Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Używany Nikkor 70-200 vr - żywotność - na co zwrócić uwagę

    Cześć,

    Wybrałem się dziś do krakowskiego FotoPlus po zakup Sigmy 70-200 os, przymierzyłem i tu zaczęły się schody.. ostrość dopiero po mikro regulacji na ok. +20 (d610), niestety na stanie dostępna była tylko 1 sztuka.
    Wiem, że wybierając z pośród kilku sztuk pewnie trafił bym na coś lepszego, i że zawsze mogę wysłać obiektyw do Sigmy na regulację.

    Po tej przymiarce zacząłem się jednak zastanawiać nad zakupem, na naszym popularnym serwisie aukcyjnym, Nikkora 70-200 2.8 vr1 i tu moje pytania:
    1. jak jest z żywotnością takiego obiektywu (chciałbym żeby jeszcze kilka lat mi posłużył), czy warto pakować się w zakup używanego 70-200 vr1?
    2. czy te obiektywy mają jakieś wady, które objawiają się dopiero po dłuższym czasie używania?
    3. czy w N 70-200 2.8 vr1 pojawiają się problemy z BF/FF?

    P.S. Budżet jaki mam wystarczy albo na nową Sigmę albo używanego w/w Nikkora - tak więc nie rozważam zakupu niczego droższego (tudzież bez stabilizacji lub światła >2.8 )

    Dzięki wielkie za odpowiedź..
    ...

  2. #2

    Domyślnie

    W każdym obiektywie może być BF/FF, a zaletą Sigmy jest to, że za free skalibrujesz szkło pod swój aparat. Nie miałem Nikkora 70-200 VR I, ale bywały na niego narzekania. Czy jest lepszy od Sigmy, to musiałby powiedzieć ktoś, kto miał oba. Ja bym brał Sigmę lub Tamrona, ewentualnie używanego VR II...

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym brał sigme i wyslal do kalibracji w serwisie
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #4

    Domyślnie

    Też o tym myślałem, ale przyznam że bardziej by mnie to przekonało gdyby problem z celnością był w granicach regulacji + - 10 Może uda mi się sprawdzić jeszcze jakąś Sigmę i porównać celność, chwilowo trochę się jednak zraziłem stąd też zastanawianie się nad używanym Nikonem.
    ...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremlin.ns Zobacz posta
    Też o tym myślałem, ale przyznam że bardziej by mnie to przekonało gdyby problem z celnością był w granicach regulacji + - 10 Może uda mi się sprawdzić jeszcze jakąś Sigmę i porównać celność, chwilowo trochę się jednak zraziłem stąd też zastanawianie się nad używanym Nikonem.
    Z punktu widzenia regulacji w serwisie Sigmy to jest bez znaczenia...

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam używanego N70-200vr, kupiony na Al. w tamtym roku. Problemów z bf//ff żadnych na żadnej z puszek, które miałem/mam (d 300s,700,7200,7100,610,750) af chwilami trochę głośniejszy niż powinien być (szkło trochę pracowało jednak), ale działa dobrze cały czas. Używam go na turniejach tańca i od czasu do czasu do portretu w domu. Generalnie jestem b. zadowolony.
    Co do kupienia nowego niecelnego szkła i jego kalibracji w serwisie, to już się z tego wyleczyłem. Kupiłem 2 lata temu Tokinę 11-20/2.8, niecelną (też dziwnym trafem też była tylko 1 sztuka w tym samym sklepie, o którym mowa) i z założeniem, że ją skalibruję, bo serwis jest w Krk. Niestety kalibracja niewiele dała i sprzedałem to szkło. Jak chcesz kupić nówkę, to może poszukaj tam, gdzie mają więcej szt. do wyboru ew. dowiedz się w sklepie, który testuje sprzedawane szkła (na pewno wiesz, który).
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremlin.ns Zobacz posta
    Cześć,

    Wybrałem się dziś do krakowskiego FotoPlus po zakup Sigmy 70-200 os, przymierzyłem i tu zaczęły się schody.. ostrość dopiero po mikro regulacji na ok. +20 (d610), niestety na stanie dostępna była tylko 1 sztuka.
    Wiem, że wybierając z pośród kilku sztuk pewnie trafił bym na coś lepszego, i że zawsze mogę wysłać obiektyw do Sigmy na regulację.

    Po tej przymiarce zacząłem się jednak zastanawiać nad zakupem, na naszym popularnym serwisie aukcyjnym, Nikkora 70-200 2.8 vr1 i tu moje pytania:
    1. jak jest z żywotnością takiego obiektywu (chciałbym żeby jeszcze kilka lat mi posłużył), czy warto pakować się w zakup używanego 70-200 vr1?
    2. czy te obiektywy mają jakieś wady, które objawiają się dopiero po dłuższym czasie używania?
    3. czy w N 70-200 2.8 vr1 pojawiają się problemy z BF/FF?

    P.S. Budżet jaki mam wystarczy albo na nową Sigmę albo używanego w/w Nikkora - tak więc nie rozważam zakupu niczego droższego (tudzież bez stabilizacji lub światła >2.8 )
    Dzięki wielkie za odpowiedź..
    Odpowiedzi:
    1. jak się nie rozleci to używasz aż się rozleci.
    2. nikkory szkrzypią i zacierają pierścienie ostrości lub blokują się na danej ogniskowej (ja tak miałem
    3. pojawiają się, nie ma na świecie szkła które nie łapie BF/FF, na 50 zdjęć z 5 zaliczą BF/FF


    Osobiście zbierałbym na 70-200 VR2 używkę

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Odpowiedzi:
    1. jak się nie rozleci to używasz aż się rozleci.
    2. nikkory szkrzypią i zacierają pierścienie ostrości lub blokują się na danej ogniskowej (ja tak miałem
    3. pojawiają się, nie ma na świecie szkła które nie łapie BF/FF, na 50 zdjęć z 5 zaliczą BF/FF


    Osobiście zbierałbym na 70-200 VR2 używkę
    Dzięki, właśnie o takie informacje mi chodzi
    Co do VR2.. to już spory wydatek jak za używany obiektyw, tym bardziej że czeka mnie jeszcze zakup czegoś w przedziale 16-35 więc wolał bym pieniądze dołożyć raczej do tego zakresu.
    ...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremlin.ns Zobacz posta
    Dzięki, właśnie o takie informacje mi chodzi
    Co do VR2.. to już spory wydatek jak za używany obiektyw, tym bardziej że czeka mnie jeszcze zakup czegoś w przedziale 16-35 więc wolał bym pieniądze dołożyć raczej do tego zakresu.
    Przy odrobinie szczęścia spokojnie znajdziesz VR II za 5500-6000, więc "niewiele" drożej od Sigmy Ja się nauczyłem, że oszczędzanie często się... mści

  10. #10

    Domyślnie

    Ja miałem VRI, OS i jeszcze starszą Sigmę HSM. VRI kupiłem używany i po jakimś czasie wymagał serwisowania (pogięte helikoidy czy jakoś tak - spory wydatek na który nie każdy jest gotowy, szczególnie gdy chciał przyoszczędzić ). Do tego nie podobało mi się to jak pracuje pierścień ostrzenia, nie było to tak aksamitne jak np w przypadku Sigmy HSM gdzie pierścień fajnie "pływał", oczywiście z należytym oporem. Za to Nikkor był najszybszy i z tego co pamiętam najostrzejszy z całej trójki (w okolicach 200mm). Sigma OS trochę mnie zawiodła, ale też kupowałem używkę. Nie miałem czasu poprzebierać, bo potrzebna mi była na wyjazd, ale na 200mm i pełnej dziurze była bardzo przeciętna, dopiero po przymknięciu do f/4 robiło się fajnie. Do około 150mm wszystkie były więcej niż OK. Ja postarałbym się poszukać ostrej w całym zakresie ogniskowych OSki (o ile takie są ). Do VRI nie mam zaufania ponieważ jest to dość wiekowy już obiektyw i często gościł on w torbach zawodowców a Ci jak wiadomo, że taki sprzęt używają (mój rzekomo był używany amatorsko, ale później prywatne śledztwo, o ile dobrze pamiętam, doprowadziło mnie do fotografa rajdów samochodowych ). Gdyby się trafiło coś pewnego od amatora (odpowiednik malucha od emeryta, którym jeździł tylko do kościoła w niedzielę) to wtedy bym zaryzykował.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 15-08-2017 o 10:48

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kupno 70-200 2.8 nikkor vr1 na co zwrócić uwagę?
    By Rocca in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 20:17
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 13:20
  3. D7000 - na co zwrócić szczególną uwagę?
    By rafal1980 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 09:18
  4. Zakup D300s - na co zwrocic uwage
    By Zak in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 12:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •