Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw bądź teleobiektyw do fotografowania ptaków i zwierząt w lesie

    Witam.
    Zaczynam swoją przygodę z fotografia dość na poważnie,kupiłem Nikona D7100 wraz z obiektywem TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD MACRO 1:2,lecz to mi nie wystarcza:/
    Poszukuję jakiegos obiektywu bądź teleobiektywu do fotografowania ptaków i zwierząt w lesie.Zastanawiałem się nad przedziałem miedzy 400 a 800 mm czy to byłoby dobre rozwiązanie?
    Znalazłem cos takiego http://allegro.pl/teleobiektyw-420-8...#thumb/3.Warto to zakupić cxzy lepiej dac sobie spokój.Jako ze jestem studentem nie mam zbyt dużo srodków na zakup obiektywu za wygórowana cene.Moge przeznaczyć max 1200 zł na ten cel.(nie koniecznie musi być to nowy sprzet,wazne aby był zadbany i w oełni sprawny)
    Koledzy poratujecie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Za 1200 nie kupisz nic dobrego do Twoich celów. Zwiększ budżet i szukaj sigmy 150-600. Jeżeli tyle nie znajdziesz to chociaż trochę może Ci pomóc telekonwerter.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janek142 Zobacz posta
    Witam.
    Zaczynam swoją przygodę z fotografia dość na poważnie,kupiłem Nikona D7100 wraz z obiektywem TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD MACRO 1:2,lecz to mi nie wystarcza:/
    Poszukuję jakiegos obiektywu bądź teleobiektywu do fotografowania ptaków i zwierząt w lesie.Zastanawiałem się nad przedziałem miedzy 400 a 800 mm czy to byłoby dobre rozwiązanie?
    Znalazłem cos takiego http://allegro.pl/teleobiektyw-420-8...#thumb/3.Warto to zakupić cxzy lepiej dac sobie spokój.Jako ze jestem studentem nie mam zbyt dużo srodków na zakup obiektywu za wygórowana cene.Moge przeznaczyć max 1200 zł na ten cel.(nie koniecznie musi być to nowy sprzet,wazne aby był zadbany i w oełni sprawny)
    Koledzy poratujecie ?
    Dlaczego ten Tamron Ci nie wystarcza? Za krótka ogniskowa? Słaba jakość czy nietrafiający AF?
    Za 1200zł nie poszalejesz, zamiast wydawać pieniądze na jakieś wynalazki warto jeszcze poodkładać i kupić Tamrona lub Sigmę 150-600mm.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Dlaczego ten Tamron Ci nie wystarcza? Za krótka ogniskowa? Słaba jakość czy nietrafiający AF?
    Za 1200zł nie poszalejesz, zamiast wydawać pieniądze na jakieś wynalazki warto jeszcze poodkładać i kupić Tamrona lub Sigmę 150-600mm.
    Troszke słaba jakość zdjeć.Brakuje mi tego czegoś w moich zdjęciach

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie


    Jak widzisz masz obiektyw, który nie nadaje się do fotografowania na ogniskowej 300mm, do tego rozdzielczość jaką uzyskasz to masakra, nawet najtańszy sensowny nikkor 55-300VR nie robi szału ale jest już lepiej, tamron 70-300 USD w tych testach wypada najlepiej, sam używałem i polecam, 1000zł za używany.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    Jak widzisz masz obiektyw, który nie nadaje się do fotografowania na ogniskowej 300mm, do tego rozdzielczość jaką uzyskasz to masakra, nawet najtańszy sensowny nikkor 55-300VR nie robi szału ale jest już lepiej, tamron 70-300 USD w tych testach wypada najlepiej, sam używałem i polecam, 1000zł za używany.
    @koesh Porównanie do bani, jedno szkło na D7100, drugie na D3300, a trzecie na EOS 7D. Poprawisz ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janek142 Zobacz posta
    Witam.
    Zaczynam swoją przygodę z fotografia dość na poważnie,kupiłem Nikona D7100 wraz z obiektywem TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD MACRO 1:2,lecz to mi nie wystarcza:/
    Poszukuję jakiegos obiektywu bądź teleobiektywu do fotografowania ptaków i zwierząt w lesie.Zastanawiałem się nad przedziałem miedzy 400 a 800 mm czy to byłoby dobre rozwiązanie?
    Znalazłem cos takiego http://allegro.pl/teleobiektyw-420-8...#thumb/3.Warto to zakupić cxzy lepiej dac sobie spokój.Jako ze jestem studentem nie mam zbyt dużo srodków na zakup obiektywu za wygórowana cene.Moge przeznaczyć max 1200 zł na ten cel.(nie koniecznie musi być to nowy sprzet,wazne aby był zadbany i w oełni sprawny)
    Koledzy poratujecie ?
    Podobny temat się ostatnio powtarza co kilka dni, więc radzę poszukać dokładniejszej odpowiedzi w tych wątkach. Napiszę krótko, do tych zastosowań ktore wymieniłeś sensowny jest obiektyw o przyzwoitych parametrach dla ogniskowej 400-500 mm. Powyżej 600 mm sobie podaruj. Ważna jest również jasność obiektywu, ale przy niskim budżecie to jest nieosiągalne. Obecnie sensowne niskobudżetowe obiektyw do przyrody to używane Sigma 150-600C lub Tamron 150-600. Jednak ich ceny rozpoczynają się zazwyczaj od kwoty dwa razy większej niż wymieniłeś. Na tańsze chyba jednak szkoda pieniędzy. Przy okazji jak zawsze zwrócę uwagę że żaden obiektyw nie zastąpi szeroko rozumianej techniki fotografowania ptaków czy większych zwierząt, którą za darmo można znaleźć na specjalistycznych forach dyskusyjnych np. fotoprzyroda.pl. lub innych.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    @koesh Porównanie do bani, jedno szkło na D7100, drugie na D3300, a trzecie na EOS 7D. Poprawisz ?
    Wybrałem co się dało na dxo żeby oddało porównywalne matryce na potrzeby sprawdzenia ostrości tych obiektywów, to oddaje to co nas interesuje czyli użyteczność 300mm w tych obiektywach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wybrałem co się dało na dxo żeby oddało porównywalne matryce na potrzeby sprawdzenia ostrości tych obiektywów, to oddaje to co nas interesuje czyli użyteczność 300mm w tych obiektywach.
    OK, rozumiem intencję. Akurat "Tamron 70-300 VR" nie był testowany z D7100 więc ....

    Nikkor 55-300 najlepszy obrazek daje w zakresie 100-200 mm, akceptowalny 70-270 mm, a poniżej 70 mm i powyżej 270 mm czasem coś wyjdzie po domknięciu przysłony do 9-11. Czyli trzeba sporo światła. Ćwiczę go po polach i lasach, częściej słyszę bekanie koziołka niż go widzę, częściej ptaszysko odleci niż AF zdąży nastawić ostrość, itp. Ale nie narzekam, przynajmniej pospaceruję sobie w naturze, a zdjęcia ... jak się uda

    Ze szkieł ciut lepszych niż wymieniłeś, przy ograniczonym budżecie, warto rozważyć sigmy 120-400 i 150-500. Nie są to szkła na "światowym poziomie" ale dla amatora wystarczą. Da się je upolować na znanym portalu aukcyjnym za kwotę 1500-2000 zł.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wprowadzajmy początkującego fotoamatora, który pisze, że chce poważnie fotografować przyrodę na manowce. Żaden obiektyw 70-300 nawet najlepszy nie jest dobry do fotografowania ptaków i zwierząt w lesie. Można tym oczywiście sfotografować jakiegoś ptaka czy wiewiórkę w parku, ale chyba nie o to chodzi autorowi wątku. Sam zmieniałem kilka lat temu Nikkora 70-300ED na 70-300VR z nadzieją że to wiele zmieni i niestety niewiele zmieniło pod względem zadowolenia z uzyskanego obrazka.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat i obiektyw do amatorskich zdjęć ptaków i ogólnych
    By KazGut in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 22:24
  2. Teleobiektyw do fotografii ptaków
    By Milutek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-10-2016, 18:56
  3. obiektyw do fotografowania architektury_Poznań
    By max_mara in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 17:27
  4. Obiektyw do fotografowania dzieci
    By piotrasz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •