Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problem z Nikonem 7100 i Tamronem

    Witam. Od roku jestem posiadaczem pierwszej lustrzanki NIkon 7100 do której zakupiłam obiektyw u Kuby Cichockiego Tamron 17-50. Po kilku miesiącach fotografowania, gdy też moja wiedza się pogłębiała, zauważyłam, że aparat ma tendencję do back focusa. Potwierdził to też kolega fotograf, który ustawił regulację, ręcznie wpisując wartość +10. W międzyczasie aparat niefortunnie wypadł mi z futerału i upadł na betonowy chodnik. Problemy z ostrością się pogłębiały, aparat najcelniej ostrzył centralnie, nie działały wybieraki pól skrajnych (to znaczy wszystkie przyciski są sprawne, zaś ostrość zdjęcia pozostawia wiele do życzenia).
    Wysłałam obiektyw wraz z puszką do kalibracji do serwisu Tamrona w Gdańsku, tam usłyszałam, że obiektyw jest w super stanie, zaś problemem jest korpus, który należy odesłać do serwisu nikona. Według ich ekspertyzy, wyniki kalibracji w połączeniu z moim body są niezadowalające, zaś przy wykorzystaniu ich korpusu są super.
    Proszę o pomoc. Nie wiem co dalej robić. Wysłać body do serwisu Nikona? Mimo, że aparat jest na gwarancji, to naprawa na pewno jej nie obejmie, gdyż aparat został uszkodzony przy niewłaściwym użytkowaniu? Może jest ktoś z Wrocławia, kto mógłby mi pomóc i rozwiązałby problem?
    Na pewno aparat od początku nie współpracował z obiektywem, jeszcze przed upadkiem, jednak serwis Tamrona nie przyjmuje tego do wiadomości i opiera się jedynie na swoich racjach.
    Będę wdzięczna za pomoc i odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Z opisu wynika, że
    a) pierwotnie miałaś kłopot z kalibracją AF (gwarancja obejmuje kalibrację) - AF mógł być rozregulowany w korpusie lub obiektywie. Serwis Tamrona ci wykluczył jedną z opcji.
    b) walnięcie aparatem o glebę pogorszyło sytuację (gwarancja zwykle nie obejmuje waleniem sprzętem o glebę)

    Skoro serwis Tamrona twierdzi że obiektyw jest OK, to czemu im nie wierzysz? Znasz się lepiej?
    Twój problem to "uszkodzony aparat". Masz uszkodzony aparat i zastanawiasz się czy go naprawić? Zwyczajowo taki sprzęt naprawia się w serwisach. Może być autoryzowany, może być Studio5s w Warszawie, może być nasz forumowy kolega@TOP67. Uszkodzenie może się sprowadzać do ciężko rozregulowanego AF lub uszkodzonego po uderzeniu jednego z jego elementów. Mogła też przesunąć się matryca.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 11-08-2017 o 16:16
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Zatem wyślę aparat do serwisu autoryzowanego, czytałam informację od TOP67 że nie naprawia AF, ale zapytam.

Podobne wątki

  1. Problem z Tamronem 70-200/2,8
    By jacekni in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2017, 14:23
  2. Problem z Tamronem 28-75
    By dinx6 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 16:35
  3. problem z tamronem
    By kriswiczkoks in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 13:02
  4. Problem z Tamronem 55-200 w D70s
    By marlboro@poczta.fm in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 09:29
  5. dziwny problem z tamronem 90 2.8 makro
    By bartmika in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 19:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •