amatorskiego krecenia filmów
    By Jacek B. in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 17:34
  2. Coś do kręcenia filmów.
    By elmo78 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 05:08
  3. Aparat do filmów
    By photoaction in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 01:07
  4. Oswietlenie do krecenia filmow instrukatazowych
    By awores in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 12:48
  5. coolpix do kręcenia filmów
    By chaos in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 11:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •