Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to te meble robisz z przysłoną f/25 ?
    Jeśli sprzedawca doradził ci ten obiektyw wiedząc że masz D610 to należy się mu wielka zje... za wprowadzanie w błąd.
    Używany Nikkor 18-35G kupisz do 2000zł i mi osobiście bardzo się podoba, miałem podobny dylemat związany z ceną odnośnie szerokiego obiektywu.

  2. #12

    Domyślnie

    Za przedmówcami! Kup 18-35g używany i będziesz mieć super. Ewentualnie -jak bardzo ostro, bardzo szeroko i bardzo tanio ale z manualnym ostrzeniem to Samyanga 14/2.8. A gościa, co Ci polecił N10-20 do fx-a to nie powiem jak powinieneś op.... Ewentualnie - zamiast d610 kup d550/56000 bo tam będziesz mieć pełną obsługę N10-20. W d7200 podobno nie da się wyłączyć vr.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak już masz pstrykany D610 to zwrotu nie ma, aparat masz na lata i wątpię by ci czegoś zabrakło w jego możliwościach, więc teraz skupić się musisz na zdobyciu wiedzy i zakupie obiektywów, pamiętaj że za jakość na pełnej klatce będziesz musiał więcej zapłacić za obiektywy.

  4. #14

    Domyślnie

    Widzę, że co poniektórzy chcą mnie zlinczować za to że zakupiłem rok temu Body D610. Uważam, że jako body jest rewelacyjne do tego obiektyw posiadam 50mm 1.8 a zdjęcia wychodzą genialne!

    Jeżeli chodzi o obiektyw szerokokątny wchodzę w nowy rozdział totalnie mi nie znany. Dlatego pojawiłem się na forum by dowiedzieć się więcej w tym temacie.
    Co do obiektywu, który polecacie wydaje się mi się całkiem sensowny. Na pewno będę poszukiwał takiego. A ten co zakupiłem oddam.

    Bardzo dziękuję za pomoc

  5. #15

    Domyślnie

    Ciągle nas fascynuje to f25...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #16

    Domyślnie

    Oczywiście, że odpowiem na twoje pytanie. I teraz się poleje fala krytyki

    Wyszedłem z założenia - Skoro przy F1.8 jest bardzo duże rozmycie zdjęcia a tylko ostre jest tam gdzie AF wycelował, to przy F25 cały kadr powinien być ostry

  7. #17

    Domyślnie

    Oj, faktycznie musisz ciut doczytać. Po prostu nieco przesadziłeś . Widziałeś wykres rozdzielczości, który podlinkowałem?

    Jeśli meble nie są w różnej odległości od aparatu, to bym spróbował przysłon 5,6-8, przy których obiektyw ma najlepszą rozdzielczość. Zresztą - co za problem zrobić testy.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #18

    Domyślnie

    Tak patrzyłem na ten link. Dzięki Masz rację. Muszę jeszcze wiele rzeczy doczytać i się dopytać kogoś z większym doświadczeniem.
    Próbowałem na przesłonach mniejszych ale efekt był taki sam. Dlatego oddam ten obiektyw a poszukam takiego jak mi proponujecie.

  9. #19

    Domyślnie

    1. Masz świetny, profesjonalny aparat! WIelu zawodowych fotografów Ci pewnie zazdrości
    2. Z budżetem 3K możesz kupić sensowny ob. szerokokątny.
    Kup jakąś książkę o zasadach fotografii/lustrzankach, a sporo wątpliwości Ci się wyjaśni. Np. jak kontrolować głębię ostrości, czemu przesłanianie obiektywu na maksa pogarsza jakość obrazu (dyfrakcja) itd. W sieci też są różne poradniki -być może niektóre dobre. A na szybko (bez względu na to, jaki będziesz mieć obiektyw): jeśli meble stoją w różnej odległości, albo jeśli fotografujesz jakąś szafę pod ostrym kątem, to włącz tryb AP (priorytet przesłony), daj przesłonę np. 8 albo 11 i ustaw ostrość na coś, co znajduje się pomiędzy najbliższym a najdalszym przedmiotem (bliżej najbliższego). Wygodniej będzie ustawiać ostrość ręcznie, a nie w trybie AF. Kontroluj na podglądzie, jak to wygląda, czyli patrząc do wizjera przyciskaj guzik z przodu 610, nad przyciskiem FN - o ile go inaczej nie zaprogramowałeś). Jeśli wszystko jest ostre, pstrykaj. Jeśli i tył i przód są nieostre, to przy tym wciśniętym guziku zwiększaj stopniowo liczbę przesłony... Do skutku. I wtedy pstryk . Przy korzystaniu ze statywu nie powinno się nic poruszyć (jak masz ciężką łapkę, to użyj pilota albo samowyzwalacza). Jeśli jest tak ciemno, że automatyka chce długo naświetlać, to doświetl plan i/lub zwiększ czułość (ISO).

  10. #20

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź z poradami Spróbuję tylko jak znajdę w dobrej cenie obiektyw pod FX. Ten super szerokokątny obiektyw faktycznie jest naprawdę szeroki ale jak koledzy powyżej pisali lepiej kupić pod FX a nie DX. Tak też zrobię. Oddaję ten 10-20mm a będę się rozglądał za 18-35mm.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 24mm 1.4G problem z ostrością
    By MichalC. in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 15:00
  2. Nikkor 35mm 1.8 G DX - problem z ostrością
    By popo54 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 00:02
  3. Nikkor 55-200 problem z ostrością
    By railman in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 05:51
  4. Nikkor 50mm 1.4 D - problem z ostrością
    By kashmir in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 20:34
  5. Nikkor 50/1,4 G AF-S - problem z ostrością
    By Sancez in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 21:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •