Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    A już kupiłaś to nagryzione jabłko? Bo parametry ma ładne, ale właśnie - może jednak pecet? Zaoszczędzona kasa byłaby na zewnętrzny monitor graficzny, który tak czy siak będzie Ci potrzebny. Więc może pecet (albo i Mac, jeśli wolisz) poleasingowy? Niedawno kupiłem (jako backup do tłumaczeń, ale z obróbką zdjęć też sobie nieźle radzi) laptopa poleasingowego: Dell Precision 6700, i7, 16 GB RAM, 256 GB SDD+1TB HDD., wyświetlacz 17'' IPS). Cena 3500 zł - to ponad 3x mniej niż za nowego Della klasy 'mobilna stacja graficzna'. Bo nowy Dell Precision 7720 kosztuje ok 12 tys (co prawda ma i7 nowszej generacji, ale reszta porównywalna).
    Jeszcze nie kupiłam.
    W takim razie co konkretnie polecicie jeśli chodzi o monitor oraz coś wydajnego i szybkiego ?

  2. #32
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Idziesz do konkretnego sklepu, podajesz im konfiguracje jaką tu możemy ci podać i składają ci porządny zestaw, który będzie za sporo niższa cenę dużo wydajniejszy, monitor to najlepiej wezwać @Tom01 bo ma w ofercie skalibrowane wersje NEC/EIZO i będziesz mieć zestaw super.
    Jak się zdecydujesz to ci pomogę z konfiguracją komputera.

  3. #33

    Domyślnie

    A może jednak przy dosyć poważnej kwocie koleżanka by sama coś doczytała, zrozumiała? To zabawnie wygląda, jak ktoś chce wydać ok. 20kpln, których wyraźnie nie wyjmuje z tylnej kieszeni spodni i tak bardzo mało się orientuje. 2-3 wieczory lektury tego forum, kilku stron poważnie zmieni twój stan wiedzy.

    Piszesz "W takim razie co konkretnie polecicie jeśli chodzi o monitor oraz coś wydajnego i szybkiego...". To pokazuje, że absolutnie w tej dziedzinie nie wiesz i nie rozumiesz. A w końcu najtańszy nadający się do obróbki zdjęć NEC to ponad 2kpln o ile pamiętam, a podstawowy Eizo to 4kpln. I wcale nie chodzi o to, że są szybkie i wydajne.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 15-08-2017 o 15:48
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #34

    Domyślnie

    Jestem nowy na tym forum, więc nie wiedziałem, że jest tu Tom01! A mastiff.pl to chyba najlepsze w Polsce miejsce od monitorów graficznych.
    Jeśli chcesz, żeby do monitora był podpięty laptop, a nie desktop, i jeśli się nie boisz poleasingowych, to np. niezłe poleasingowe MacBooki i Delle 6800 z i7 są tu http://amso.pl/pol_m_Poleasingowe_Laptopy-188.html. Nie wiadomo tylko, jakie dokładnie mają wyświetlacze. W sklepie mogą dopasować konfigurację (np. większa pamięć, w Dellu trzeci dysk zamiast DVD itp.).

  5. #35
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Załóżmy że monitor to będzie minimum 3000zł do tego 4500zł na zestaw PC i masz że tak to ujmę kosmiczną jakość i wydajność w porównaniu do maca, używane poleasingowce to bym odpuścił.


    przykład solidnego zestawu, dobierasz według gustu obudowę, klawiaturę, mysz i nagrywarkę optyczną jeśli potrzeba:

    Ostatnio edytowane przez ksh ; 15-08-2017 o 15:57

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Załóżmy że monitor to będzie minimum 3000zł
    Za okolice 3 tys są w zasadzie tylko dwa rozsądne monitory do foto:
    1. NEC EA275WMi-CT
    2. EIZO CS2420

    Oba nadają się do zastosowań amatorskich i ogólnie są bardzo w porządku, ale proszę pamiętać, że to same doły monitorów do koloru i w trudnych tematach (np skóra) nie będą super wiarygodne.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    A może jednak przy dosyć poważnej kwocie koleżanka by sama coś doczytała, zrozumiała? To zabawnie wygląda, jak ktoś chce wydać ok. 20kpln, których wyraźnie nie wyjmuje z tylnej kieszeni spodni i tak bardzo mało się orientuje. 2-3 wieczory lektury tego forum, kilku stron poważnie zmieni twój stan wiedzy.

    Piszesz "W takim razie co konkretnie polecicie jeśli chodzi o monitor oraz coś wydajnego i szybkiego...". To pokazuje, że absolutnie w tej dziedzinie nie wiesz i nie rozumiesz. A w końcu najtańszy nadający się do obróbki zdjęć NEC to ponad 2kpln o ile pamiętam, a podstawowy Eizo to 4kpln. I wcale nie chodzi o to, że są szybkie i wydajne.
    Tak, nie znam się za bardzo na komputerach, nie wiem jakie parametry muszą mieć jego podzespoły, aby działał szybko i sprawnie, nie znam się na monitorach nigdy jeszcze nie miałam okazji pracować na typowo graficznym monitorze. Wyszukuję, czytam i staram się dowiedzieć, ale spotykam się z wieloma sprzecznymi opiniami i proszę wybaczyć, że bardziej zaufałam tutejszym forumowiczom, którzy pracują zakładam dłuższy czas niektórzy na kilku sprzętach, a nie jakiemuś vlogerowi, który testuje sprzęt przez parę dni nie w konkretnym celu. Jakoś taka osoba zbudza mniejsze zaufanie niż ludzie zajmujący się właśnie tym z czym tu przyszłam.
    Ostatnio edytowane przez Alessa27 ; 16-08-2017 o 15:24

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. [ Ślubne ] Co wybrać do fotografii ślubnej jaki sprzęt
    By Pawełgm in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 19:25
  2. Retusz high-end dla zaawansowanych. Kraków i online, 6.05.2017
    By Szkoła Retuszu in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 21:10
  3. Jaki sprzęt wybrać i czy warto wymieniać?
    By midzik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 15:30
  4. czarno-biała fotografia dla zaawansowanych
    By szteker in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 20:39
  5. Jaki sprzet wybrac na poczatek?
    By nileppez in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •