Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Niedroga, ekonomiczna drukarka do zdjęć (Canon g1400; IP7250; Epson L382?)

    Witam na forum
    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu drukarki do wydruku dobrej jakości zdjęć. Już niemal kupiłem pixma mg5750 ale zacząłem czytać, orientować się... i od nadmiaru informacji znowu nic nie wiem.
    Wymagania:

    1. przyzwoita jakość druku, bez ramek, od 10x15 do A4, zdjęcia amatorskie, wykonane głównie iPhonem (nie bijcie). Nie musi być to jakość dobrego fotolabu, ale chociaż zbliżona do jakości taniego fotolabu, z którego usług korzystałbym jeśli nie kupię drukarki. Nie znam się na grafice, zdjęcia obrabiam ew. w gimpie kadrując, bawiąc się nasyceniem i kontrastem i usuwając zbędne przedmioty i osoby z kadru. Laik.

    2. TANIA eksploatacja - żeby nie martwić się czy stać mnie na wydruk 50 czy 5 zdjęć. Najlepiej więc gdyby był to system stałego zasilania. Nie jestem przekonany do tuszów zamiennych stąd zarówno ip7250 i mg5750 obawiam się najbardziej. Nie chciałbym, żeby zdjęcia zbyt szybko blakły i zmieniały kolor, dlatego chciałbym postawić na tanie oryginały w buteleczkach licząc (może naiwnie), że nie zawiodę się na trwałości. Może niesłusznie tak bardzo bronię się przed zamiennikami?

    3. Skaner zbędny; WiFi fajne ale od biedy się obejdzie.

    4. Główny problem to która z 2 podanych niżej będzie lepsza?
    - Canon g1400 - prawdopodobnie ostrzejsze zdjęcia, głowica prawdopodobnie mniej trwała, oryginalne tusze bardzo tanie (i w zestawie)

    - Epson L382 - dłuższa gwarancja, w tym na ilość wydrukowanych stron (trwalsza głowica?), tusze bardzo tanie, pytanie co z ich jakością?

    - ew. Canon pixma IP7250 - cena SUPER (260zł), zdjęcia prawdopodobnie najlepszej jakości, WiFi, ale te tusze.... Nawet zamienniki ActiveJet są zbyt drogie. I znowu wraca temat tanich zamienników typu PrintLab i moich obaw z nimi związanych...

    5. Szacuję, że koszt odbitki to 50gr (>10gr za tusz i <40gr za papier) i wydruku A4 około 1-1.5zł (papier 50gr-1zł + tusz 50gr). Hurraoptymizm czy realne szacunki?

    6. Ew. jakieś inne drukarki? Może zupełnie inny punkt widzenia? A może w ogóle się za to nie zabierać? Nie chcę drukować po to, żeby było taniej niż w fotolabie. Lubię po prostu wszystko robić sam :P

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Która drukarka jest lepsza? Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Drukuję zdjęcia na Canon G3400. Spełnia wszelkie założenia, które tu podałeś. Bardzo tani wydruk (nie ma potrzeby zakupu zamienników). Drukuje bez marginesów. Jakość druku jest, według mojej subiektywnej oceny, bardzo dobra.
    Nikon Z50

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    Jak długo już masz tą drukarkę? Na jakim papierze drukujesz, żeby było dobrze i tanio? Oryginał Canona to około 1zł za 1szt 10x15 :/

Podobne wątki

  1. Canon Pixma iP7250 - warta zainteresowania ?
    By Nbogdan in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-07-2019, 23:18
  2. Tusz zamiennik do canon pixima ip7250
    By antoninka in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-08-2017, 14:43
  3. Problem z drukarką PIXMA iP7250
    By AnonimR in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 20:07
  4. Drukarka Epson czy Canon?
    By mirko33 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 15:55
  5. Drukarka A3+, Epson, Canon czy HP ??
    By lukasz_wysocki in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •