Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie zdalne wyzwalanie lamp Nikon d7200+sb700

    Witajcie, Mam lampe SB 700, jako poczatkujacy w temacie lamp potrzebuje waszych rad.
    1. Jak ustawic nikona d7200 oraz wspomniana lampe, zeby byla wyzwalana z wbudowanej lampy w aparacie? Czy jest opcja bez wyzwalnia pelnego blysku z lampy wbudowanej?
    2. Powoli oswajam sie z mysla zakupu wyzwalaczy radiowych, co zapewne wyeliminuje minusy z pytania nr1. Myslalem o YN 622N, czy musze kupic 2 takie same (jeden na aparat, drugi pod lampe na statywie)? Widzialem zestawy wlasnie dwoch takich samych oraz inne skladajace sie z kontrolera yn622 TX. Czy jest on niezbedny? Jakby ktos mogl w prostych slowach mnie naprowadzic w ktora strone isc.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Zerknij do instrukcji aparatu, wszystko jest wyjaśnione.
    2. 622N-TX jest tylko nadajnikiem (i sterownikiem). Natomiast 622N są zarówno nadajnikami jak i odbiornikami. Jest już nowsza wersja 622N-II - https://fripers.pl/p/wyzwalacz-radio...1szt-do-nikon/. Do pracy potrzebujesz 622N-TX + 622N-II, albo 2x 622N-II.

  3. #3

    Domyślnie

    Posiadam D7100 + SB700 i mam bardzo dużo wątpliwości czy wyzwalacze radiowe są mi niezbędne. Wydatek duży, a przy jednej lampie to chyba nie ma większego sensu.
    Niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy ale to raczej przerost formy nad treścią. Zresztą z Twoich pytań wynika, że jeszcze trochę jest do poznania w tym zestawie... sam borykam się z wieloma pytaniami.

  4. #4

    Domyślnie

    Moze i nie sa potrzebne, ale komfort pracy zapewne jest inny, lampy nie musza sie widziec, w przypadku zwiekszenia ilosci lamp to tez na plus. Wiadomo, duzo nauki jeszcze mam zeby temat opanowac, dlatego staram sie poznac wszystkie wady i zalety obu opcji.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aliennowicz Zobacz posta
    Posiadam D7100 + SB700 i mam bardzo dużo wątpliwości czy wyzwalacze radiowe są mi niezbędne.
    Wychodzisz w plener, zasłaniasz lampę krawędzią softboxu i jak myślisz, czy czujnik w lampie "zobaczy" błysk wyzwalający z lampy wbudowanej w aparat?

  6. #6

    Domyślnie

    Na tym materiale daje radę, choć nie wiem czy z każdym rodzajem softboxu tak się zachowa:

    https://www.youtube.com/watch?v=P9pwouQbmpk

Podobne wątki

  1. Zdalne wyzwalanie dwóch różnych lamp
    By maronl in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 21:42
  2. zdalne wyzwalanie lamp
    By Jakub365 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 09:02
  3. SB700 - wyzwalanie lamp studyjnych
    By malkon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2012, 20:36
  4. Zdalne wyzwalanie lamp
    By sea21 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 09:09
  5. Zrozumieć zdalne wyzwalanie lamp...
    By darsedz in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 11:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •