Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Korea Południowa

    Ktoś był? Co polecacie zobaczyć i sfotografować?
    Znacie jakieś namiary na dobre miejscówki foto?
    Szukam punktów widokowych z ładną panoramą na Seul a także innych ciekawych miejsc
    Poradzi ktoś coś?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nie pomogę, ale na pewno sam znajdziesz. Ale zazdraszczam. Kiedyś łoglądałem program o kuchni koreańskiej i muszę przyznać, że jeszcze tydzień po ręce mnie się trzęsły z podniecenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Byłem w Seulu 5 lat temu, przez ponad tydzień.
    W Seulu masz kilka wzgórz, ale nie wiem jak z dostępnością, niemniej jednak miasto nie jest płaskie i można czasem popatrzeć z góry. Na jednym ze wzgórz, niemal pośrodku Seulu jest wieża TV N Seoul Tower i z niej masz chyba najlepszy widok, ale przez szybę. Jest też kilka wysokich budynków w mieście, ale nie byłem, nie jestem fanem patrzenia z góry.
    Poza tym zbyt ciekawie było na dole.

    Ogólnie te 5 lat temu, było dość słabo z angielskim i w zasadzie poza bezpośrednią bliskością bazy amerykańskiego wojska nie pogadasz sobie w tym języku. Koło bazy jest za to bardzo odpustowo i nieciekawie. Zresztą wszyscy patrzą w komórki, wtedy u nas tego jeszcze nie było, tam nagminne.
    Polecam starą dzielnicę i koniecznie zejść z głównej, zatłoczonej turystami ulicy. Jakiś pałac możesz zaliczyć, ale jak widziałeś jeden, to widziałeś wszystkie w zasadzie. Choć koneserzy tradycyjnej architektury koreańskiej pewnie się nie zgodzą.
    Polecam zwiedzać lokalne targowiska, kopalnie kadrów, a do tego ludzie nie boją się w zasadzie aparatu. Tam jest bardzo bezpiecznie, zatem bez strachu można chodzić lokalnymi uliczkami nawet po zmroku.

    Nie wiem ile masz wzrostu, ale ja przy swoich 1,9 metra się niepewnie czułem. Tam przestrzeń publiczna jest zorganizowana niżej i kilka razy dość konkretnie przydzwoniłem baniakiem. Co ciekawe w Szanghaju jest wyżej.

    Nie obruszaj się na to jak będą Cię fotografowali, jesteś biały - jesteś atrakcją turystyczną. Nie są tak bezpośredni i nachalni jak Chińczycy, ale jak stwierdzą, że nie widzisz to będą fotografowali. Ma to też swoje plusy, bo biały może więcej i traktują go pobłażliwie. Oczywiście bez przeginania, ale ja za każdym razem z Dalekiego Wschodu mam pod tym względem miłe wspomnienia.

    Do DMZ tylko wycieczki zorganizowane, trzeba znaleźć jakieś biuro podróży i wykupić. Seul też ma w ofercie darmowe przejazdy autobusowe nawet na drugi koniec kraju. Warunkiem jest rezerwacja przez neta. Tu nie pomogę, bo wszystko zorganizowała siostra, które chwile wcześniej przed naszą wizytą przez rok tam mieszkała.

    WiFi jest w zasadzie wszędzie, byłem w knajpach, które nie miały kibla, a miały WiFi, choć nie było miejskiej sieci publicznej.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za info... na razie mocno "rozeznaje" temat, więc jak mi się pojawią bardziej konkretne pytania to pozwolisz, że napiszę dzięki

  5. #5

    Domyślnie

    Zapraszamy Was do wspólnej "wirtualnej" podróży. Na blogu powstała relacja pisana na gorąco, w trakcie podróży do Korei Południowaj.
    Mam nadzieję, że choć trochę przybliżymy Wam ten kraj.

    http://www.lkedzierski.com/korea-pol...ski-z-podrozy/


    Ostatnio edytowane przez keda ; 30-11-2017 o 00:43

  6. #6

    Domyślnie

    Dzisiaj mam dla Was PETARDĘ !!!

    Zapraszam Was do mini przewodnika po nocnej fotografii w Korei Południowej.
    Jednak same zdjęcia to nie wszystko. To nie tylko ciekawy artykuł lecz także prosta zabawa o dużą stawkę❗❗❗

    Chcielibyście powalczyć o bilet lotniczy ✈️ w dowolne miejsce na świecie? Brzmi zachęcająco? Wszystkie niezbędne informacje już teraz czekają na Was na blogu.

    http://www.lkedzierski.com/korea-pol...zdjecia-miast/


  7. #7

    Domyślnie

    Był wątek podróżniczy, a zrobił się spam
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #8

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że bardzo się napracowałem pisząc poniższy artykuł. Nie chciałem pominąć żadnej ważnej informacji praktycznej dotyczącej podróżowania i planowania podróży po Korei Południowej.

    Jeżeli ktoś zastanawia się jak zorganizować swój wyjazd do Korei Południowej, interesują go ceny, gdzie spać, co warto zobaczyć, jak się przemieszczać, czy będzie działał telefon, wymiana waluty, wiza i generalnie wszystkie informacje praktyczne związane z podróżą to przygotowałem specjalny wpis.


    http://www.lkedzierski.com/korea-pol...je-praktyczne/



  9. #9

    Domyślnie

    Dzisiaj będzie temat jedzenia. Zastanawiacie się co można zjeść w Korei na ulicy? Czego próbowaliśmy, a czego nie? Co nam smakowało, a co niekoniecznie przypadło nam do gustu? Zapraszam na pyszny wpis.


    http://www.lkedzierski.com/korea-pol...jesc-na-ulicy/


  10. #10

    Domyślnie

    super foty i niesamowita podrow

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Korea Południowa - krajobraz miejski
    By EONOnly in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 23:38
  2. [ Architektura ] Wieża południowa
    By Martix in forum Architektura
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 11:23
  3. [ Makro ] Pałątka południowa.
    By Miros in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 18:37
  4. [ Reportaż ] Ameryka Południowa [3]
    By Amadablam in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 18:23
  5. [ Reportaż ] Ameryka Południowa [4]
    By Amadablam in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-09-2008, 23:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •