Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Akurat w lipnych cenach garkow to nie jest prawda

    Ale te podane powyzej (przez Fink) wygladaja sensownie.
    i7, 16 RAM, 1TB + jakies solidne SSD, niezla karta - mozna popracowac

    Ale, zawsze jest jakies ale - moj GT60 stoi w domu !!!
    Jest za wielki, zeby go wozic czy nosic.
    Jak jade (np. do Polandy) to mam tu Lenovo T400 z 8GB i 650GB SSD i HDD
    Oczywiscie ekran jest za slaby na obrobke zdjec - ale kosztuje 1/10 ceny
    i7 7500U to nie to samo, co i7 7700HQ.
    O ile pierwszy zestaw ma słabszy procesor serii U, słabo z wejściami choć jedno USB type C. Z wejściami USB bieda aż piszczy.
    Karta na DDR3. Brak Mini Display Port.

    Drugi procek już fajny. Karta ok. Akumulator bardzo fajny. To z wejściami bieda już na max. Brak USB type C, brak Mini Display Port.

    Dysk można dokupić. W podanych wyżej zestawach nie ma żadnych informacji na temat dysków SSD. Czy na interfejsie SATA czy PCIe.

    Odnośnie wyświetlaczy w nich, to się nie wypowiem. @Nikomat masz rzadką w społeczeństwie, ale bardzo powszechną w polityce zdolność obrażenia innych XD
    Próbowałeś obrazić kogoś, kto na wyświetlaczach zna się najlepiej na całym forum. Niewielkie ma tu znaczenie, że także tym handluje. Nie musisz kupować u niego.

    Ps Żebyś nie myślał, że znowu się czepiam. Też szukam laptopa. Właśnie przeczesałem dziesiątki stron. Te dwa zestawy przedstawione przez kolegę są po prostu niestety słabe.
    Z wyświetlaczami jest ten problem... Że producenci laptopów prawie zawsze nie podają dokładnej specyfikacji wyświetlacza. Mało tego, zastrzegają, że mogą dać sobie inny w tym samym, modelu bez informowania o tym. Kupując takiego laptopa nawet nie wiesz, jaki masz tam wyświetlacz. No chyba, że info. matowy / błyszczący Cię w pełni zadowala
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Odnośnie wyświetlaczy w nich, to się nie wypowiem. @Nikomat masz rzadką w społeczeństwie, ale bardzo powszechną w polityce zdolność obrażenia innych XD
    Najwyrazniej jestes z jakiegos rzadu albo co gorsza z partii.
    To sie mniej przejmuj sztucznymi problemami - od razu wszystkim sie poprawi !
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Też szukam laptopa. Właśnie przeczesałem dziesiątki stron. Te dwa zestawy przedstawione przez kolegę są po prostu niestety słabe.
    No właśnie też szukam, a znam się na tym mniej niż sądziłem. Czy mógłbyś podać swoją optymalną konfigurację, najlepiej z jakimiś przykładami realnie istniejących laptopów ? Mnie dopadł chyba syndrom krótkiej kołdry - ciągle z którejś strony czegoś w danym laptopie mi brakuje.
    D90 D610 N105/2,8G N50/1,8D N18-200/3,5-5,6G N35-70/2.8D N70-210/4D S17-50/2,8 Sa14/2.8 SB-R1

  4. #24

    Domyślnie

    Mam trzy typy:
    1. MSI GP72 lub GE72
    2. Asus Rog Strix GL753VE
    3. Acer Aspire V17 nitro

    Lenovo skreśliłem za awaryjność. Założyłem 17" i najmocniejszy popularny procesor i7 7700hq. Ze złącz chcę USB type C najlepiej z thunderbolt oraz Mini Display Port. HDMI jest dość oczywiste.
    Dwie Twoje propozycje są ubogie w złącza nowego typu. Dysk SSD nie ratuje sprawy, bo można go kupić w każdej chwili i podłączyć. Podobnie jak RAM. Ze złączami może być a najpewniej będzie problem w najbliższej przyszłości.

    Kolejny problem to bardzo bardzo skąpe informacje producentów odnośnie włożonych podzespołów. Takie informacje jak dysk SSD 250GB zadowolą "niektórych" ale różnice w transferze w zależności od złącza są ogromne - to wielokrotności. M2 PCIe x4 NVMe. To najszybsza technologia. A co wkładają w te zestawy? Tylko oni sami wiedzą.
    http://m.benchmark.pl/aktualnosci/m2...yskow-ssd.html
    Dysk SSD mam już upatrzony. Jak nie zmieszczę się w budżecie, to go dokupię trochę później. Ze złącz nie będę rezygnował.

    Kolejny problem - prawie wszędzie są niewymienne akumulatory!!! Porażka. Jakieś instytucje konsumenckie czy rządowe czy unijne powinny zrobić z tym szwindlem porządek.

    Każdy producent stworzył od groma wersji każdego modelu... Ciężko się z tym połapać. Nawet w tym samym modelu bywają dwa różne wyświetlacze.

    Jutro wrzucę ze 3 opcje powyższych modeli, które rozważam - mam znalezione na starym laptopie.
    Z tych wyświetlaczy, których testy wrzucił @Tom01, zadowolił by mnie nawet ten środkowy. Jakości Retiny się nie spodziewam.
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nie potrzeba 4K, UHD itp, ale potrzeba dobrej liniowości. Mijają lata, a poza MBP nie ma na rynku nic, co by się mogło obyć bez stacjonarnego monitora. Poniżej dwa drogie "graficzne" laptoki, pierwszy "stacja" Lenovo, drugi HP drimkolor czy podobna cholera a trzeci to MBP Retina:

    Ps Wolałbym jakiekolwiek wskazówki odnośnie wyświetlaczy od @Tom01 niż innych forumowych kolegów. Dlatego, że on naprawdę się na tym zna.
    Ps2 To ciekawe, że ludzie kupują drogie lustrzanki / bezlusterkowce... Do tego drogie obiektywy... A efekty tego wszystkiego oglądają na byle g...e za "1/10 ceny" i jeszcze się z tego cieszą Nie rozumiem tego podejścia, moje jest inne.
    Ps3 Docelowo i tak efekty będę oglądał na TV z przyzwoitą matrycą i wynikami w testach, jednak pewnie nie zawsze będzie to podłączone. Dlatego jakaś przyzwoitość wyświetlacza w laptopie byłaby wskazana.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 19-08-2017 o 23:02
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #25

    Domyślnie

    1. MSI GP72M 7REX-872XPL
    2. ASUS ROG STRIX GL753VE-GC016T
    3. ACER ASPIRE V17 NITRO NH.Q25EP.001
    Konfiguracje te można znaleźć w sklepach. Jakbyś nie znalazł, mogę podać linka. Nie chciałbym faworyzować jakiegoś sklepu.
    Do tego dobry dysk SSD - na oku mam Samsunga : https://www.x-kom.pl/p/346493-dysk-s...2280-nvme.html

    1 i 2 mają niestety USB type C bez thunderbolt. Dodatkowo ASUS ma słaby aku. 3350mAh. ASUS chyba mi odpada. Acer nie ma mini display port, msi nie ma thunderbolt, tylko USB type C w wersji bez thunder. Oba podobne aku. Podoba mi się wykonanie MSI - otworowanie do chłodzenia i rozmieszczenie portów.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #26

    Domyślnie

    Zawsze jeden coś ma,a drugi nie.ciężko znaleźć taki co by miał wszystko co chcemy.jak dla mnie,to one są za ciężkie,celuje raczej w segment ultrablok, max 1,5kg.dużo jeżdżę i latam, więc waga jednym z głównych priorytetów.

  7. #27

    Domyślnie

    Dell XPS? Tylko ceny za 15' mało przyjazne.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arecki1338 Zobacz posta
    Zawsze jeden coś ma,a drugi nie.ciężko znaleźć taki co by miał wszystko co chcemy.jak dla mnie,to one są za ciężkie,celuje raczej w segment ultrablok, max 1,5kg.dużo jeżdżę i latam, więc waga jednym z głównych priorytetów.
    Wersje 15" na pewno są lżejsze, nie wiem tylko czy ważą już wystarczająco mało.
    Zerknąłem nawet na MBP. 13" to jednak zdecydowanie za mały rozmiar. 15" podjeżdża już pod 8000zł. A to już zdecydowanie za duża cena jak dla mnie. No i potrzebna winzgroza. Nie tylko zdjęciami człowiek żyje.

    Kolega, który dużo podróżuje samolotem, zamierza kupić Windows Surface Pro. U mnie waga nie gra roli. Celuję w 17".
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arecki1338 Zobacz posta
    Zawsze jeden coś ma,a drugi nie.ciężko znaleźć taki co by miał wszystko co chcemy.
    Moim zdaniem głównymi priorytetami powinny być:
    1. Panel typu IPS.
    2. Wyjście video DP/MiniDP w ostateczności USB-C.

    Sama matryca IPS nie gwarantuje odpowiedniej jakości obrazu, ale będzie zdecydowanie lepiej niż w TN, nawet najcudniejszej. Jeśli się jednak okaże, że trzeba podłączyć zewnętrzny monitor, wyjścia z pkt 2 są bezwzględnie wymagane. USB-C póki co jest kłopotliwe, potrzeba wiadro przejściówek z których większość nie zadziała, ale i tak lepsze niż HDMI.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #30

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o laptop do zdjęć, to zgadzam się z Tom01, druga strona medalu, to że na rynku faktycznie nie ma nic z dobrą matryca poza retina jeżeli chodzi o laptopy. W domu zawsze mozna podłączyć pod zewnętrzny monitor. W podróży już nie, w tym wypadku, cała praca polegająca na retuszu będzie musiała czekać do powrotu do domu.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Laptop do obróbki zdjęć.
    By wywar in forum Komputery
    Odpowiedzi: 627
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 12:41
  2. pomocniczy laptop do obróbki zdjęć
    By robank in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2017, 16:37
  3. Laptop do obrobki zdjec i filmow
    By lolas4 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 13:12
  4. Laptop do domu i obróbki zdjęć
    By Rajek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •