Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Errata: przepraszam - miałem na myśli zoomy 35-105 i 35-135 AF-D (światło 3.5-4.5).
    Dobrze, że się poprawiłeś, bo już chciałem adres tego komisu z 28-70 za 500 zł

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dobrze, że się poprawiłeś, bo już chciałem adres tego komisu z 28-70 za 500 zł
    Z ogniskowymi się pomyliłem, ale taki jak mój stary 28-70 AF-D 3,5-4,5 (czyli taki: http://www.kenrockwell.com/nikon/287035af.htm) kosztuje w komisach poniżej 500 zł. Na eBayu ceny 'Kup teraz' poniżej 100 USD (niestety .)

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikkora 28-70 3,5-4,5 D to nawet u nas kupisz za 200-300zł ale to jest ok tylko jeśli się ufa kenowi i nie ma się porównania z niczym lepszym, a lepszym i to sporo jest nikkor 28-105 D, no ale raczej dyskusja powinna się kręcić koło obiektywu z f/2.8 ?

  4. #24

    Domyślnie

    Bóg zapłać za cierpkie słowo. Ale akurat znam 28-105 D i wcale nie uważam, żeby był lepszy od 28-70. Np. w moim egzemplarzu AF działał głośniej, wolniej i mniej dokładnie niż w 28-70, a w tym przypadku to ma znaczenie. Nie uważam też Rockwella za jakąś wyrocznię - np. zrąbał na funty "mojego" Nikkora 60mm 2,8 Micro (AF-S, G, ED), że niby za krótki, a ja wolałem to szkło od jego droższego/dłuższego brata (105). Ale mniejsza z tym. Zgadzam się natomiast, że lepszy byłby jakiś jasny zoom 28-... Ale wtedy listę zakupów trzeba by zredukować do body i zoomu..

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wiele szkieł z dawnych czasów radzi sobie bardzo dobrze na starszych matrycach, na D80 pamietam co się przykręciło to było fajne, jak przyszła matryca 24Mpix czy FX czy DX to jednak szału nie było i nowy kit 18-55 zawstydzał staruszków, za to 28-105 mnie zaskakuje zawsze jakością nawet na D750 i D600, szybkością nie grzeszy faktycznie ale zakres ma świetny.

    Dziwi mnie że dawne ciemne obiektywy miały światło f/3.5-4.5, a teraz standardem jest f/3.5-5.6

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Alessa27,
    Z góry przepraszam, jeśli bredzę. Kilka lat temu sprzedałem większość sprzętu i teraz fotografuję tylko sporadycznie/ amatorsko. Ale gdybym miał taki budżet na taki cel, i gdybym kupował wszystko od zera, to chyba listę zakupów spisałbym tak:
    1. D750 - ok 7500 zł (uwzględniając cashback czy opcję "oddaj starego rzęcha").
    2. Świetnie, że już masz jasną stałkę 85mm! Dokupiłbym jakieś 35 albo 50 mm i można szaleć. Najprymitywniejszy Nikkor 50 1.8 kosztuje w sklepie 600 zł. Ale zarezerwowałbym 1500 zł ma cos lepszego.
    3. Jakiś zoom (przyda się do 10% zdjęć - ujęcia z chóru, "gorzko-gorzko", bęben weselnego perkusisty itp.) - tu bym nie szalał z kasą. Sam mam np. nikonowe AF-D z czasów analogowych: 28-70 i 70-210 mm i za nic bym ich nie sprzedał. A w komisach kosztują poniżej 500 zł. Podobnie kosztują dwudziestoletnie 70-105 czy 70-135. Tylko trzeba dokładnie przetestować przed kupnem. Świetne optycznie, solidne, choć bez VR czy SWM i ciemnawe (4-5,6) - ale z kolei D750 wybaczy większe ISO.
    4. Lampa błyskowa. Choćby z komisu albo jakiś chiński wynalazek (do tysiąca złotych, byleby z nikonowskim TTL) - a skoro lampę już masz, to tysiaka możesz dołożyć do budżetu na "szkiełka" i monitor.
    5. Photoshop. Niekoniecznie pudełkowy za 3500 zł, tylko albo abonament za CC, abo pudełkowy Elements za 300 zł. Lightroom? Pewnie też. Ja zawsze wolałem segregować, kasować itd. w dodawanym do Photoshopa Bridge'u. A zasadniczą/seryjną obróbkę NEFów zawsze wolałem robić w ACR. ACR dodawany do pudełkowego A. Elements ma podobno mniej funkcji, ale i tak da radę.
    6. Sensowny monitor i kalibrator - bez tego zakupy z poprzednich punktów będą miały umiarkowany sens . Jako minimum monitor pokrywający przestrzeń Adobe-RGB (powiedzmy jakiś prosty NEC/EIZO za ok. 2000 zł) i kalibrator (500 zł za najprymitywniejszego "pajączka", do 1000 zł za lepszego Xrite).
    7. Drobiazgi: drugi akumulator, karty pamięci, filtry itp. - kilkaset zł
    I wychodzi ok. 14-15 tys.
    Na cashback się już chyba nie załapię, więc ta opcja zaoszczędzenia chyba odpada bo nie zdąże z zakupem Nie wpomniałam, że większość kasy przydziela mi urząd pracy z projektu dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Oczywiście mam swoje oszczędności do tego jeśli sprzedam 70-300mm to będzie tego więcej, ale nie ukrywam, że chciałabym swoich pieniędzy wykorzystać na body i obiektyw jak najmniej, ponieważ chcę jeszcze sobie doposażyć studio i wydać na akcesoria typu akumulatory, grip, filtry itp. Jeśli chodzi o sprzęt do grafiki to już zostało uwzględnione i na to idzie połowa kasy:/ muszę się zaopatrzyć w komputer stacjonarny bo praca na aktualnym sprzęcie to próba granic cierpliwości
    Zdecydowanie postawię na obiektyw zmiennogniskowy i na pewno D750, dużo zaoszczędzę na Photoshopie, postawię na tańszy komputer i wyjdzie prawie na styk

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pamiętaj o dobrym monitorze i że takie dofinansowanie możesz rozliczyć też używanym sprzętem z fakturą lub umową zakupu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pamiętaj o dobrym monitorze i że takie dofinansowanie możesz rozliczyć też używanym sprzętem z fakturą lub umową zakupu.
    Czyli mogę odkupić sprzęt od osoby niemającej możliwości wystawienia faktury VAT, czyli prywatnej z tym, że musi być zawarta umowa zakupu?
    Jeśli chodzi o sprzęt do grafiki to postawiłam na iMaca 21,5" procesor Intel Core7 i rozbudowany RAM do 16 GB, koszt 9419 zł. Myślę, że będzie wystarczający

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak możesz od osoby prywatnej, zapytaj tylko tam gdzie ci dają dofinansowanie jak ma wyglądac umowa.
    Dlaczego idziesz w maca, nie szkoda ci marnować kasy ?
    PC tańszy i wydajniejszy, a co do monitora to nadal zachęcam do zakupu czegoś na czym można pracować z kolorem.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alessa27 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o sprzęt do grafiki to postawiłam na iMaca 21,5" procesor Intel Core7 i rozbudowany RAM do 16 GB, koszt 9419 zł. Myślę, że będzie wystarczający
    A już kupiłaś to nagryzione jabłko? Bo parametry ma ładne, ale właśnie - może jednak pecet? Zaoszczędzona kasa byłaby na zewnętrzny monitor graficzny, który tak czy siak będzie Ci potrzebny. Więc może pecet (albo i Mac, jeśli wolisz) poleasingowy? Niedawno kupiłem (jako backup do tłumaczeń, ale z obróbką zdjęć też sobie nieźle radzi) laptopa poleasingowego: Dell Precision 6700, i7, 16 GB RAM, 256 GB SDD+1TB HDD., wyświetlacz 17'' IPS). Cena 3500 zł - to ponad 3x mniej niż za nowego Della klasy 'mobilna stacja graficzna'. Bo nowy Dell Precision 7720 kosztuje ok 12 tys (co prawda ma i7 nowszej generacji, ale reszta porównywalna).
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 15-08-2017 o 13:56

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ślubne ] Co wybrać do fotografii ślubnej jaki sprzęt
    By Pawełgm in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 19:25
  2. Retusz high-end dla zaawansowanych. Kraków i online, 6.05.2017
    By Szkoła Retuszu in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 21:10
  3. Jaki sprzęt wybrać i czy warto wymieniać?
    By midzik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 15:30
  4. czarno-biała fotografia dla zaawansowanych
    By szteker in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 20:39
  5. Jaki sprzet wybrac na poczatek?
    By nileppez in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •