Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Sigma Art 135 czy Tamron 70-200 g2

    Witajcie.
    Ostatnio pojawił mi się dylemat i to nie mały.
    Otóż wykombinowałem sobie zakup obiektywu - któregoś z powyższych, jak w temacie.
    Moje rozważania dotyczą tego, że nie bardzo wiem, który obiektyw brać? Otóż mam już 24-70 2.8 i 50 1.4 oraz 14 2.8. Niedawno pozbyłem się 180 2.8, bo drażnił mnie "nożny" zoom, chociaż szkiełko było zacne.
    Ogólnie robie foto ślubne, trochę krajobrazu i trochę portretu.
    Zastanawiam się na zakupem Sigmy 135 1.8 lub Tamrona 70-200 G2.
    Z tego, co czytałem i porównywałem na portalach, to 135 wymiata pod każdym względem.
    Z tego, co sprawdzałem namacalnie w cyfrowe.pl to jedno i drugie szkło, to ogromny i cięzki kloc.
    W plecaku miejsca trochę się znajdzie... ale pytanie... co byście zasugerowali? Kedyś miałem już sigmę 70-200 i było to fajne ostre szkło (pomimo wagi), ale wykorzystywałem je sporadycznie do sportu. Teraz jednak pojawia się pytanie, czy brać znowu 70-200 czy wbijać się ponownie w zoom "nożny" i brać 135?
    FX|N24-70|S50 1.4|Sami14|SB-900|SB-800
    flickr

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz F. Zobacz posta
    Niedawno pozbyłem się 180 2.8, bo drażnił mnie "nożny" zoom, chociaż szkiełko było zacne.
    Chyba sobie sam odpowiedziałeś. S135 to zapewne zacne, ale skoro sprzedałeś N180 ze względu na brak zooma to pozostaje kupić T70-200.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również mam podobny dylemat. Kupiłem 85 art ale teraz żałuję po tym jak ukazała się 135tka. Zabieranie 85 i sigmy 70-200 to trochę ponad siły. W sigmie stabilizacja mnie nie zachwyca także jasne szkło wydawało mi się zbawieniem ale ogniskowa 85 to nie dla mnie jednak więc chodzi mi po głowie sprzedaż obu moich sigm i inwestycja w 135 albo tamrona g2 i mi na chwilę obecną tamron wydaje się bardziej rozsądny. Nie raz jest tak że chcę coś dopaść z daleka a ludzie mnie blokują i wtedy zoom robi robote.

  4. #4

    Domyślnie

    Odpowiedź jest prostsza niż myślicie. Skoro zastanawiacie się czy zoom czy stalka, to na bank zoom.
    Każdy kto chce stalke świadomie, wie to i już. Nie ma dylematów. Piszę to bez podtekstow i umniejsznania wam.
    Ja wymieniłem wszystkie zoomu na kilka stałek (nawet stare manualne) i wiem, że to jest to (czuje to i widzę po zdjęciach). Jednak mi ta świadomość zajęła 10 lat fotografowania.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  5. #5

    Domyślnie

    Mam dwie Sigmy, 1.4/50mm Art i 1.4/85mm Art (tę bardzo lubię) i teraz potrzebuję czegoś dłuższego. Zdecydowałem się na zoom 70-200 (tak naprawdę kombinuję finansowo pod Nikona FL ED) zamiast kolejnej stałki 135 ze stajni Sigmy z kilku powodów:

    - Sigmy stałki z serii Art to przefajne portretówki, ale tylko portretówki - zupełnie nie nadają się do czegoś innego
    - nawet 135 nie da się strzelić rozsądnego zdjęcia w ciemnym kościele - Sigmy po prostu nie działają w złym świetle poprawnie
    - stabilizacja optyczna - jej brak bardzo frustruje jak zaczynamy się bawić w reportaż

    Kolega emet_b świetnie to podsumował: jak nie masz pewności to bierz zooma. Stałkę się kupuje wtedy, kiedy wiesz, że jej potrzebujesz. Do portretu na pewno założę stałkę od Sigmy, ale na co dzień wolę zooma.

  6. #6

    Domyślnie

    Brak stabilizacji frustruje przy reportażu? No cóż, mam odwrotnie...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mzj Zobacz posta
    - stabilizacja optyczna - jej brak bardzo frustruje jak zaczynamy się bawić
    Stabilizacja jest faktcznie bardzo wazna !
    Polecam Joge, medytacje Zen, mniej okowity, spokojna niestresujaca prace, nadwyzke kasy by starczylo do konca emerytury ...
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz F. Zobacz posta
    Witajcie.
    Ostatnio pojawił mi się dylemat i to nie mały.
    Otóż wykombinowałem sobie zakup obiektywu - któregoś z powyższych, jak w temacie.
    Moje rozważania dotyczą tego, że nie bardzo wiem, który obiektyw brać? Otóż mam już 24-70 2.8 i 50 1.4 oraz 14 2.8. Niedawno pozbyłem się 180 2.8, bo drażnił mnie "nożny" zoom, chociaż szkiełko było zacne.
    Ogólnie robie foto ślubne, trochę krajobrazu i trochę portretu.
    Zastanawiam się na zakupem Sigmy 135 1.8 lub Tamrona 70-200 G2.
    Z tego, co czytałem i porównywałem na portalach, to 135 wymiata pod każdym względem.
    Z tego, co sprawdzałem namacalnie w cyfrowe.pl to jedno i drugie szkło, to ogromny i cięzki kloc.
    W plecaku miejsca trochę się znajdzie... ale pytanie... co byście zasugerowali? Kedyś miałem już sigmę 70-200 i było to fajne ostre szkło (pomimo wagi), ale wykorzystywałem je sporadycznie do sportu. Teraz jednak pojawia się pytanie, czy brać znowu 70-200 czy wbijać się ponownie w zoom "nożny" i brać 135?
    Jak wyżej, sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Stałka da ci obrazek, jakość i zapas iso, mówię o stałkach czyli artach a nie tym szmelu nikkora 1,4
    Zoom uniwersalność i szybkość (nie musisz zmieniać obiektywów).

    Jeśli posłuchasz rady innych możesz źle na tym wyjść, bo każdy ma inny workflow.


    Osobiście mając trinity focę tylko stałymi, od repo, po sesje, zoomy nie mają startu. Jak obrabiam stare focisze ze ślubów z 24-70, 70-200 to przecieram oczy, tak marna jakość i 1/3 nietrafionych...
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 13-08-2017 o 22:10

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Osobiście mając trinity focę tylko stałymi, od repo, po sesje, zoomy nie mają startu. Jak obrabiam stare focisze ze ślubów z 24-70, 70-200 to przecieram oczy, tak marna jakość i 1/3 nietrafionych...
    Jest sens trzymać taki złom?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Osobiście mając trinity focę tylko stałymi, od repo, po sesje, zoomy nie mają startu. Jak obrabiam stare focisze ze ślubów z 24-70, 70-200 to przecieram oczy, tak marna jakość i 1/3 nietrafionych...
    Może zmieniłeś technikę?
    Jakiego trybu AF używasz? AF-C, grupowy, 3D? Jak udaje Ci się tym 70-200mm robić pokazy, skoro masz tyle nietrafionych?
    Z Artów masz ile procent trafionych?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 105mm vs Tamron 90mm..lepsza sigma?
    By ZEON in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 12:08
  2. Proszę o opinie. Sigma 50-500 os czy tamron lub sigma 150-600.
    By adriandol29 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 16:48
  3. Tamron 28-75, sigma 18-200 czy sigma 18-125 do d7100
    By lukas8441 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 14:07
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 11:36
  5. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •