Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Szukam osłony na ekran LCD do D90

    W zasadzie powinienem ten list zamieścić w dziale KUPIĘ. Ale nie mogę, bo... jestem oszczędny w słowach i napisałem za mało listów .
    Może ktoś ma taką osłonę do Nikona D90:
    http://www.cyfrowe.pl/archiwum/apara...ekran-lcd.html
    i nie używa jej. I może byłby tak dobry, że odsprzedałby mi ją?
    Niestety - w sklepach już jest niedostępna (nie pytajcie po co mi ona, ale jak będzie trzeba - to wyjaśnię )


    Pozdrawiam
    Stefan

  2. #2

    Domyślnie

    ja bym szukał po aliexpress itp.
    hood cover nikon D90
    sun shade LCD cover
    protection cover
    itp itd.
    https://pl.aliexpress.com/wholesale?...over+nikon+d90

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję skorzystanie z foli ochronnej. Stosunkowo tania i dobrze spełnia swoje zadanie. Przeogromny wybór.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Musi być dokładnie taka. Od kilku lat mam D300s i D90. Mam też tzw. viewfinder (lupę do powiększania obrazu na ekranie). Całość kupiłem kilka lat temu i wtedy do D300s dostałem właśnie taką osłonę Delkina i przerobiłem ją tak, że metalowe elementy, do których "przykleja" się na magnes ten wiefinder wkleiłem właśnie w osłonę. To działa doskonale.
    http://3n.com.pl/nikon/DSC_9691.png
    Z jednej strony utworzył się jakby "kominek", który osłania ekran przed słońcem, z drugiej - kiedy aparat leży w torbie, to ekran nie szoruje o inne elementy w torbie, z trzeciej - mocowanie wiefindera nie niszczy aparatu i jest pewne (wcześniej miałem elementy mocujące przyklejone wprost do obudowy aparatu taśmą dwustronną, ale się odklejały, a nie chciałem tego przyklejać klejem). Teraz elementy mocujące są przyklejone klejem, ale do osłony, a osłona trzyma się pewnie aparatu.
    Co do samego viewfindera i korzyści z jego stosowania - to warto sprawdzić samemu. W słońcu (do sprawdzenia), czy podczas filmowania - jest po prostu niezastąpiony. Kilka lat temu kupiłem też identyczną osłonę do D90. Po takiej samej przeróbce ten sam viefinder pasuje do obu aparatów. Jest po prostu idealnie

    No i teraz jest problem - na ostatnią wyprawę (właśnie wróciłem z Sumatry i Sri Lanki), zabrałem trzeci aparat (drugą D90) i wszystkie trzy były w ciągłym użyciu (nie fotografowałem sam). I brakowało mi możliwości podpięcia do tej drugiej 90 tego viewfindera. Zaraz po powrocie postanowiłem to "naprawić" i zakupić tę osłonę. Ale nic z tego - nie jest dostępna. Stąd prośba . Może ktoś ma i nie korzysta - odkupię

Podobne wątki

  1. Gumowe osłony przeciwsłoneczne
    By kh29228 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 12:52
  2. szukam osłony styków opcjonalnego poj. na baterie D300
    By tom7 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 12:17
  3. Osłony (tulipany) dedykowane
    By JacekCz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 15:37
  4. OSŁONY PRZECIWSŁONECZNE
    By Marcin U. in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-08-2005, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •