Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Orkady - Szkocja

    Czolem Nikoniarze!
    Poniżej przedstawiam kilka wybranych ujęć z wyprawy solo na Orkady (Szkocja). Archipelag tworzy 70 wysp, z czego tylko 17 jest zamieszkałych. Jak zazwyczaj skupiłem się głównie na krajobrazach, ale jest to miejsce również bardzo ciekawe historycznie, które z czystym sumieniem mógłbym polecić każdemu kto preferuje tradycyjną turystykę krajoznawczą. Znajduje się tu najlepiej zachowana wioska prehistoryczna - Skara Brae, starsza niż piramidy w Egipcie, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można zwiedzac również liczne kurchany, grobowce czy kamienne kręgi, które są starsze niż te w Stonehenge. Znajduje się też tutaj cmentarzysko okrętów wojennych z okresu I i II wojny światowej - Scapa Flow, a wraki wystające z morza mogą przyprawić o dreszcze. No, ale do rzeczy... co ciekawego krajobrazowo.
    Orkady w znaczacej części są nizinne ze wzniesieniami nieprzekrającymi 250m, wyjątkiem jest położona w południowej części archipelagu wyspa Hoy, a ta jest prawdziwą gratką do fotografii krajobrazowej. Co tu możemy znaleźć: najwyższą górę na Orkadach, najwyższe klify w całej Wielkiej Brytanii (St. John's Head) oraz najsłynniejszy i najczęściej fotografowany widok na Orkadach - Old Man of Hoy – samotnie stojący słup skalny wyrastający z morza na wysokość 137m. Takie miejsce daje wyjątkowe poczucie wolnosci i przygody*
    Wracając na Mainland, można tu podziwiać przeróżne plaże i klify, ale najbardziej wartym polecenia, mojm zdaniem, są klify Yesnaby, z kolejną ikoną wysp - Yesnaby Castle. Wczesnym latem klify porośnięte są licznymi koloniami kwiatów nadmorskich, nigdzie indziej nie występujacyh na świecie. Jest to wdzięczny temat do budowania kompozycji.Czolem Nikoniarze!
    Poniżej przedstawiam kilka wybranych ujęć z wyprawy solo na Orkady (Szkocja). Archipelag tworzy 70 wysp, z czego tylko 17 jest zamieszkałych. Jak zazwyczaj skupiłem się głównie na krajobrazach, ale jest to miejsce również bardzo ciekawe historycznie, które z czystym sumieniem mógłbym polecić każdemu kto preferuje tradycyjną turystykę krajoznawczą. Znajduje się tu najlepiej zachowana wioska prehistoryczna - Skara Brae, starsza niż piramidy w Egipcie, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można zwiedzac również liczne kurchany, grobowce czy kamienne kręgi, które są starsze niż te w Stonehenge. Znajduje się też tutaj cmentarzysko okrętów wojennych z okresu I i II wojny światowej - Scapa Flow, a wraki wystające z morza mogą przyprawić o dreszcze. No, ale do rzeczy... co ciekawego krajobrazowo.
    Orkady w znaczacej części są nizinne ze wzniesieniami nieprzekrającymi 250m, wyjątkiem jest położona w południowej części archipelagu wyspa Hoy, a ta jest prawdziwą gratką do fotografii krajobrazowej. Co tu możemy znaleźć: najwyższą górę na Orkadach, najwyższe klify w całej Wielkiej Brytanii (St. John's Head) oraz najsłynniejszy i najczęściej fotografowany widok na Orkadach - Old Man of Hoy – samotnie stojący słup skalny wyrastający z morza na wysokość 137m. Takie miejsce daje wyjątkowe poczucie wolnosci i przygody*
    Wracając na Mainland, można tu podziwiać przeróżne plaże i klify, ale najbardziej wartym polecenia, mojm zdaniem, są klify Yesnaby, z kolejną ikoną wysp - Yesnaby Castle. Wczesnym latem klify porośnięte są licznymi koloniami kwiatów nadmorskich, nigdzie indziej nie występujacyh na świecie. Jest to wdzięczny temat do budowania kompozycji.

    01. St. John's Head - najwyższe klify w Wielkiej Brytanii

    02. Old Man of Hoy

    03. Klify Yesnaby

    04. Naturalny most łączący klify i słup skalny

    05. Kolumna skalna nazwana Zamkiem Yesnaby

    pozdr.
    G.

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawy opis wyszedł. Taki miniprzewodnik po Orkadach. Przyjemnie się czyta.
    Co do zdjęć najbardziej podoba mi się 4. Super wyszły te kontrasty zieleni ze skałami, które mają tu najwięcej detali. No i sam kadr nie mówiąc już o niezwykle ciekawym miejscu
    Trochę dziwnie wygląda kolor skał na 1, 2 (fioletowe) i 5 (fioletowo/niebieskie) natomiast same kadry świetne wyszukane.
    Gratuluję wycieczki w atrakcyjne, niezadeptane miejsce

  3. #3

    Domyślnie

    Przyłączam się do powyższego komentarza, świetna wycieczka, dobre kadry.
    I faktycznie te fioletowe skały się dziwnie ogląda za to kontrast skał/traw/nieba/morza na 4 jest najlepszy z zestawu
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    przepiękne miejsce. Gratuluję udanych zdjęć. Szkoda, że nie udało (pewnie nie da się) skadrować tak, aby sam most nie był na tle ciemnego wybrzeża/ półwyspu.
    Czy most jest dostępny dla turystów i da się wejść na niego?

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze!

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    ...Czy most jest dostępny dla turystów i da się wejść na niego?
    Tak, oczywiście, że można na niego wejść, sam tam byłem, ale zdecydowanie nie jest to trasa turystyczna. Wejście na własne ryzyko

  6. #6

    Domyślnie

    Miejsce piękne. Trójka wyjątkowa!
    NIKON

  7. #7

    Domyślnie

    Zdjęcia się podobają, mimo iż moje wspomnienia (i zdjęcia) z Orkadów są nieco mniej barwne Pewnie wina pogody.
    Dla zainteresowanych dodam, ze w porównaniu z reszta Szkocji Orkady na kolana nie rzucają (MZ oczywiście), co nie znaczy ze nie warto się tam wybrać. Dla mnie sama baza Scapa Flow i związane z nią historie były warte wyskoku.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 11-08-2017 o 14:30
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #8

    Domyślnie

    Grzegorz, wspaniałe kadry jak i opis na ++ do całości.
    Pozdrawiam
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  9. #9

    Domyślnie

    Kadry, obróbka, opis - na najwyższym poziomie. Miło popatrzeć. Widzę że muszę częściej zaglądać na nikoniarzy (ostatnio trochę zaniedbałem...), bo mnie takie zdjęcia omijają!

  10. #10

    Domyślnie

    Opis na poziomie zdjęć i zdjęcia na poziomie opisu!!
    Rewelacja!! Najlepsze 4. Rzeczywiście zdjęcia trochę podkoloryzowane.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Szkocja
    By Ramsta in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 01:09
  2. [ Krajobraz ] Szkocja
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 17:17
  3. [ Krajobraz ] Szkocja
    By krunz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 08:13
  4. [ Krajobraz ] SZKOCJA - Mdf
    By MDF in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 09:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •