Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Renderowanie a fps

    Witam,
    Chciałem się Was zapytać co w sytaucji jeżeli do rejestorwania obrazu używam 2 różnych narzędzi (jeden z nich rejestruje obraz fullhd 30 kl./s a drugi natiomast 24). Czy jeżeli wyrenderuje cały materiał do 24 klatek, to miejsca gdzie było nagrywane w 30 klatkach będą się jakość znacznie odróżniały?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie, nie będą.
    ps. A nie lepiej filmować w 25 fps tym "szybszym" urządzeniem i tak też montować? Nie masz problemów w pomieszczeniach z mrugającym światłem?

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy od ruchu kamery i ruchu w kadrze - nie ma reguły

  4. #4

    Domyślnie

    Przyznam szczerze, że nie próbowałem jeszcze nagrywać w 25, ani też w 24. Pytam dlatego, że niedługo wybieram się na urlop i chciałbym coś zmontować z tego. Do tej pory korzystałem tylko z 30 i 60fps.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak w skrócie: Lepiej nagrywać i ustawiać czasy naświetlania mnożnikami 25 (czyli np. 25fps i czasy 1/50), aby wykluczyć ew. migotania sztucznych świateł. Częstotliwość "w gniazdku" to 50Hz, stąd wzięło się "25".
    Sory za słownictwo, ale chciałem to wytłumaczyć jak najprościej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Tak w skrócie: Lepiej nagrywać i ustawiać czasy naświetlania mnożnikami 25 (czyli np. 25fps i czasy 1/50), aby wykluczyć ew. migotania sztucznych świateł. Częstotliwość "w gniazdku" to 50Hz, stąd wzięło się "25".
    Sory za słownictwo, ale chciałem to wytłumaczyć jak najprościej.
    Super, dzięki wielkie to jaki setup proponowałbyś jeżeli posiadam lustrzankę, która nagrywa 1920x1080, 60p (progresywnie)/50p/30p/25p/24p oraz kamerke sportowa 1920x1080 60/30fps. Może pozostać na tych 30 fps jak dotychczas?

  7. #7

    Domyślnie

    To ustaw i tu i tam 50fps

Podobne wątki

  1. Karta 3d wspierajaca renderowanie video
    By luxius in forum Video/film
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 01:24
  2. Renderowanie w chmurze
    By ku6i in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •