Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    CC to nowsza i abonamentowa wersja, CS6 to starsza i tylko pudełkowa.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Serio jest tak dużo negatywnych opinii o Tamron 24-70 2.8 VC ?
    Jeśli chodzi o ten konretny obiektyw to tak.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alessa27 Zobacz posta
    Tylko mam obawy czy z obiektywem po odnowie nie będzie żadnych problemów :/
    W ciągu prawie 20 lat miałem kilka obiektywów odnowionych ("refurbished", "reconditioned" - sprowadzane kanałami z USA - tam to dość popularny towar) i z wszystkich byłem zadowolony. Nikon zapewnia, że wychodząc z fabryki mają takie same parametry jak "nówki-sztuki". A w razie czego jest gwarancja i możliwość zwrotu. Przy tym ceny znośniejsze i mniejsze ryzyko, niż kupno "mało używanego" na eBayu czy Allegro.
    Co do abonamentu na PS - dobry pomysł. Analogicznie abonuję też MS Office. No i jeszcze jest opcja budżetowa: Photoshop Elements w pudełku. Niektórym wystarcza.

    PS: To mój pierwszy wpis na tym forum, więc: hello wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 14-08-2017 o 17:24

  4. #14

    Domyślnie

    Uff.. Dzięki wam dużo zaoszczędzę i kupię to co chciałam Dzięki wszystkim Co do Phoshopa mam trochę obawy, bo jeszcze dobrze nie zdążyłam się z nim poznać w 100% a tu zmiany, ulepszone funkcje, ale to zdecydowanie na plus

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    "jasne" to przeciwieństwo "z większym zakresem". 24-70/2.8 to bezpieczny wybór na początek.
    Ciekawa oferta na Nikkora 24-70 https://store.nikon.pl/refurbished-p...02DARB/details
    W tym przypadku odnowiony oznacza po naprawie i kalibracji w Japonii.
    Radziłbym omijać szerokim łukiem sklep nikona a tym bardziej odnowione produkty (nie ze względu na jakość ale ceny). 6500 zł za używkę to rozbój w biały dzień, nowy kosztuje 7200, to 700 zł różnicy.
    A jak dodamy cashback to -850 zł czyli taniej niż używka-refurbished nikona....

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Radziłbym omijać szerokim łukiem sklep nikona a tym bardziej odnowione produkty (nie ze względu na jakość ale ceny)....
    Fakt. Sprawdziłem ceny w polskim sklepie Nikona i odszczekuję... Ale w sklepie Nikon USA taki np. odnowiony D750 kosztuje 1550 dolarów. To o 450 dolarów mniej niż nowy. I mniej więcej tyle, co "prawie nowa" używka z kilkudziesięcioma tysiącami przebiegu od jakiegoś nieznanego Johna Doe na eBayu.

  7. #17

    Domyślnie

    No masakra 700 zł różnicy Pewnie w nikonie śmieją się i płaczą z radości jak komuś wcisną taki produkt za taką kasę

  8. #18

    Domyślnie Co wybrać? Sprzęt dla zaawansowanych

    Cytat Zamieszczone przez Alessa27 Zobacz posta
    Uff. Co do Phoshopa mam trochę obawy, bo jeszcze dobrze nie zdążyłam się z nim poznać w 100%
    przyznac sie tu, kto poznal i ile mu to zajelo na poczatek proponuje apply image



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #19

    Domyślnie

    Alessa27,
    Z góry przepraszam, jeśli bredzę. Kilka lat temu sprzedałem większość sprzętu i teraz fotografuję tylko sporadycznie/ amatorsko. Ale gdybym miał taki budżet na taki cel, i gdybym kupował wszystko od zera, to chyba listę zakupów spisałbym tak:
    1. D750 - ok 7500 zł (uwzględniając cashback czy opcję "oddaj starego rzęcha").
    2. Świetnie, że już masz jasną stałkę 85mm! Dokupiłbym jakieś 35 albo 50 mm i można szaleć. Najprymitywniejszy Nikkor 50 1.8 kosztuje w sklepie 600 zł. Ale zarezerwowałbym 1500 zł ma cos lepszego.
    3. Jakiś zoom (przyda się do 10% zdjęć - ujęcia z chóru, "gorzko-gorzko", bęben weselnego perkusisty itp.) - tu bym nie szalał z kasą. Sam mam np. nikonowe AF-D z czasów analogowych: 28-70 i 70-210 mm i za nic bym ich nie sprzedał. A w komisach kosztują poniżej 500 zł. Podobnie kosztują dwudziestoletnie 70-105 czy 70-135. Tylko trzeba dokładnie przetestować przed kupnem. Świetne optycznie, solidne, choć bez VR czy SWM i ciemnawe (4-5,6) - ale z kolei D750 wybaczy większe ISO.
    4. Lampa błyskowa. Choćby z komisu albo jakiś chiński wynalazek (do tysiąca złotych, byleby z nikonowskim TTL) - a skoro lampę już masz, to tysiaka możesz dołożyć do budżetu na "szkiełka" i monitor.
    5. Photoshop. Niekoniecznie pudełkowy za 3500 zł, tylko albo abonament za CC, abo pudełkowy Elements za 300 zł. Lightroom? Pewnie też. Ja zawsze wolałem segregować, kasować itd. w dodawanym do Photoshopa Bridge'u. A zasadniczą/seryjną obróbkę NEFów zawsze wolałem robić w ACR. ACR dodawany do pudełkowego A. Elements ma podobno mniej funkcji, ale i tak da radę.
    6. Sensowny monitor i kalibrator - bez tego zakupy z poprzednich punktów będą miały umiarkowany sens . Jako minimum monitor pokrywający przestrzeń Adobe-RGB (powiedzmy jakiś prosty NEC/EIZO za ok. 2000 zł) i kalibrator (500 zł za najprymitywniejszego "pajączka", do 1000 zł za lepszego Xrite).
    7. Drobiazgi: drugi akumulator, karty pamięci, filtry itp. - kilkaset zł
    I wychodzi ok. 14-15 tys.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 15-08-2017 o 06:34

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    A w komisach kosztują poniżej 500 zł. Podobnie kosztują dwudziestoletnie 70-105 czy 70-135.
    Errata: przepraszam - miałem na myśli zoomy 35-105 i 35-135 AF-D (światło 3.5-4.5).
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 15-08-2017 o 07:15 Powód: Nawias...
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ślubne ] Co wybrać do fotografii ślubnej jaki sprzęt
    By Pawełgm in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 19:25
  2. Retusz high-end dla zaawansowanych. Kraków i online, 6.05.2017
    By Szkoła Retuszu in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 21:10
  3. Jaki sprzęt wybrać i czy warto wymieniać?
    By midzik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 15:30
  4. czarno-biała fotografia dla zaawansowanych
    By szteker in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 20:39
  5. Jaki sprzet wybrac na poczatek?
    By nileppez in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •