Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wyzwalacze + odbiorniki Nikon domowe studio

    Cześć

    Jestem trochę "zielona" w temacie wyzwalania lamp błyskowych systemami wyzwalacz-odbiornik, chciałabym zakupić taki zestaw do mojego domowego studia. Jestem w trakcie zakupu drugiej lampy i chciałabym dwie lampy studyjne wyzwalać z mojego Nikona D610.
    Co polecacie?

    Czytałam o Yongnuo RF-605N, ale może jest jakiś inny zestaw albo w ogóle inny sposób na wyzwalanie lamp?

    Pozdrawiam
    M.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ma to być najzwyklejsze wyzwalanie to nawet najtańszy taki za 80zł wystarczy, jedna lampa wtedy ustawiona wyzwalanie błyskiem albo dwa odbiorniki jak chcesz.

  3. #3

    Domyślnie

    Zacznijmy od dwóch kwestii:
    - jakie lampy?
    - jakie wymagania dla wyzwalaczy (TTL, czy manual)?
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie jakie lampy jest dobre, bo niektóre lampy mają albo budowane odbiorniki zdalnego sterowania, albo mają możliwość dołączenia własnych, dedykowanych odbiorników - wtedy oprócz wyzwalania masz możliwość sterowania ustawieniami lamp z nadajnika na aparacie (oczywiście wtedy musi być zgodny z lampami).
    Jeśli lampy będą bez TTL, i bez własnego systemu radiowego, to ważne aby miały jakiekolwiek gniazdko (i kabelek w zestawie, a to mają raczej wszystkie które widziałem).
    W studio sprawdzi się każdy wyzwalacz, nawet najtańszy, z odbiornikiem w formie "przelotki" na kabel zasilający (w obudowie ma gniazdo na kabel zasilania, z obudowy wystają dwa kable, jeden zakończony taką samą wtyczką, jak kabel "do prądu" z lampy - wkładasz go do lampy, drugi zakończony wtykiem "jack", wkładasz w odpowiednie gniazdko w lampie; jeśli np. lampa ma gniazdo "duży jack" a wyzwalacz ma wtyczkę "mały jack" w pudełku powinna być także "przejściówka").
    Druga propozycja to YN RF-603N (lub wersja II), ale wtedy musisz kupować baterie (małe paluszki), kable do wyzwalania będący w komplecie z lampą wkładasz w gniazdko na 603n.
    Dlaczego nie 605? Bo nic Ci to nie daje.

  5. #5

    Domyślnie

    Co sądzicie zatem o tym, ten jest 603N:
    https://www.euro.com.pl/akcesoria-do...FVEYGAodyxQGMQ

    Jak poradzić sobie w sytuacji jeśli teraz wyzwalam lampę studyjną poprzez kabel podpięty na sankach aparatu? Czy jest to możliwe żebym jedną lampę np. reporterską do tła wyzwalała nadajnikiem a drugą studyjną kablem?Czy muszę posiadać jednak 2 odbiorniki w takiej sytuacji?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madeleiness Zobacz posta
    Czy jest to możliwe żebym jedną lampę np. reporterską do tła wyzwalała nadajnikiem a drugą studyjną kablem?Czy muszę posiadać jednak 2 odbiorniki w takiej sytuacji?
    Studyjne (i wiele reporterskich) mają wbudowaną fotocelę - po "zobaczeniu" błysku innej lampy same błyskają.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję!

Podobne wątki

  1. domowe studio
    By sebastian78 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:59
  2. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  3. domowe studio
    By toleek8 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 15:29
  4. Domowe studio.
    By aneczka18 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 13:30
  5. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •