Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Porajskie lato

  1. #1

    Domyślnie Porajskie lato

    Zachód słońca nad zalewem porajskim

    1.

    2.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  2. #2

    Domyślnie

    Na 2 krzywy horyzont. Jedynka kiepski kadr, kupa nieciekawego nieba . Dwójka byłaby ok gdyby w jakimś mocnym punkcie było na czym oko zawiesić (no i horyzont wyprostować), a tak to zdjęcie niczym szczególnym nie zatrzymuje.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D5100+Sigma17-50+Sigma10-20+Samyang8Fish-Eye+Tamron 70-300+hama omega premium II

  3. #3
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    A gdzie to kolega @klepyn dostrzegł horyzont na dwójce , coby autorytatywnie stwierdzać jego krzywiznę. Ja tam tylko linię brzegową widzę, a to nie jest dobry pomysł żeby na tej podstawie wyrokować o zachowaniu poziomu i pionu w kadrze. Poza tym to zgoda. Dodałbym jeszcze edycyjne niedociągnięcia skutkujące przejściami tonalnymi wręcz walącymi po oczach na jedynce.

  4. #4

    Domyślnie

    @maniak666 słusznie, lepiej powiem, że woda mi się wylewa w lewą stronę

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D5100+Sigma17-50+Sigma10-20+Samyang8Fish-Eye+Tamron 70-300+hama omega premium II

  5. #5

    Domyślnie

    @Fludi, rozumiem, że dopiero rozpoczynasz przygodę z fotografia... Tak też popatrz dokładnie na te zdjęcia i zastanów się co one tak naprawdę przedstawiają. Ja rozumiem, że chciałeś pokazać piękne kolory towarzyszące zachodowi słońca ale wiedz, że takich kadrów popełniono już tysiące jak nie miliony. Gdy kadrujesz i nieważne co to jest studnia, kałuża, kamień postaraj się pokazać to w sposób w jaki jeszcze nigdy nie zostało pokazane pamiętając przy tym, że aparat jest tylko narzędziem w Twoich rękach. Te kadry poza kolorami i aberracją nie przedstawiają nic. Tak też następnym razem gdy znajdziesz się w tym miejscu przed wyjęciem aparatu postaraj się wszystko bardzo dokładnie zaplanować, postaraj się aby na pierwszym planie w kadrze coś się działo, nadaj fotografii mocy emocjonalnej tak aby każdy oglądający ją mógł poczuć. Zadbaj również o walory estetyczne. To uczyni Twoje zdjęcie naprawdę wyjątkowym. Powodzenia!

  6. #6

    Domyślnie

    Jak na początek fotografii to zdjęcia są spoko

  7. #7

    Domyślnie

    @klepyn horyzont jest prosty, co prawda można odnieść wrażenie, że jest krzywo. Natomiast wynika to z charakterystyki ukształtowania terenu wokół zalewu, że tak to się schodzi.

    Dzięki za konstruktywną krytykę, to były takie pierwsze zabawy z filtrami połówkowymi. Zdjęcia tak naprawdę poza lekką korekcją, balans bieli, rozjaśnienie oraz wystemplowanie kilku kropek (paprochów na matrycy) tak naprawdę więcej jakoś edytowane nie były. Więc jest to praktycznie zdjęcie z puszki.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] lato lato :)
    By qstra in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 10:37
  2. [ Reportaż ] Lato lato wszedzie...
    By BSKraków in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2010, 10:37
  3. [ Krajobraz ] lato ?
    By locos in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 21:21
  4. [ Portret ] lato..
    By rawa in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 22:50
  5. [ Krajobraz ] Lato
    By Rob123 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 15:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •