Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: hp zr2440w

  1. #1

    Domyślnie hp zr2440w

    Witam,

    Szukam dość taniego monitora do obróbki fotografii, ale przy jakiejś w miarę sensownej jakości. Chcę kupić monitor używany i przeznaczyć na niego do 1000zł. Zaproponowano mi hp zr2440w, czy możecie wypowiedzieć się na temat tego monitora i ewentualnie zaproponować inny we wskazanej cenie?

    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Przeszło 14tyś godzin świecenia temu kupiłem za niecałego tysiaka z uwagi na małą plamkę widoczną czasem na ciemnym tle, więc teraz pewnie będzie wart mniej niż połowę tego i w tej cenie bardzo ok. Zresztą takie z zadrapaniami widziałem jeszcze taniej. Standardowo kaszka, srebrzenie, beznadziejne podświetlenie, minimalnie zbyt wysoka jasność na 0 przy roboczym ustawieniu kontrastu (ale jak zjechać z ~70 na ~30 jest ok), mój trochę leci w czerwienie. Za to mruga relatywnie słabo i jest bardzo cichy, oddaje zaskakująco fajnie informacje w światłach i na gradientach. Duży, brzydki, za to mega funkcjonalny. Mnie obrazkiem zaskoczył in plus. Ale pewnie standardowo padnie stwierdzenie, więc je uprzedzę - kup eizo/nec.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, ale w czym się kierować wyborem np jeśli chodzi o eizo? Jest ta seria dedykowana fotografii "coloredge", co jest zapewne najlepszym wyborem ale przekraczającym moje fundusze. Czy np monitory z serii "flexscan" nadają się do tego typu pracy czy różnica jest na tyle duża że lepszym rozwiązaniem będzie jednak inwestycja w "coloredge"? Jak to realnie wygląda? Czy faktycznie przy małych funduszach warto zapłacić pewnie 2x więcej za "coloredge" ?

  4. #4

    Domyślnie

    Doradzono mi jeszcze ten monitor, trochę powyżej budżetu ale może pokusiłbym się o nowy.... Eizo EV2450. Warto? Czy w tej cenie jest coś innego godnego polecenia?

  5. #5

    Domyślnie

    Prawie wszystkie odpowiedzi znajdziesz w sąsiednim wątku na samej górze tego rozdziału "Co myślicie o tym LCD" poczytaj chociażby w tym miejscu:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...19727&page=710

  6. #6
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •