Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Absolutnie serio.
    Ale zdajesz sobie sprawę że za autorytet bierzesz początkującego chłopaka z zerową wiedzą działania aparatu i obiektywów, który winą za swoją niewiedzę obarcza innych?
    To tak jakbyś pisał że kluczyk od Twojego samochodu nie pasuje do innego i beształ producenta klucza.


    Odpowiem wam zatem obu. A przynajmniej Tobie, bo Michu dostaje odpowiedź ale ją ignoruje jakby wlazł na forum po to aby trolować.
    Jest coś takiego jak kalibracja af body i obiektywu. Każde body różni się nastawami af, jedno ma mniejszą odchyłkę od wzorca inne większą.
    Jeśli obiektyw dostosujesz do jednego body to nie oczekuj że będzie on poprawnie działał na drugim ze względu na owe odchyłki.
    Sam mam d4s na szkle 24-70 nikkora +4 a na d810 0, na nikorze 85 1,4 +18 na d4s a na d810 +10. Mało tego jak podepnę lampę to wspomaganie robi bf i muszę brać na to poprawkę.
    Tak to funkcjonuje i już.

    Drugą sprawą jest to że 1,4 "trafił pod strzechy" i ludzie zaczynają mieć problemy bo nie mają wiedzy, nie zauważali wcześniej na obiektywach klasy 2,8/3,5/5,6 problemów jak i tego że jasne potrafią być kapryśne obojętnie jakiej firmy znaczek mają.
    Dla przykładu, tak pracuje nikkor 85 1,4g na d4s, na 3 strzały 2 nietrafione:


    a tak pracuje nikkor 35 1,4g na d4s, na 5 strzałów 2 nietrafione:

  2. #12

    Domyślnie

    Bzdur Panie madebyzosiek nie piszę aparaty były kalibrowane w serwisie nikona dziwnym trafem obiektyw nikorra 24-70 ostrzy 50 ostrzy 85 ostrzy a 35 sigmy nie chce i Pan mówi że mam kalibrować aparat hm.......

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Ale zdajesz sobie sprawę że za autorytet bierzesz początkującego chłopaka z zerową wiedzą działania aparatu i obiektywów, który winą za swoją niewiedzę obarcza innych?
    To tak jakbyś pisał że kluczyk od Twojego samochodu nie pasuje do innego i beształ producenta klucza.


    Odpowiem wam zatem obu. A przynajmniej Tobie, bo Michu dostaje odpowiedź ale ją ignoruje jakby wlazł na forum po to aby trolować.
    Jest coś takiego jak kalibracja af body i obiektywu. Każde body różni się nastawami af, jedno ma mniejszą odchyłkę od wzorca inne większą.
    Jeśli obiektyw dostosujesz do jednego body to nie oczekuj że będzie on poprawnie działał na drugim ze względu na owe odchyłki.
    Sam mam d4s na szkle 24-70 nikkora +4 a na d810 0, na nikorze 85 1,4 +18 na d4s a na d810 +10. Mało tego jak podepnę lampę to wspomaganie robi bf i muszę brać na to poprawkę.
    Tak to funkcjonuje i już.

    Drugą sprawą jest to że 1,4 "trafił pod strzechy" i ludzie zaczynają mieć problemy bo nie mają wiedzy, nie zauważali wcześniej na obiektywach klasy 2,8/3,5/5,6 problemów jak i tego że jasne potrafią być kapryśne obojętnie jakiej firmy znaczek mają.
    Dla przykładu, tak pracuje nikkor 85 1,4g na d4s, na 3 strzały 2 nietrafione:


    a tak pracuje nikkor 35 1,4g na d4s, na 5 strzałów 2 nietrafione:
    Panie Dariuszu każdą wskazówkę biorę pod uwagę nie chodzi o to że obiektyw ostrzy żle na innym body, również na tym co przyszedł z kalibracji razem z sigmą, podejrzewam że po podpięciu pod inne body obiektyw się rozkalibrował a dokładnie podpinałem pod Speed Booster do aparatu panasonic......

  3. #13

    Domyślnie

    @Dariusz Breś czy miałeś może okazję testować stałki Tamrona z linii SP? np. 35, 45, 85?
    One mają "tylko" f1.8, ale to nie są amatorskie sprzęty.
    Bardzo jestem ciekaw twojej opinii na ich temat. Wedle informacji z internetu są ostre, mają VC, świetne uszczelnienia. Szczerze mówiąc, chętniej się za nimi oglądam niż za stałkami z linii ART, pomimo że te ostatnie biją rekordy ostrości. Niestety nie miałem okazji ani pomacać ani przetestować samemu.

    Miałem wcześniej styczność z obiektywami Sigma HSM OS nie-ART, rozumiem i podzielam awersję kolegi Nikomat do marki Sigma. ART czy nie ART, unikam.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    @Dariusz Breś czy miałeś może okazję testować stałki Tamrona z linii SP? np. 35, 45, 85?
    One mają "tylko" f1.8, ale to nie są amatorskie sprzęty.
    Nieee, po pierwsze to tylko 1,8, po drugie, to tamron, może za dwa lata jak wyrobi markę

  5. #15

    Domyślnie

    mam to samo ;(
    D-300, D-750, D-800, D-810, SB-900, SB-910, SB-5000, Quadralite Stroboss, MB-D10.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jakie manualne stałki do D300
    By Norda in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-06-2016, 13:08
  2. Jakie budżetowe stałki do D700 i dlaczego?
    By Dariusz1985 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 22:52
  3. Jakie stałki?
    By Paweł M in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 08:33
  4. [OT-Stałki] Jakie najchętniej używacie ?
    By mjr in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 21:03
  5. Jakie stałki D90
    By Raulo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 22:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •