Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do D7100

    Witam, jestem nowy w fotografii. Ostatnio sporo o tym czytałem i zostałem szczęśliwym posiadaczem D7100 z kitowym 18-105. I mam do was pytanie czy dokupić od razu inny obiektyw i statyw a może coś jeszcze czy na razie się wstrzymać i uczyć się na tym obiektywie 18-105? Dodam, że mam zamiar fotografować psy i inne obiekty w ruchu, ludzi, imprezy okolicznościowe itd.

  2. #2

    Domyślnie

    Mając takie wątpliwości lepiej się wstrzymaj. Fundusze można przeznaczyć na książki i wyjazdy.

  3. #3

    Domyślnie

    Poczytaj, ucz się bo może okazać się że do tego co robisz wystarczy. Ja zmieniłem na sigmę 17-50 ale z nikorem 18-105 chodziłem dosyć długo z d50 a potem z d7100. 18-105 w pomieszczeniach za ciemny ale z lampą dawał radę.

    Wysłane z
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli lepiej zainwestować teraz w statyw i jakąś lepszą lampę tak?

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz warto zainwestować w naukę.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Statyw do ruchliwych piesków i okolicznościowych imprez to raczej nie, statyw zawsze się przydaje ale musisz wiedzieć do czego, tylko nie kupuj jakiś za 200zł bo będziesz żałował.
    Szybko przekonasz się że w kiepskich warunkach oświetleniowych jakość nie jest satysfakcjonująca, więc sugeruje zakup lampy błyskowej, a do szybkich piesków obiektyw jest dość wolny ale... zrób na początek parę setek zdjęć i zobaczysz wtedy co trzeba kupić.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wito130 Zobacz posta
    Czyli lepiej zainwestować teraz w statyw i jakąś lepszą lampę tak?
    Co do lampy to kup sobie tani, manualny model (choćby yougnuo), który posłuży Ci nie tylko do nauki, ale przyda się nawet gdy już co nieco przyswoisz. Wydatek niewielki a przydatność spora o ile chcesz się nauczyć błyskania. A jak nie przypasuje to koszty niewielkie, można odsprzedać z małą stratą bądź trzymać na okazje takie jak selfie sesja na konieczność wymiany dowodu osobistego

  8. #8

    Domyślnie

    Odpowiem Ci jako taki wieloletni amator, który powoli uzbierał trochę wg mnie niezłego osprzętu i ostatnio sporo czasu poświęca na to hobby. Masz bardzo dobry sprzęt na początek. Ogarnij to co jest (w sensie możliwościo sprzętu, obróbki zdjęć itp.), do tego edukacja, poradniki, książki, tutoriale, przeglądanie setek, tysięcy zdjęć, podgląd parametrów, wyciąganie wniosków. No i przede wszystkim praktyka. I za jakiś czas sam dojdziesz do odpowiedzi na swoje pytanie.
    Te pierwsze powyższe odpowiedzi na Twoje pytanie wynikają po prostu z faktu, że dla ludzi, którzy siedzą w tym temacie lata i znają się na tym tak sformułowane pytanie ("czy potrzebny będzie mi statyw?") oznacza jedno - gość jest na pierwszym schodku dalekiej drogi do celu i nie ma sensu zagłębiac się w jakieś wielkie tłumaczenia. Jak za jakiś czas zrobisz jakieś kroki do przodu to sam się będziesz drapał w głowę jak ktoś Ci zada takie pytanie. I wtedy zrozumeisz dlaczego tak a nie inaczej wyglądają odpowiedzi.
    Co do statywu - tak, statyw kup ale wtedy jeśli zobaczysz, że zaczyna wciągać Cię krajobraz. I na razie to wszystko. Bez szaleństw z kosztami. Program do RAW-ów też jakiś darmowy, na LR przyjdzie czas. Muisz się przekonać, czy to jest właśnie to co Cię wciągnie. Jak za jakiś czas zaczniesz nastawiać budzik na 3:00 albo 4:00 żeby zdążyć na wschód to zobaczysz jaka bedzie reakcja po jego pierwszym dźwięku. To będzie taki mały wyznacznik - czy połknąłeś bakcyla czy jednak wciśniesz opcję "wyłącz" i odwrócisz się na drugi bok.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Co do lampy to kup sobie tani, manualny model (choćby yougnuo)
    Co do lampy to polecam jednak z automatyką pełną np TRIOPO TR-586EX N i będziesz zadowolony.

  10. #10

    Domyślnie

    Może i racja. Nie znam. Chodziło mi po prostu o coś taniego i pewnego. A do nauki, przynajmniej na początku, lepiej nie korzystać z automatyki, bo nic się potem człowiek nie nauczy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 obiektyw/ obiektywy
    By el_hombre in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 12:31
  2. D7100 + jaki obiektyw?
    By Rafalskyy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 13:22
  3. Obiektyw do Nikon D7100
    By Ebo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 20:26
  4. D7100/obiektyw/RAW
    By mnk92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 21:07
  5. Obiektyw do D7100
    By tazman in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •